Depilacja laserowa dla mężczyzn

Nowoczesny mężczyzna zwykle kojarzony jest z dbałością o swój wygląd. Panowie przykładają coraz większą wagę do swojego wizerunku. Podobnie jak w przypadku kobiet, liczy się dla nich higiena i estetyka. Coraz częściej zaczynają odwiedzać gabinety kosmetyczne, których usługi pomagają im w poprawie wyglądu. Niektórzy Panowie posiadają na ciele nadmierne owłosienie, które powoduje dyskomfort. Zabieg depilacji laserowej pomaga pozbyć się tego problemu. Gładkie ciało znacznie lepiej się prezentuje, a przy tym ułatwia utrzymanie higieny.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa dla mężczyzn

Jak wygląda depilacja laserem?

Zabieg jest bardzo bezpieczny i co ważne – bezbolesny. Depilacja odbywa się poprzez przesuwanie głowicy lasera po powierzchni skóry, jednak nie grozi to uszkodzeniem naskórka. Wiązka lasera pochłaniana jest przez pigment skóry (melaninę), w wyniku czego zniszczeniu ulegają cebulki włosków. W tym momencie problem zbędnego owłosienia na ciele trwale znika. Włoski bowiem już nigdy w tym miejscu nie wyrosną, a skóra pozostanie na stałe gładka. Oczywiście najlepszy rezultat zostanie osiągnięty dopiero po wykonaniu kilku zabiegów. Jest to konieczne, ponieważ włoski rosną w różnym tempie, a laser niszczy jedynie te w aktywnej fazie wzrostu. Zazwyczaj wykonuje się ok. 3 – 8 powtórzeń - w zależności od tego, która część ciała ma zostać wydepilowana.

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu?

Po pierwsze, powinno się zrezygnować z ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Skóra poddawana zabiegowi depilacji laserowej nie może być świeżo opalona. Po drugie, jeśli zażywamy leki fotouczulające, należy odstawić je przed zabiegiem. Po trzecie, tuż przed zabiegiem zaleca się zgolenie zbędnego owłosienia w konkretnym miejscu za pomocą maszynki. W celu odczucia jak najmniejszego dyskomfortu podczas zabiegu, na skórę nakładany jest preparat o działaniu znieczulającym.