Depilacja pastą cukrową - plecy

Włoski pokrywają całe nasze ciało. W niektórych jego partiach są jednak tak krótkie i jasne, że stają się niezauważalne. Niestety niektórych natura obdarzyła zbyt bujnym owłosieniem, które w takich miejscach jak plecy staje się nieestetycznym defektem. Włosy na plecach to zwykle problem dotyczący mężczyzn. Niemniej jednak również kobiety się z nim zmagają. U mężczyzn problem obejmuje prawie całe plecy, u kobiet widoczne włoski na plecach znajdują się zwykle w dolnych partiach. Można jednak temu zaradzić i pozbyć się zbędnego owłosienia na plecach wykonując depilację pastą cukrową.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową - plecy

Jak wygląda depilacja pleców pastą cukrową?

Zabieg depilacji pastą cukrową na plecach z uwagi na trudno dostępne miejsce, najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym. Tam dokładnie i z pełnym profesjonalizmem kosmetyczka wykona zabieg, który pozwoli przez długie tygodnie cieszyć się gładkimi plecami. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Skóra pleców powinna być czysta i odtłuszczona. Nie wolno więc stosować żadnych balsamów przed zabiegiem.

Depilacja pleców krok po kroku

Kosmetyczka po podgrzaniu pasty do stu stopni schładza ją do osiągnięcia temperatury zbliżonej do temperatury ciała. Niewielką ilość pasty nakłada na fragment pleców, rozciągając ją w przeciwnym do wzrostu włosa kierunku. Po chwili pasta oklei włoski, a kosmetyczna zerwie ją wraz z włoskami. Pastę zrywa się w przeciwnym kierunku - czyli z włosem. Włoski usuwane są wraz z cebulką. Efekt jedwabiście gładkiej skóry utrzymują się zwykle do czterech tygodni. Depilacja pastą cukrową nie powoduje podrażnień i nie uczula. Jest również mniej bolesna niż depilacja woskiem. Po zabiegu kosmetyczka wmasowuje olejek, który wpłynie kojąco na świeżo wydepilowane plecy.

Z czego powstaje pasta cukrowa?

Pasta cukrowa nie uczula, ponieważ jest w pełni naturalnym składnikiem. Zrobiona jest z cukru, wody i soku z cytryny. Składniki podgrzewa się aż do uzyskania gęstej, klejącej masy przypominającej karmel. Produkt więc jest hipoalergiczny i nadaje się do stosowania u alergików.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Jedyne przeciwwskazania do depilacji pastą cukrową to

  • poparzenia słoneczne,

  • świeże rany,

  • brodawki.

Jako naturalny produkt, depilacja pastą cukrową nie ma żadnych dodatkowych przeciwwskazań do stosowania. Nadaje się również dla osób z wrażliwą skórą.

Jaki jest koszt zabiegu?

Za depilację pastą cukrową pleców w salonie zapłacimy około 130-250 złotych. Koszt zależny jest od rodzaju salonu, wielkości depilowanego obszaru oraz płci.