Kosmetyka

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na ciało, które pomogą zwalczyć cellulit i rozstępy oraz wyszczuplić sylwetkę.

Medycyna estetyczna posiada szeroką paletę usług nieinwazyjnych zabiegów, które doskonale wspomagają walkę z cellulitem czy rozstępami. Dzięki nim możesz nie tylko zmniejszyć widoczność rozstępów, spłycić blizny czy pozbyć się pomarańczowej skórki. Zabiegi na cellulit skutecznie ujędrniają ciało oraz wyszczuplają sylwetkę. Popularne stało się wykorzystanie w medycynie estetycznej ultradźwięków oraz podciśnienia, które skutecznie stymulują skórę do szybszej regeneracji. Dzięki temu mimo niewielkiej ingerencji, zabiegi kosmetyczne na ciało przynoszą spektakularne efekty.

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne na ciało

Nowoczesna technologia wykorzystywana w kosmetyce pozwala na nieinwazyjne zabiegi, po których możliwy jest niemalże natychmiast powrót do codziennych obowiązków. Dla wielu jest to metoda na ujędrnienie oraz wyszczuplenie ciała, jak i wygładzenie cellulitu i rozstępów.

Najpopularniejsze zabiegi na cało to oczywiście zabiegi na cellulit. To najczęstszy powód kompleksów u większości kobiet. Pomarańczowa skórka jest niezwykle trudna w zwalczeniu domowymi sposobami. Same kremy też nie wiele pomagają. Przyczyną występowania cellulitu może być nie tylko nadmierna tkanka tłuszczowa. W wielu przypadkach jest to kwestia genetyczna. W walce z tym trudnym defektem skórnym ważna jest systematyczność oraz rzetelne podejście do problemu. Zdrowy tryb życia, rzucenie palenia, odpowiednie nawadnianie organizmu, zdrowa dieta, odpowiednia suplementacja i aktywność fizyczna z pewnością będą pomocne w pozbyciu się problemu. Jeśli dołożyć do tego specjalne zabiegi na cellulit, masz gwarancję szybkich i spektakularnych efektów. Wybór w tej materii jest szeroki, od masaży, przez zabiegi wykorzystujące podciśnienie po mezoterapię.

Jeśli zabiegi na cellulit mają być trwałe, należy je systematycznie powtarzać. Aby nie zniweczyć rezultatów osiągniętych w salonie, należy dbać o swoje ciało również na co dzień.

Najbardziej popularne zabiegi na cellulit:

  • drenaż limfatyczny,
  • masaż bańką chińską,
  • endermologia (lipomasaż),
  • mezoterapia antycellulitowa.

Drenaż limfatyczny

to pewnego rodzaju masaż, który stymuluje przepływ limfy. Dzięki niemu metabolizm przyspiesza, przez co usunięcie z organizmu toksyn oraz produktów przemiany materii odbywa się szybciej. Osoba wykonująca tego typu zabieg na cellulit, będzie uciskań ciało wzdłuż naczyń limfatycznych. W efekcie ciało zostanie wyszczuplone, zredukuje się cellulit oraz znikną obrzęki. Koszt takiego zabiegu waha się w granicach od 50 do 160 złotych. Podstawowymi przeciwwskazaniami są oczywiście wszelkie problemy żylne, takie jak miażdżyca, choroby naczyniowe, nadciśnienie, żylaki, niedokrwienie, zaburzenia pracy serca oraz zaburzenia ciśnienia, zapalenie naczyń limfatycznych, nowotwory i oczywiście ciąża.

Masaż bańką chińską

Teraz weźmiemy pod lupę bardzo popularny w ostatnim czasie masaż bańką chińską. Zabiegi na cellulit z wykorzystaniem bańki chińskiej polegają na zassaniu skóry w miejscu występowania problemu. Bańka posiada kilkucentymetrową średnicę, a w czasie masażu w jej wnętrzu tworzy się podciśnienie, które doskonale pobudza krążenie krwi. W ten sposób wzmaga się przemiana materii, skóra staje się lepiej odżywiona i jędrniejsza w efekcie czego cellulit zanika. Warunkiem zniwelowania widoczności skórki pomarańczowej jest regularne wykonywanie zabiegu. Na początku masaż bańką chińską należy wykonywać co kilka dni, później co tydzień. Koszt takiego zabiegu to około 100 – 120 złotych. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to należą do nich: ciąża, menstruacja, wady serca, obrzęki, stany zapalne skóry, nowotwory, tętniaki, kruchość naczyń, padaczka, nadciśnienie, żylaki, krwiaki, hemofilia oraz krwotoki.

Endermologia

Kolejnym wspomnianym zabiegiem na cellulit jest Endermologia. To są typowe zabiegi na cellulit, które polegają na masażu z wykorzystanie specjalistycznego urządzenia. Przyrząd ten umożliwia wytworzenie podciśnienia na dużych partiach ciała. Masaż z jego wykorzystaniem przyspiesza krążenie oraz wspomaga przemianę materii i stymuluje skórę do naturalnej produkcji kolagenu. Skutecznie zmniejsza również obwód problematycznych miejsc nawet do 3 cm. Jest więc zabiegiem wyszczuplającym i ujędrniającym ciało. Jeśli chcesz wykonać kurację z wykorzystaniem urządzenia do endermologii, musisz mieć świadomość, że zabieg powinien składać się z około 10-12 serii. Koszt to około 140-200 zł. Przeciwwskazaniem do wykonania lipomasażu będą przede wszystkim bolesne żylaki oraz zapalenie żył, przepuklina brzuszna, nowotwory, duże ilości tłuszczaków. Również osoby ze skłonnościami do naczyniaków czy żylaków nie powinny poddawać się temu zabiegowi.

