Depilacja laserowa wąsik

Problem z nadmiernym owłosieniem u kobiet to przypadłość, która odbiera pewność siebie i sprawia, że nie czujemy się atrakcyjne. Owłosienie na twarzy, czyli tak zwany kobiecy wąsik pojawia się częściej u brunetek i osób o ciemniejszej karnacji. Wąsik u kobiety może być efektem zmian hormonalnych lub też wynikiem procesu starzenia się, dlatego problem ten dotyka Panie w różnym wieku. Na szczęście dzisiejsze rozwiązania pozwalają trwale usunąć owłosienie nad górną wargą. Zabiegi depilacji laserowej wąsika cieszą się coraz większą popularnością.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa wąsik

Depilacja laserowa wąsika - jak to działa?

Usunięcie włosków znad górnej wargi przy wykorzystaniu lasera jest jedynym, skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia. Laser działa na melaninę, barwnik włosa w mieszku włosowym. Poprzez wywołanie reakcji termicznej włos zostaje trwale zniszczony i usunięty wraz z mieszkiem oraz macierzą. Zabieg ten pozwala na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia nad górną wargą, ale z uwagi na fakt, że włoski rosną w różnym tempie, należy go powtórzyć kilka razy. Depilacja laserem wąsika trwa około 15 minut.

Czy to boli?

Podczas zabiegu pacjentka może odczuwać lekki dyskomfort. Wywołanie reakcji termicznej może powodować uczucie szczypania oraz pieczenia. Dlatego też przed każdym zabiegiem stosuje się specjalne okłady i żele znieczulające. Dzisiejsze lasery są wyposażone w nakładki chłodzące, które skutecznie uśmierzają ból podczas zabiegu.

Kiedy jest najlepsza pora na wykonanie zabiegu?

Ponieważ po depilacji laserowej należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, najlepiej jest wykonać zabieg jesienią lub zimą. Nie wykonamy go, jeśli nasza skóra jest opalona, dlatego też kobiety korzystające z solarium powinny zrezygnować z niego na kilka tygodni przed zabiegiem. Warto także nadmienić, że najlepsze rezultaty depilacji laserowej uzyskują kobiety o ciemnych włosach i jasnej karnacji.

Czy warto zdecydować się na zabieg?

Skóra twarzy jest delikatna, a miejsce nad górną wargą szczególnie wrażliwe. Regularna depilacja pęsetą, kremem, woskiem czy, co gorsza, maszynką jedynie podrażniają to miejsce. Dodatkowo metody te są krótkotrwałe. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wąsika na stałe.

Ile kosztuje depilacja laserowa wąsika?

Depilacja laserowa wąsika należy do najdroższych metod. Ceny zabiegu mieszczą się w granicach od 100 do 250 złotych. Z tym że zabieg należy powtórzyć kilka razy, aby cieszyć się trwałym efektem.