Depilacja laserowa - bikini

Okolice bikini to szczególnie wrażliwe miejsce, podatne na podrażnienia. Regularne depilowanie go domowymi sposobami może być powodem powstawania nieestetycznych zmian, przez co nie jest ani praktycznym, ani przyjemnym rozwiązaniem. Aby pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe i uniknąć nieprzyjemnych podrażnień, warto skorzystać z zabiegu depilacji laserowej.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja laserowa - bikini

Rodzaje depilacji bikini

Depilacja laserowa bikini dzieli się na dwa rodzaje:

- depilację płytką, która polega na usunięciu włosków jedynie do linii majtek,

- depilację głęboką (tzw. depilacja brazylijska), która obejmuje usuwanie owłosienia także z miejsc intymnych.

Przygotowanie do zabiegu

Istotnym elementem kwalifikującym do wykonania zabiegu będzie oczywiście stan skóry depilowanego obszaru. Przede wszystkim musi być ona wolna od podrażnień. Dzień przed depilacją golimy włoski maszynką. Ważne jest, aby na miesiąc przed zabiegiem nie używać pęsety czy wosku, a w celu usuwania owłosienia używać jedynie maszynki.

Osoby zmagające się z trądzikiem i stosujące terapię retinoidami muszą odczekać 6 miesięcy od zakończenia kuracji. Ważne jest także, aby na tydzień przed zabiegiem odstawić leki światłouwrażliwiające. Oczywiście przed depilacją laserową nie opalamy się i nie korzystamy z solarium ani samoopalaczy.

Jak działa laser?

Depilacja laserem usuwa niechciane włoski poprzez wpuszczenie wiązki lasera głęboko w skórę i uszkodzenie struktury włosa wraz z mieszkiem. W czasie zabiegu możliwe jest odczuwanie lekkiego szczypania i pieczenia. Aby jednak uczucie dyskomfortu było jak najmniejsze, stosuje się specjalne okłady oraz kremy uśmierzające ból. Ponieważ włoski nie rosną równomiernie, zabieg należy wykonać w seriach od 4 do 8, w około 4-tygodniowych odstępach. W ten sposób usuniemy z okolic bikini wszystkie niechciane włoski.

Zalecenia po zabiegu

Miejsce po depilacji może być lekko opuchnięte oraz zaczerwienione. Zwykle po 2-3 dniach objaw ten znika. Po zabiegu należy szczególnie dbać o okolice bikini i przemywać je delikatnie żelem bez zawartości mydła oraz czystą wodą. Osuszamy miejsce delikatnie, bez pocierania i w żadnym wypadku nie wystawiamy go na działanie promieni słonecznych. Okolice depilowane laserem należy chronić przed promieniowaniem UV przez 2 tygodnie. Nie należy w tym czasie także korzystać z basenu czy sauny.

Kiedy nie można wykonać depilacji laserowej bikini?

Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej okolic bikini są przede wszystkim podrażnienia, otwarte rany, znamiona, mocna opalenizna czy ciąża. Nie należy również poddawać się zabiegowi, jeśli zażywamy leki fotouczulające. Osoby zmagające się z nowotworem także nie powinny wykonywać zabiegu depilacji laserowej.

Cena

Koszt depilacji laserowej bikini to wydatek rzędu 50 - 500 złotych za zabieg, w zależności od rodzaju depilacji.