Depilacja pastą cukrową - nogi

Usuwanie zbędnego owłosienia to dość uciążliwy problem. Każda kobieta pragnie zachować jedwabistą gładkość nóg. Tymczasem częste golenie sprawia, że włoski szybko odrastają. Są jednak inne metody, dzięki którym na dłużej będziesz cieszyć się gładką skórą. Depilacja pastą cukrową to zabieg, który pozwoli zachować jedwabistą skórę nóg nawet przez 4 tygodnie.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową - nogi

Na czym polega zabieg?

Depilację pastą cukrową można wykonać samodzielnie w domu lub skorzystać z usług salonu kosmetycznego. Pastę cukrową możesz kupić gotową lub przygotować ją sama. Składniki na pewno znajdziesz w swojej kuchni. Pasta składa się jedynie z 3 składników. Należą do nich cukier, sok z cytryny i woda. Odpowiednio dobrane proporcje pod wpływem temperatury zamieniają się w gęstą i klejącą pastę. Gotową pastę podgrzewa się aż do momentu całkowitego jej rozpuszczenia. Następnie należy ją ostudzić. Gdy temperatura pasty osiąga temperaturę ludzkiego ciała i przybierze gęstą konsystencję, wówczas nadaje się do wykonania zabiegu.

Depilacja pastą cukrową krok po kroku

Niewielką ilość pasty rozprowadza się na nogach od dołu ku górze. Nogi depilujemy partiami. Gdy pasta trochę zastygnie, zrywamy ją energicznym ruchem, kierując się ku dołowi. Należy pamiętać, że depilacja pastą cukrową w odróżnieniu od depilacji woskiem usuwa włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Nogi powinny być odpowiednio przygotowane do depilacji. Najlepiej usuwa się włoski długości około 0,5 cm. Skóra na nogach powinna być oczyszczona i odtłuszczona. Pod żadnym pozorem nie stosuje się przed zabiegiem balsamów czy kremów. Po zabiegu można nogi posmarować olejkiem kojącym.

Dlaczego warto wybrać tę metodę depilacji?

Depilacja z wykorzystaniem pasty cukrowej jest mniej bolesna niż depilacja woskiem. Ponadto pasta jest składnikiem naturalnym, a co za tym idzie, nie uczula. Po depilacji pastą cukrową skóra nie jest podrażniona, jak to bywa w przypadku wosku. Jest to zatem idealna metoda depilacji dla osób ze skórą naczynkową lub wrażliwą oraz alergików. Efekt utrzymuje się do 4 tygodni. Skóra po depilacji jest jedwabiście gładka i delikatna w dotyku.

Ile zapłacę za zabieg w salonie?

Koszt depilacji nóg pastą cukrową w salonie kosmetycznym to wydatek rzędu 100-200 złotych. Nie jest to mała suma, niemniej jednak gwarantuje nam profesjonalną depilację. Jeśli dotychczas nie stosowałaś tej metody, to na pierwszy raz lepiej postaw na doświadczoną kosmetyczkę.