Depilacja pastą cukrową - pośladki

Depilacja pośladków to temat, którym interesują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jedną z najlepszych metod na pozbycie się niechcianych włosków z pośladków, jest depilacja pastą cukrową. Metoda naturalna, która nie podrażnia delikatnej skóry na pupie i pozwala cieszyć się gładkością przez 4 tygodnie. Najlepiej zabieg wykonać w salonie kosmetycznych, ponieważ jest to trudno dostępna partia ciała.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową - pośladki

Jak wygląda zabieg?

Pasta na bazie cukru, wody i soku z cytryny zostanie podgrzana do bardzo wysokiej temperatury (100°C) i schłodzona. Gdy jej temperatura osiągnie temperaturę ciała, niewielka ilość pasty zostanie nałożona na skórę. Po chwili fragment ten jest energicznie zrywany, a wraz z nim wyrywa się włoski razem z cebulką. Pastę nakłada się pod włos i zrywa z włosem. Zabieg trwa krótko i jest w pełni naturalny. Nie uczula i nie powoduje podrażnień, dlatego idealnie nadaje się na te partie ciała. W przypadku depilacji pośladków metoda ta pozwala usunąć włoski mające nawet 2 mm. Po zabiegu skóra pozostaje gładka i delikatna nawet do 4 tygodni.

Skóra przed zabiegiem musi być czysta i odtłuszczona. Nie należy więc w tym dniu stosować żadnych kremów. Do odtłuszczenia można wykorzystać tonik i płatki kosmetyczne.

Pastę można kupić lub przygotować samemu w domu. Niemniej jednak, jeśli chodzi o te partie ciała, zdecydowanie lepiej jest oddać się w ręce specjalistów oferujących usługę depilacji pośladków pastą cukrową.

Czy depilacja pośladków pastą cukrową jest bezpieczna?

Pasta cukrowa jest jedną z najlepszych metod pozbycia się niechcianego owłosienia z pośladków. Jest w pełni bezpieczna, jeśli stosuje się ją zgodnie z instrukcją. Stosowana jest również u alergików oraz osób z wrażliwą czy naczynkową skórą. Nie powoduje uczuleń, nie podrażnia skóry i jest mniej bolesna niż depilacja woskiem. Nie należy jednak wykonywać depilacji na zranionej lub świeżo opalonej skórze.

Jaki jest koszt depilacji pośladków pastą cukrową?

Zabieg kosztuje w granicach 60 - 160 złotych. Ceny zależne są od salonu. Wpływ na cenę ma także płeć klienta. Depilacja pośladków u pań jest z reguły tańsza niż depilacja pośladków u mężczyzn.