Depilacja laserowa - ręce

Wydepilowane ręce w dzisiejszych czasach to już standard. Wiele kobiet, zwłaszcza tych, które posiadają ciemne, bujne owłosienie, decyduje się na jego usunięcie. I nic w tym dziwnego, gdyż gładkie, wydepilowane ręce wyglądają bardzo estetycznie i dodają pewności siebie. Skutecznym i trwałym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Zabieg ten pozwala raz na zawsze zapomnieć o niechcianych włoskach.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - ręce

Jak działa laser?

Laser wysyła w głąb skóry wiązkę światła, która dociera do mieszków włosowych i uszkadza je poprzez termiczne oddziaływanie na melaninę. Powoduje to, że mieszki nie są już w stanie wytworzyć nowych włosków - dzięki czemu zostają one trwale usunięte. Z uwagi na to, że pojedyncze włoski nie wyrastają równomiernie, a laser działa tylko na te będące w fazie wzrostu, w celu osiągnięcia stuprocentowej skuteczności należy kilkukrotnie powtórzyć zabieg. Zwykle wystarczy od 4 do 8 zabiegów wykonywanych co około 4 tygodnie.

Czy depilacja laserem sprawia ból?

Laserowa depilacja nie jest zupełnie bezbolesna. Zazwyczaj odczuwa się lekkie szczypanie i pieczenie. Osoby z mniejszą tolerancją na ból mogą zastosować kremy znieczulające, które łagodzą nieprzyjemne odczucia. Po depilacji na skórze rąk mogą pojawić się delikatne podrażnienia, które z reguły znikają po 48 godzinach. Poza tym dyskomfortem depilacja laserowa nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych i jest zupełnie bezpieczna.

Jak inaczej wydepilować ręce?

Istnieją również inne sposoby na usunięcie zbędnego owłosienia ze skóry rąk. Można w tym celu użyć depilatora, wosku, kremu do depilacji lub pasty cukrowej. Jednak taka depilacja nie jest zbyt skuteczna - włoski odrosną już po kilku tygodniach, bywa także bardzo bolesna. Przestrzegamy natomiast przed używaniem maszynki do golenia. Zgolone owłosienie odrasta bardzo szybko, na dodatek mocniejsze i bardziej widoczne.

Depilowanie rąk – czy warto?

Oczywiście, że warto. Gładka, zadbana skóra jest dziś w modzie, więc depilowanie rąk nikogo nie dziwi. Dlaczego więc nie miałybyśmy sobie na nią pozwolić? Co więcej, wydepilowaną skórę przed wielkim wyjściem możemy upiększyć rozświetlającym balsamem, co stworzy spektakularny efekt.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja przy użyciu lasera nie jest wskazana dla osób cierpiących na bielactwo, łuszczycę, choroby nowotworowe, choroby serca czy cukrzycę. Nie poleca się jej również w przypadku nadwrażliwej skóry, skłonnej do przebarwień. Występowanie na ciele znamion, blizn i ran jest również przeciwwskazaniem do zastosowania tego zabiegu.

Cena depilacji laserowej rąk

Koszt wykonania depilacji rąk przy użyciu lasera może wahać się od 170 do 500 złotych.