Depilacja pastą cukrową dla mężczyzn

Męska depilacja nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na depilację. Dla Panów również jest to zabieg pielęgnacyjny, który dodatkowo pozwala lepiej zadbać o higienę. Jedną z metod jest depilacja pastą cukrową. Jakie partie ciała depilują mężczyźni i jaki jest koszt zabiegu?

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową dla mężczyzn

Jakie części ciała można depilować pastą cukrową?

Depilacja u mężczyzn jest skutecznym sposobem dbania o higienę w przypadku osób cierpiących na nadmierną potliwość oraz hipertrychozę - czyli nadmierny porost włosów. Dlatego też najchętniej mężczyźni usuwają włoski spod pach, z pleców, z torsu oraz z miejsc intymnych (boyzilian). Depilacja pastą cukrową sprawdzi się idealnie w przypadku każdej z tych partii ciała. Jest naturalna, nie podrażnia skóry i jest znacznie delikatniejsza niż depilacja woskiem czy depilatorem elektrycznym.

Jak przebiega depilacja pastą cukrową?

Zabieg depilacji pastą cukrową u mężczyzn nie różni się zbytnio od tego przeprowadzanego u kobiet. Niezależnie od depilowanej partii, kosmetyczka podgrzewa pastę do 100 stopni i następnie chłodzi ją do temperatury ciała. Niewielkie ilości pasty nakłada się na depilowaną partię w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Po chwili, gdy pasta lekko zastygnie, kosmetyczka szybkim ruchem zrywa ją. Pastę zrywa się w kierunku wzrostu włosa.

Jak się przygotować do depilacji pastą cukrową?

Partie, które chcesz poddać zabiegowi depilacji pastą cukrową, muszą mieć włoski długości około 0,5 centymetra. Nie należy więc ich golić na tydzień do dwóch przed zabiegiem. Nie stosuj również balsamów w tym miejscu, gdyż skóra do zabiegu powinna być odtłuszczona. Tuż przed depilacją zadbaj o prawidłową higienę depilowanych partii.

Efekty męskiej depilacji pasta cukrową

Po depilacji skóra jest delikatna i gładka przez 2-3 tygodnie. Pasta cukrowa usuwa nie tylko włoski, ale także martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się jedwabista.

Koszt męskiej depilacji pastą cukrową?

Koszt depilacji pastą cukrową u mężczyzn jest zależny od depilowanej partii ciała oraz salonu, w którym wykonujemy zabieg. Ceny wahają się w granicach 40 zł - 200 zł. Pachy to koszt około 40 zł, tors około 100 zł, plecy w granicach 120-130 zł, a miejsca intymne 150-200 zł.