Depilacja pastą cukrową - ręce

Z roku na rok rośnie zainteresowanie depilacją rąk. W Polsce jest jeszcze stosunkowo mało kobiet, które decydują się na usunięcie włosków z rąk. W innych krajach jest to zabieg tak popularny, jak depilacja nóg czy pach. Metoda depilacji za pomocą pasty cukrowej pozwala pozbyć się nieestetycznych włosków na rękach na długi czas.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową - ręce

Jak wygląda depilacja rąk pastą cukrową?

Ten naturalny produkt wykorzystywany w kosmetologii powstaje poprzez połączenie wody, cukru i soku z cytryny. Można więc go przygotować w domu. Odmierzone proporcje podgrzewamy do czasu uzyskania konsystencji przypominającej karmel. Można również kupić gotową pastę cukrową. Znajdziesz ją w każdej dobrej drogerii. Depilacja rąk to jednak zabieg, który warto zlecić doświadczonej kosmetyczce. Szczególnie jeśli zabierasz się za to po raz pierwszy.

Jak się przygotować do depilacji rąk?

Do zabiegu należy odpowiednio przygotować ręce. Skóra musi być czysta, sucha i odtłuszczona. Nie stosuj więc żadnych balsamów i kremów. Aby dokładniej odtłuścić skórę rąk, kosmetyczka korzysta z wacika zanurzonego w toniku oczyszczającym.

Depilacja rąk pastą cukrową krok po kroku

Pasta po podgrzaniu do wysokiej temperatury musi zostać odpowiednio schłodzona. Podczas zabiegu, aby nie się nie poparzyć, jej temperatura powinna być zbliżona do temperatury ciała. Pastę nakładamy na ręce, rozciągając ją od dłoni, w kierunku ramion. W przeciwieństwie do depilacji woskiem pasta nakładana jest pod włos. Po chwili, gdy pasta oklei dobrze włoski, można ją zerwać. Zrywamy energicznym ruchem w przeciwnym kierunku, czyli w stronę dłoni. Włoski usuwają się wraz z cebulką, dzięki czemu gładkie ręce utrzymują się do 4 tygodni. Po zabiegu kosmetyczka pokryje ręce olejkiem kojącym.

Dlaczego warto wykonać zabieg?

Pasta cukrowa jest idealna dla osób uczulonych na wosk. Jest w 100% naturalnym produktem, który nie uczula. Ponadto nie powoduje podrażnień i nadaje się na delikatną i wrażliwą skórę. W przeciwieństwie do depilacji woskiem depilacja pastą cukrową może być wykonywana u osób mających żylaki czy rozszerzone naczynka. Metoda jest skuteczna nawet na krótkich, mierzących zaledwie 0,2 cm włoskach. Jeśli zabiegi będziemy wykonywać regularnie, zmniejszy się ilość odrastających włosków, będą rosły wolniej i staną się bardziej osłabione. Efekt delikatnej i gładkiej skóry utrzymuje się blisko miesiąc.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Przy tej metodzie przeciwwskazania są nieliczne. Jak w każdej depilacji, tak i tutaj nie można się jej poddać, jeśli skóra rąk jest zraniona lub poparzona np. w wyniku kąpieli słonecznych. Jeśli masz brodawki, również nie możesz wykonać depilacji pastą cukrową.

Ile kosztuje depilacja pastą cukrową rąk?

Zabieg w salonie kosmetycznym kosztuje w granicach 80-170 złotych. Depilację rąk wykonuje się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Cena zależna jest również od płci.