Depilacja laserowa - uda

Nowoczesne metody usuwania zbędnego owłosienia pozwalają już na trwałe pozbyć się niechcianych włosków. Mowa tutaj o zabiegach depilacji laserowej, dzięki którym usuniemy je między innymi z ud. Na udach rosną zwykle słabsze i jaśniejsze włoski, są jednak kobiety, u których i w tym miejscu pojawia się ciemne owłosienie. Nie jest ono estetyczne, dlatego też panie chętnie depilują te partie nóg. Depilacja laserowa pomaga rozwiązać ten problem na dobre, zapewniają trwały efekt jedwabiście gładkich ud.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - uda

Na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa ud wykonywana jest w specjalnych salonach kosmetycznych przez przeszkolone osoby. Jest to metoda wykorzystująca zjawisko fototermolizy, która polega na niszczeniu struktury włosa poprzez pochłonięcie przez melaninę energii z wiązki lasera. W wyniku tego działania włos obumiera i wypada. Istotnym elementem jest fakt, że laser działa tylko na włoski będące w fazie wzrostu, a ponieważ rosną one w różnym tempie, zabieg należy powtarzać. Jedna seria to średnio od 3 do 8 powtórzeń.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Aby móc poddać się zabiegowi depilacji ud, należy odpowiednio się przygotować. Nie można wykonać go na mocno opalonej skórze, dlatego też musimy zrezygnować z kąpieli słonecznych oraz solarium. Skóra na udach musi być zdrowa, ponieważ wszelkie podrażnienia dyskwalifikują możliwość realizacji zabiegu. Dzień przed depilacją laserem włoski z ud golimy maszynką. Nie używamy wosku, depilatora czy kremów.

Czy depilacja laserowa ud boli?

Zabieg depilacji laserem może powodować pewien dyskomfort. Uczucie pieczenia czy szczypania jest naturalny objawem wypalania włoska. Dlatego w salonach stosuje się specjalne żele znieczulające, które uśmierzają ból. Po zabiegu na udach może pojawić się zaczerwienienie, a niekiedy nawet lekka opuchlizna. To naturalne i objaw ten znika zwykle po kilku dniach.

Kiedy nie wolno wykonać zabiegu?

Jeśli chorujesz na epilepsję, cukrzycę, łuszczycę lub bielactwo nie możesz poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Podobnie jest w przypadku osób cierpiących na choroby serca. Również kobiety w ciąży nie powinny wykonywać takich zabiegów. Przeciwwskazaniem są także wszelkie rany oraz blizny na depilowanej partii ciała.

Cena

Koszt zabiegu depilacji laserowej ud oscyluje pomiędzy 100 a 500 złotych.