Depilacja laserowa - plecy

Owłosione plecy to domena mężczyzn, z której nie wszyscy Panowie są dumni. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy również u kobiet mogą pojawić się włoski na plecach, głównie w dolnej ich partii. Jest to zwykle wynik zaburzeń hormonalnych lub predyspozycji genetycznych. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz chętniej decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia na plecach. Tutaj najskuteczniejszą, a co najważniejsze, trwałą metodą jest depilacja laserowa.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - plecy

Przygotowanie do depilacji pleców

Plecy to ta partia ciała, która w okresie letnim jest szczególnie narażona na słońce. Jeśli chcemy poddać się zabiegowi depilacji laserowej pleców, musimy chronić je przed promieniowaniem UV. Przed zabiegiem skóra nie może być podrażniona, ani opalona. Warto pomyśleć o odpowiednim nawilżeniu skóry, jeśli jest zbyt sucha. Przed zabiegiem depilacji laserem pleców nie należy usuwać włosków przy użyciu wosku czy depilatora. Na dwa dni przed zabiegiem golimy włoski maszynką.

Depilacja laserowa pleców krok po kroku

Depilacja laserowa, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się przy użyciu specjalnego lasera. Wiązka energii emitowana przez sprzęt trafia w strukturę włosa i zostaje pochłonięta przez melaninę, czyli barwnik. Proces ten sprawia, że włos obumiera wraz z cebulką i wypada. Im włos jest ciemniejszy, tym zabieg będzie bardziej skuteczny. Depilacja laserowa działa na włoski będące w fazie wzrostu. Dlatego też zabiegi zwykle trzeba powtarzać co 4-6 tygodni, do czasu pozbycia się wszystkich włosków z depilowanej partii ciała.

W czasie zabiegu klient może odczuwać pieczenie i szczypanie. Aby zminimalizować dyskomfort związany z depilacją, stosuje się specjalne żele znieczulające.

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej pleców

Po zabiegu należy zdecydowanie przestrzegać zaleceń wydanych przez kosmetologa. Nie wolno w żadnym wypadku wystawiać pleców na działanie promieniowania UV, a co za tym idzie, całkowicie rezygnujemy z solarium i kąpieli słonecznych. Abstynencja przed słońcem powinna trwać przynajmniej 2 tygodnie. W tym czasie nie wolno również korzystać z sauny i basenu. Plecy po zabiegu należy przemywać czystą wodą i żelem nie zawierającym mydła ani alkoholu. Skóra może być podrażniona i należy obchodzić się z nią delikatnie.

Depilacja laserowa pleców cena

Jeden zabieg depilacji laserowej pleców to koszt rzędu 200-700 złotych. Nie jest to tania metoda, ale z całą pewnością jedyna, która pozwala na trwałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Salonu urody często oferują depilację laserową w korzystnych cenowo pakietach.