Depilacja pastą cukrową bikini brazylijskie

Jedwabiście gładkie ciało to cel, do którego dąży każda z nas. W okresie letnim szczególnie dbamy o to, aby świetnie wyglądać w bikini. Dlatego depilacja brazylijska jest coraz bardziej popularna. Długotrwałe efekty całkowicie wydepilowanych miejsc intymnych można osiągnąć dzięki depilacji pastą cukrową.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową bikini brazylijskie

Czym jest depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska polega na całkowitym wydepilowaniu miejsc intymnych. Nazwa zabiegu pochodzi od salonu J. Sisters International Salon z Nowego Jorku. To właśnie tam wykonano po raz pierwszy depilację całych miejsc intymnych. Założycielkami salonu są dwie siostry, które pochodzą z Brazylii. Stąd wzięła się nazwa depilacji brazylijskiej.

Pasta cukrowa - co to takiego?

Pasta cukrowa to nic innego jak woda, sok z cytryny i oczywiście cukier. Jest więc naturalnym produktem. Dlatego też polecana jest alergikom oraz osobą o wrażliwej skórze. Depilacja pastą cukrową nie powoduje podrażnień ani nie uczula.

Przygotowanie do zabiegu

Aby móc poddać się zabiegowi, należy zrezygnować z golenia miejsc intymnych na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Do zabiegu włoski muszą mieć około pół centymetra długości. Na dzień lub dwa przed zabiegiem nie nakładamy również żadnych kremów, ponieważ skóra musi być odtłuszczona. Przed samym zabiegiem należy przemyć miejsca intymne letnią wodą i osuszyć jednorazowym ręcznikiem.

Jak wygląda zabieg?

Najpierw kosmetyczka podgrzewa pastę cukrową do temperatury 100°C, aby potem ją schłodzić do około 36°C-40°C. W ten sposób zmienia się konsystencja pasty, staje się ona gęsta i kleista. Jeśli temperatura jest odpowiednia, kosmetyczka nakłada pastę na depilowaną partię ciała, kierując się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zerwanie pasty następuje zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

Depilacja pastą cukrową a woskiem

W przeciwieństwie do depilacji woskiem, pasta cukrowa nie podrażnia skóry. Jej delikatne działanie idealnie nadaje się na okolicę miejsc intymnych, czy pach. Ponadto w przeciwieństwie do wosku, pasta jest naturalna, więc nie uczula. Ważny jest również sposób wykonania depilacji. Woskiem zrywamy włoski "pod włos", pastą cukrową "z włosem", dzięki czemu depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna i nie powoduje podrażnień skóry.

Jak pielęgnować skórę po depilacji pastą cukrową?

Miejsca intymne po zabiegu są gładkie i delikatne. Należy więc korzystać z bezzapachowych, niezawierających alkoholu, delikatnych płynów do higieny intymnej. Depilowane miejsce nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych.

Cena

Koszt depilacji brazylijskiej pastą cukrową waha się pomiędzy 70 a 140 zł.