Depilacja pastą cukrową bikini

Wraz z nadejściem lata zwiększa się zainteresowanie depilacją bikini. Gładkie ciało to domena kobiecości, którą każda z nas może zatrzymać na dłużej. Stosunkowo nową metodą stosowaną przez Polki jest depilacja pastą cukrową. Skuteczny, naturalny i niepowodujący podrażnień sposób na pozbycie się niechcianych włosków z okolic bikini.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową bikini

Jak powstaje pasta cukrowa?

Pasta cukrowa jest w pełni naturalnym produktem. Powstaje z trzech prostych składników: wody, cukru i soku z cytryny. Dodatkowo można stosować zioła, które wpływają kojąco na skórę. Pastę cukrową można zrobić samemu lub kupić. Najlepiej jednak wykonać zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym. To gwarancja zadowolenia.

Depilacja bikini - rodzaje

Wybierając salon kosmetyczny, warto wiedzieć, że rozróżnia się dwa rodzaje depilacji bikini:

- depilacja płytka bikini,

- depilacja głęboka bikini, inaczej depilacja brazylijska.

Depilacja płytka polega na wydepilowaniu bikini jedynie do linii bielizny, natomiast depilacja brazylijska (głęboka) obejmuje całe miejsca intymne.

Przygotowanie do depilacji bikini

Każdą partię ciała należy odpowiednio przygotować do depilacji pastą cukrową. Tak samo w przypadku bikini, jak i innych partii ciała, musimy wstrzymać się z goleniem włosków na dwa tygodnie przed depilacją. Włoski powinny mieć długość około 0,5 cm. Nie używamy również balsamów.

Jak wygląda depilacja bikini pastą cukrową?

Zanim rozpocznie się etap depilacji, pastę należy podgrzać do 100 stopni. Po uzyskaniu tej temperatury pastę studzimy do temperatury ciała. Tak przygotowany produkt jest gotowy do nałożenia na skórę. Pastę nakłada się palcami, zatapiając w niej włoski. Nakładamy ją "pod włos". Po chwili, kiedy włoski w niej zastygną, zrywamy pastę energicznym ruchem w kierunku wzrostu włosa. Etap ten należy powtarzać na niewielkich partiach ciała, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Jakie są zalety depilacji pastą cukrową?

Do głównych zalet należy fakt, że pasta nie uczula, ani nie podrażnia skóry. Co więcej, pasta cukrowa oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i usuwa martwy naskórek. Bikini po depilacji jest więc delikatne i jedwabiście gładkie. Z uwagi na fakt, że zabieg jest delikatny, poleca się go szczególnie na wrażliwe miejsca, takie jak okolice bikini oraz pachy. Kolejną zaletą jest utrzymujący się przez około 3 tygodnie efekt.

Koszt depilacji bikini pastą cukrową

Depilacja bikini pastą cukrową to koszt rzędu 60-70 zł.