Depilacja laserowa - pośladki

Coraz bardziej popularna, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, staje się depilacja pośladków. Za wykonywaniem tej czynności nie przemawiają jedynie względy estetyczne. Liczy się również higiena. Zwykle z samodzielną depilacją jest niemały problem, z uwagi na trudny dostęp do depilowanych miejsc. Mało tego, niezwykle miękka skóra w tym miejscu sprawia, że poziom trudności samodzielnej depilacji wzrasta. Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Zabieg gwarantuje pozbycie się zbędnego owłosienia z pośladków na bardzo długi czas.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - pośladki

Czy warto poddać się depilacji laserowej pośladków?

Jak najbardziej warto. Samodzielna depilacja okolic pośladków nie jest łatwa. Co więcej, wykorzystana w tym celu maszynka może podrażnić delikatną skórę. Inne metody, typu depilator czy wosk, mogą z kolei powodować wrastanie się włosków w skórę. Dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się owłosienia z pośladków jest laser. Kilka zabiegów pozwoli uzyskać pożądaną gładką skórę.

Działanie lasera oraz zalecana liczba zabiegów

Wiązki lasera skutecznie niszczą cebulki włosków, które nie mają szans na późniejsze odrastanie. Jeśli natomiast mowa o liczbie zalecanych zabiegów, należy zaznaczyć, że jest to kwestia indywidualna. Przeciętnie wykonuje się ich od 3 do 8, w około sześciotygodniowych odstępach. Depilację laserową należy co jakiś czas powtarzać, ponieważ laser dociera jedynie do widocznych włosków. Usuwane są więc te, które w momencie zabiegu pozostają w fazie wzrostu. Nie zaleca się opalania zarówno przed, jak i po depilacji.

Ograniczenia do stosowania zabiegu

- padaczka

- infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze

- łuszczyca

- przyjmowanie leków fotouczulających

- bielactwo

- posiadanie rozrusznika serca

- ciąża oraz okres karmienia piersią

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej pośladków?

Koszt wykonania depilacji pośladków metodą laserową wynosi ok. 100 zł – 400 zł.