Depilacja pastą cukrową - pachy

Skóra pod pachami jest niezwykle delikatna. Depilacja tej partii ciała bardzo często powoduje podrażnienia. Jeśli chcesz pozbyć się włosków na dłużej, skorzystaj z metody depilacji pastą cukrową. Zabieg ten nie powoduje podrażnień, nie uczula i jest w pełni naturalny. To idealny sposób do depilacji wrażliwych miejsc, takich jak pachy.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową - pachy

Naturalne składniki - czyli z czego powstaje pasta cukrowa?

Pasta cukrowa powstaje z naturalnych składników: wody, cukru i soku z cytryny. Można dodać do niej zioła, które wpływają kojąco na skórę i dodają aromatu. Składniki podgrzewa się, aż do uzyskania konsystencji karmelu. Pastę można przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku nawet przez kilka miesięcy.

Jak wygląda depilacja pach przy użyciu pasty cukrowej?

Aby móc wydepilować pachy za pomocą pasty cukrowej, włoski powinny mieć długość około 5 milimetrów. Skórę pod pachami należy oczyścić i odtłuścić. Rozgrzaną pastę o temperaturze ciała nakładamy na skórę pach, wygładzając ją w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Po chwili szybkim ruchem zrywamy pastę w kierunku wzrostu włosa. Włoski usuwane są wraz z cebulką. Depilacja pastą cukrową nie podrażnia delikatnej skóry pod pachami, ponieważ skleja jedynie włoski, nie przywierając do skóry. Po usunięciu wszystkich włosków dobra kosmetyczka nałoży specjalny olejek kojący.

Zalety depilacji pastą cukrową

Do zalet niewątpliwie zalicza się jej naturalne pochodzenie. Dzięki temu pasta nie uczula i nadaje się do stosowania przez alergików. Drugim atutem przemawiającym za tą metodą jest brak podrażnień, co w przypadku delikatnej skóry pod pachami ma kluczowe znaczenie. Idealnie sprawdza się u osób z wrażliwą skórą. Pachy po depilacji są jedwabiście gładkie i doskonale oczyszczone. Efekty utrzymują się do 4 tygodni. Jeśli będziesz regularnie depilować pachy pastą cukrową, włoski staną się coraz słabsze, będą rosły wolniej i w mniejszych ilościach.

Ile kosztuje zabieg depilacji pach pastą cukrową?

Zależnie od salonu kosmetycznego depilacja pastą cukrową pach to koszt 45-80 zł.