Depilacja laserowa - twarz

Wiele kobiet walczy z problemem pojawiającego się na twarzy owłosienia. Nie wygląda ono estetycznie, przez co szpeci i powoduje duży dyskomfort. Twarz jest w końcu naszą wizytówką, powinna więc wyglądać dobrze. Co jest przyczyną zbędnego owłosienia pojawiającego się na twarzy u kobiet? Często odpowiedzialne za ten stan są zaburzenia hormonalne, a także niektóre choroby. Problem z włoskami na twarzy najczęściej dotyka brunetki z ciemną karnacją. Dlatego, aby przywrócić sobie komfort życia, warto skorzystać w tym celu z depilacji laserowej.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - twarz

Co powoduje, że warto wybrać ten zabieg?

Pomimo iż zabieg laserowy jest najbardziej kosztowną metodą depilacji, uzyskany efekt rekompensuje to w zupełności. Wystarczy wykonać kilka zabiegów, a zbędne owłosienie na twarzy pójdzie w niepamięć, podczas gdy korzystając z depilacji pastą cukrową lub woskiem, uzyskamy jedynie krótkotrwały efekt - nie wspominając o dyskomforcie, który towarzyszy tym zabiegom. Oczywiście pod żadnym pozorem nie powinno się golić włosków na twarzy maszynką. Spowoduje to jedynie ich wzmocnienie. Odrosną znacznie bardziej widoczne i mocniejsze. Przykładem jest zarost u mężczyzn. Wiele kobiet używa w tym celu również pęsety. Ta metoda jest jednak bardzo czasochłonna.

Na czym polega depilacja twarzy metodą laserową?

Zabieg jest przede wszystkim całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Włoski na twarzy zostają usunięte trwale, jednak bez najmniejszego uszkodzenia skóry. Ich odrastanie jest niemożliwe, ponieważ wiązka laserowa skutecznie niszczy cebulki. Oczywiście dotyczy to tych włosków, które w momencie zabiegu pozostają w fazie wzrostu. Nie wszystkie rosną w tym samym czasie, dlatego zabieg powinno się powtórzyć kilka razy - przeciętnie od 3 do 5. Niekiedy jednak więcej, głównie u kobiet, których problemem jest nadmiar owłosienia typu męskiego. Po wykonaniu zabiegu nie zaleca się nakładania na twarz makijażu - dopóki podrażnienia i zaczerwienienie nie znikną. Zakaz obejmuje także opalanie się oraz korzystanie z basenu.

Przeciwwskazania depilacji laserowej twarzy

Zabrania się korzystania z zabiegu osobom chorym na łuszczycę, nowotwory, cukrzycę, bielactwo oraz zażywającym leki fotouczulające. Depilacji laserowej twarzy nie powinny wykonywać również kobiety ciężarne, osoby posiadające dużą ilość znamion oraz świeże rany.

Jaka jest cena zabiegu?

Koszt jednego zabiegu depilacji laserowej twarzy wynosi ok. 100 zł – 350 zł.