Depilacja laserowa - nogi

Zbędne owłosienie na nogach to problem każdej kobiety. Nogi są przecież częścią ciała, na którą często zwraca się uwagę. Dlatego tak ważna jest depilacja, zwłaszcza w porze letniej. Krótkie spódniczki czy spodenki wręcz wymagają gładkiej skóry. Wiele Pań nie przepada za wykonywaniem samodzielnej depilacji. Jeśli więc męczy Cię częste golenie nóg maszynką lub używanie depilatora, skorzystaj z depilacji laserowej. Ten bezinwazyjny, a zarazem bezpieczny zabieg sprawi, że gładkie nogi będą już codziennością.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - nogi

Na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu wiązki lasera w celu uszkodzenia cebulek włosów. Laser oddziałuje tylko na włoski będące w fazie wzrostu, dlatego całkowite wyeliminowanie ich wymaga zazwyczaj kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Depilacja laserowa nie sprawia większego bólu, odczuwalne jest jedynie delikatne kłucie i pieczenie. U osób wrażliwych na ból zazwyczaj stosuje się krem znieczulający.

Po ilu zabiegach można spodziewać się pożądanego efektu?

Depilacja laserowa będzie w 100% skuteczna po wykonaniu ok. 5 – 7 zabiegów. Każdy z nich powinien być wykonywany w około 4 – 5 tygodniowych odstępach. Taka seria pozwoli trwale usunąć zbędne owłosienie na nogach.

Wady i zalety zabiegu

Największą wadę depilacji laserowej stanowi wysoka cena pełnej serii zabiegów, przez co nie każdy może sobie na nią pozwolić. Co więcej, po wykonaniu całej serii powinno się raz w roku korzystać z tzw. depilacji utrwalającej. Jeśli chodzi o zalety, największą z nich jest trwałe usunięcie włosków z nóg, a także to, że depilacja laserowa jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, który nie przyczynia się do powstawania przebarwień ani podrażnień.

Kto nie powinien korzystać z zabiegu?

Depilacja laserowa nie jest przeznaczona dla tych, którzy chorują na nowotwory, łuszczycę, bielactwo, choroby serca oraz cukrzycę. Nie zaleca się zabiegu kobietom w ciąży, osobom z nadwrażliwością skóry, ze świeżymi ranami oraz zażywającym leki fotouczulające. Zabiegowi nie powinny poddawać się także osoby posiadające bardzo ciemną karnację.

Jaki jest koszt depilacji laserowej nóg?

Cena jednego zabiegu usuwania zbędnego owłosienia z nóg metodą laserową wynosi ok. 100 zł – 300 zł.