Depilacja pastą cukrową - twarz

Damski wąsik czy bródka jest nieestetycznym defektem, który należy bezwzględnie usunąć. Z nadmiernym owłosieniem występującym u kobiet częściej zmagają się brunetki z ciemną karnacją. Dotyka to także Pań mających problemy hormonalne lub cierpiących na niektóre choroby (np. tarczycy). Można szybko i bezpiecznie usunąć niechciane włoski z twarzy za pomocą pasty cukrowej.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową - twarz

Na czym polega depilacja pastą cukrową?

Zabieg depilacji pastą cukrową można wykonać w domowym zaciszu lub salonie kosmetycznym. Jeśli dotychczas nie próbowałaś tej metody, to na pierwszy raz lepiej wybrać wprawioną kosmetyczkę.

Sam preparat jest produktem naturalnym. W skład pasty wchodzą trzy główne składniki: woda, cukier i sok z cytryny. Naturalne pochodzenie sprawia, że zabieg ten nie uczula i nie powoduje podrażnień skóry. Pastę cukrową można kupić lub wykonać ją w domu. Składniki łączy się i podgrzewa do czasu uzyskania odpowiedniej, klejącej konsystencji. Niektórzy porównują konsystencję do karmelu.

Jak się przygotować do depilacji pastą cukrową?

Kupioną pastę również musimy podgrzać przed użyciem. Następnie chłodzimy pastę do temperatury ciała, tak by nie poparzyć delikatnej skóry twarzy. Jeśli pasta ma już bezpieczną temperaturę, niewielką jej ilość nakładamy na twarz, rozciągając ją pod włos. Po chwili zrywamy pastę, kierując się w przeciwnym kierunku, niż była ona nakładana. Włoski oblepione pastą zostaną wyrwane wraz z cebulką, a skóra pozostanie gładka i bez podrażnień. Profesjonalnie wykonany zabieg pozwala cieszyć się gładką twarzą nawet do 3-4 tygodni.

Dlaczego warto wykonać depilację pastą cukrową twarzy?

Na twarzy mamy niezwykle delikatną skórą. Depilacja powinna być jak najłagodniejsza. Pasta cukrowa nie podrażnia tak jak wosk i nie uczula. Pozwala wyrwać nawet bardzo krótkie, trzy milimetrowe włoski. Doskonale oczyszcza skórę i pozostawia ją delikatną i jedwabiście gładką. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się nieestetycznego owłosienia na twarzy na długi czas. Regularnie wykonywana sprawi, że włoski będą rosły w mniejszej ilości, zdecydowanie wolniej i staną się słabsze.

Ile zapłacę za depilację pastą cukrową twarzy w salonie kosmetycznym?

Depilacja twarzy pastą cukrową w salonie to koszt od 40 złotych za usunięcie wąsika, do nawet 100 złotych, jeśli dodatkowo chcesz usunąć bródkę lub boki.