Depilacja laserowa - bikini brazylijskie

W sezonie letnim kobiety przykładają szczególną wagę do wyglądu. Piękne, gładkie ciało to dla nich sprawa pierwszorzędna. Spontaniczny wypad nad wodę może okazać się nieco krępujący, gdy w okolicach bikini widoczne są niepożądane włoski. Nie wygląda to estetycznie, przez co znacznie ogranicza swobodę. Z tego względu wiele kobiet decyduje się na depilację bikini. Niektóre panie poddają się metodzie “głębokiej”, polegającej na całkowitej depilacji stref intymnych. Bardzo skutecznym zabiegiem jest depilacja laserowa, która pozwala na trwałe usunięcie włosków.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - bikini brazylijskie

O czym pamiętać przed zabiegiem?

Przygotowując się do zabiegu, należy już około miesiąc przed odstawić depilator, wosk lub inne narzędzie do depilacji. Nie powinno się także opalać oraz narażać skóry na jakiekolwiek podrażnienia. Dopiero dzień przed wykonaniem zabiegu należy zgolić włoski maszynką.

Jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa bikini polega na wykorzystaniu wiązki laserowej, która przechodząc przez warstwę skóry dociera do mieszków włosowych, gdzie pochłaniana jest przez melaninę. Laser skutecznie niszczy cebulki włosków, które nie są już w stanie odrosnąć. Warto zaznaczyć, że laser działa jedynie na włoski w aktywnej fazie wzrostu. Z racji tego, że każdy z nich rośnie w innym tempie, zabieg powinno powtórzyć się kilka razy - od 4 do 8.

Czy zabieg u wszystkich zadziała w ten sam sposób?

Odpowiedź brzmi nie. Kluczowym czynnikiem jest melanina. Wiązki laserowe usuwają jedynie grube i ciemne włoski. Tak więc osoby posiadające bardzo jasne owłosienie, nie mogą liczyć na usunięcie włosków metodą laserową. Depilacja laserowa nie jest polecana również osobom o ciemnej karnacji.

Zalecenia do stosowania po depilacji laserowej bikini

Okolice bikini to bardzo delikatne miejsca, dlatego nie należy w żaden sposób trzeć skóry. Może to spowodować podrażnienia. Zalecane jest korzystanie z żeli nie zawierających mydła. Powinno się także unikać basenu i sauny. Po zabiegu depilacji laserowej obowiązuje nas miesięczny zakaz opalania się.

Cena zabiegu laserowego na okolice bikini

Za depilację bikini metodą laserową zapłacimy ok. 50 zł – 500 zł.