Depilacja pastą cukrową - łydki

Każda z nas zmaga się z usuwaniem włosków z łydek. Ta partia ciała jest szczególnie kłopotliwa, nie tylko dlatego, że włoski są bardzo widoczne, ale także rosną szybciej i są zdecydowanie mocniejsze. Jeśli chcesz pozbyć się włosków z łydek na dłużej, skorzystaj z depilacji pastą cukrową!

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową - łydki

Naturalna depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa jest produktem w pełni naturalnym. Uzyskuje się ją poprzez połączenie trzech składników - wody, soku z cytryny oraz cukru. Odpowiednio dobrane proporcje oraz sposób przygotowania sprawiają, że składniki te w połączeniu tworzą gęstą, klejącą się pastę.

O czym pamiętać przed depilacją?

Do depilacji pastą cukrową trzeba się odpowiednio przygotować. Włoski powinny mieć długość 0,2-0,5 cm. Łydkę należy oczyścić i odtłuścić przecierając płatkiem kosmetycznym nasączonym tonikiem. Suchą i odtłuszczoną skórę można poddać zabiegowi depilacji.

Jak przebiega depilacja?

W tym celu podgrzewa się pastę do stu stopni, a następnie schładza do temperatury ciała. Można też wykonać depilację pastą cukrową metodą "na zimno". Jednak ciepła pasta daje lepsze efekty. Niewielką ilość pasty nakładamy na łydki i rozciągamy. Tutaj ważna uwaga - kierunek nakładania koniecznie pod włos! Po chwili, gdy pasta oklei włoski, można ją zerwać. Pastę zrywamy "z włosem" czyli zgodnie z kierunkiem jego wzrostu. Postępujemy tak aż do usunięcia wszystkich włosków z łydek. Po depilacji warto posmarować łydki olejkiem kojącym, który nawilży skórę. Profesjonalnie wykonana depilacja w salonie pozwala cieszyć się efektem gładkich łydek nawet do 6 tygodni!

Dlaczego warto wykonać depilację pastą cukrową?

Zabieg ten jest mniej bolesny niż depilacja woskiem. Pasta nie podrażnia i nie uczula skóry, przez co jest idealna dla alergików. Co więcej, jej delikatny sposób usuwania włosków sprawia, że nie pozostawia podrażnień. Nadaje się więc dla osób z wrażliwą skórą.

Przeciwwskazania

Nie należy depilować łydek kiedy:

  • mamy świeże rany,

  • jesteśmy świeżo po kąpieli słonecznej,

  • kiedy mamy brodawki na obszarze, który ma być poddawany depilacji.

Koszt depilacji łydek pastą cukrową.

Decydując się na depilację łydek pastą cukrową u kosmetyczki, na zabieg wydasz w granicach 40-150 zł.