Depilacja laserowa - łydki

Kobiety uwielbiają eksponować nogi, zwłaszcza latem. Mogą wówczas ubrać krótką spódniczkę czy sukienkę i poczuć się naprawdę swobodnie. Jednak odsłonięcie nóg wiąże się koniecznością usunięcia z nich zbędnego owłosienia, co okazuje się nie lada problemem. O ile usunięcie włosków przy pomocy maszynki do golenia czy kremu do depilacji nie jest trudne, to kłopotliwe jest utrzymanie gładkiej skóry nóg na dłużej. Włoski bowiem szybko odrastają, co sprawia, że zabieg depilacji należy powtarzać bardzo często. Rozwiązaniem tego problemu jest laserowa depilacja owłosienia, dzięki której na zawsze pozbędziemy się tego problemu.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - łydki

Jak wygląda zabieg laserowej depilacji łydek?

Podczas zabiegu wiązka lasera podgrzewa melaninę zawartą we włoskach, w wyniku czego mieszki włosowe ulegają trwałemu zniszczeniu. Owłosienie poddane temu procesowi już więcej nie odrośnie. Aby uzyskać jedwabiście gładką skórę łydek, należy wykonać kilka takich zabiegów. Dlaczego? Otóż nie wszystkie włoski rosną w jednakowym tempie, a laser działa tylko na te, które są w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego po kilku tygodniach zabieg należy powtórzyć. Wymagana ilość powtórzeń różni się w zależności od cech owłosienia. Zdarza się, że wymarzony efekt widoczny jest już po 3 zabiegach, a czasami potrzeba ich ok. 8.

Zabieg powoduje lekki dyskomfort w postaci szczypania. Można temu zaradzić, stosując znieczulające żele czy korzystając z urządzenia wyposażonego w specjalną chłodzącą końcówkę.

Które włoski są najbardziej podatne na działanie lasera?

Laserowe usuwanie owłosienia najlepiej sprawdza się w przypadku posiadaczek ciemnych włosów i jasnej karnacji. Takie owłosienie posiada najwięcej melaniny, dlatego zabieg będzie skuteczniejszy. W przypadku bardzo jasnych i siwych włosów, posiadających najmniej barwnika, depilacja laserowa może być nieskuteczna. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby z bardzo ciemną karnacją.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem depilacji nie należy wystawiać nóg na działanie promieni słonecznych ani korzystać z solarium. Suchą skórę warto nawilżać. Należy również przez miesiąc unikać depilacji łydek przy użyciu metod polegających na usuwaniu włosków z cebulkami, np. depilacji woskiem.

Przeciwwskazania do laserowej depilacji

Zabieg nie może być wykonywany u osób cierpiących na schorzenia dermatologiczne, takie jak łuszczyca i bielactwo. Przeciwwskazaniem są również infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne, a także świeża opalenizna. Z zabiegu nie powinny korzystać również osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Koszt zabiegu laserowej depilacji łydek

Koszt wykonania zabiegu depilacji łydek przy użyciu lasera kształtuje się w przedziale 100 – 700 złotych.