Depilacja laserowa - pachy

W dzisiejszych czasach zarówno higiena, jak i estetyka naszego wyglądu, wymaga depilowania pach. Pozostawione w tym miejscu owłosienie prowadzi do nadmiernej potliwości, która powoduje duży dyskomfort. W tym przypadku sprawa dotyczy jednakowo i kobiet, i mężczyzn. Aby skutecznie i trwale pozbyć się włosków pod pachami, warto skorzystać z depilacji laserowej. Dzięki zabiegowi kłopotliwe owłosienie nie będzie już odrastać.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - pachy

Co wyróżnia depilację laserową?

Konieczność codziennego używania maszynki do golenia to zmora niemal każdego dorosłego. Największym problemem jest błyskawiczne odrastanie włosków, które u większości osób pojawiają się już kolejnego dnia. Co więcej, golenie często sprawia, że skóra pod pachami staje się szorstka i podrażniona. Jest to szczególnie uporczywe zwłaszcza latem, gdy nosimy odsłonięte bluzki i chcemy, aby nasze ciało wyglądało ładnie. Wiele osób korzysta także z innych metod depilacji - na przykład pastą cukrową lub woskiem. Z pewnością powodują one znacznie mniej podrażnień niż maszynka, jednakże i w tym przypadku efekt jest tylko krótkotrwały (ok. 2 tyg.). Najskuteczniejszym zabiegiem w walce z problematycznym owłosieniem pod pachami okazuje się być depilacja laserowa. Wiązki lasera sprawią, że włoski już nigdy nie odrosną. W niektórych przypadkach mogą się pojawić, jednak następuje to dopiero po kilku latach.

Jak działa laser?

Zabieg depilacji laserowej polega na wnikaniu wiązki lasera głęboko w skórę, nie naruszając przy tym jej struktury. Laser pochłaniany jest przez melaninę, dzięki czemu niszczy cebulki włosa. Kłopotliwe dotychczas włoski już więcej nie odrosną. Depilacja laserowa pach trwa ok. 15 minut. To w pełni bezpieczny oraz całkowicie nieinwazyjny zabieg. W trakcie wykonywania depilacji można odczuć jedynie delikatne szczypanie. W celu uzyskania najlepszego efektu, warto wykonać zabieg kilka razy.

Przeciwwskazania w depilacji laserowej pach

Zabiegu nie należy przeprowadzać u osób z rozrusznikiem serca ani cierpiących na łuszczycę, bielactwo czy epilepsję. Niewskazany jest także w przypadku nadwrażliwej lub świeżo opalonej skóry, występowania blizn lub świeżych ran. Depilacji laserowej pach nie powinny wykonywać również kobiety w ciąży. Przyjmowanie leków fotouczulających także dyskwalifikuje możliwość wykonania zabiegu.

Koszt zabiegu

Za pojedynczy zabieg depilacji laserowej pach zapłacimy ok. 250 zł, jednak warto pamiętać, że najlepszy efekt osiągniemy dopiero po wykonaniu całej serii.