Mezoterapia antycellulitowa

Ostatnim z wymienionych zabiegów na cellulit jest mezoterapia antycellulitowa. Jest to zabieg, który polega na ostrzykiwaniu problematycznej strefy specjalnym preparatem. Bezpośrednie wstrzyknięcie preparatu w głębokie warstwy skóry sprawia, że jego składniki rozwiążą problem dokładnie w jego źródle. Odpowiednio dobrane składniki, takie jak np. kwas hialuronowy, zmniejszą wiotkość skóry, natomiast kofeina pomoże zwalczyć cellulit. Zabieg nie tylko wygładzi i ujędrni skórę, ale także przyspieszy metabolizm. Efekty są trwałe, ale widoczne dopiero po około 8-10 zabiegach. Cena jednego zabiegu waha się w granicach 300 złotych. Przeciwwskazaniem do zabiegu będzie między innymi ciąża oraz okres karmienia piersią, cukrzyca, terapia przeciwzakrzepowa, nowotwór, stany zapalne, wirusowe zapalenie wątroby, choroby krwi, choroby autoimmunologiczne, epilepsja.

Popularne zabiegi kosmetyczne na rozstępy

Rozstępy to drugi, zaraz po cellulicie problem skórny wielu kobiet, ale i nie tylko. Są wynikiem intensywnego rozciągania się skóry np. w okresie ciąży, przy nagłych zmianach wagi, lub u osób uprawiających kulturystykę. Najczęściej lokalizują się na udach, pośladkach, brzuchu, piersiach oraz wewnętrznej stronie ramion. Powstają w wyniku zerwania włókien kolagenowych oraz elastynowych, które tworzą strukturę skóry. Same w sobie nie są niebezpieczne dla zdrowia, ale zwykle tworzą nieestetyczne defekty, które mogą mieć wpływ na samoocenę. Dobrze jest więc stosunkowo szybko rozpocząć walkę, gdyż najłatwiejsze w usunięciu są te rozstępy będące w fazie zapalnej. Choć wiele zabiegów działa również na rozstępy zanikowe (białawe blizny).

Zabiegi kosmetyczne na rozstępy dostępne w medycynie estetycznej pomagają w walce z tym defektem. Zmniejszają widoczność rozstępów oraz stymulują skórę do regeneracji. W efekcie dochodzi do odbudowy włókien kolagenowych, przez co rozstępy znikają.

Do najpopularniejszych zabiegów należą:

  • światłoterapia,
  • terapie laserem ablacyjnym,
  • mezoroller (skuteczny zarówno na rozstępy, jak i blizny).

Światłoterapia

to zabieg, podczas którego wykorzystuje się lampę triWings łączącą 5 rodzajów światła. Jest to terapia skuteczna zarówno w leczeniu rozstępów będących w fazie zapalnej, jak i zanikowej. W czasie zabiegu fale stymulują komórki do regeneracji. W przypadku rozstępów będących w fazie zapalnej dochodzi do szybkiej odbudowy włókien, natomiast w rozstępach zanikowych na nowo powstaje stan zapalny, przez co organizm odbudowuje i na nowo wiąże włókna kolagenowe. W ten sposób zabiegi kosmetyczne na rozstępy z wykorzystaniem specjalnej długości fal światła spłycają oraz wybielają rozstępy.

Mezoroller

ma podobne działanie jak mezoterapia z tą różnicą, że w czasie tego zabiegu wykorzystuje się głowicę pokrytą igiełkami tytanowymi, które wykonują od 1 do 10 000 nakłuć, aby wprowadzić wprost w problematyczne miejsca (dokładnie wgłąb skóry) aktywną substancję. W ten sposób dochodzi do stymulacji odnowy, a w efekcie do spłycenia rozstępów. Efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko. W większości przypadków wystarczy 4-6 serii, aby pozbyć się rozstępów i poprawić koloryt skóry.

Terapia laserem ablacyjnym

Zabiegi kosmetyczne na rozstępy wykorzystujące laser ablacyjny mają za zadanie dokonać mikro uszkodzeń w głębszych warstwach skóry oraz na zewnętrznej warstwie naskórka. Laser ablacyjny wywołuje ciepło, które skutecznie obkurcza włókna kolagenowe. Uszkodzenia skóry są bodźcem, który stymuluje organizm do regeneracji. Efekty widoczne są po około 3 zabiegach. Niestety po terapii laserem ablacyjnym mogą wystąpić zaczerwienienia, opuchlizna lub nawet strupki.

Wyszczuplające zabiegi kosmetyczne na ciało

W medycynie estetycznej ważne jest to, aby zniwelować defekty skórne oraz nadać sylwetce kształtów. Nieinwazyjne, wyszczuplające zabiegi na ciało stały się alternatywą dla operacyjnych zabiegów, takich jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). W dobie tak rozwiniętej technologii medycyna estetyczna oferuje wyszczuplające zabiegi na ciało takie, jak:

  • ultradźwiękowe wyszczuplanie,
  • liposukcja laserowa.

Ultradźwiękowe wyszczuplanie

To nic innego jak zabiegi na ciało z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych o niskiej częstotliwości. Fale dźwiękowe docierając w głąb skóry, podgrzewają ją do około 42°C-44°C. W efekcie dochodzi do trwałego rozpadu trójglicerydów, które następnie są usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Ultradźwiękowe wyszczuplanie jest doskonałym dopełnieniem drenażu limfatycznego. Zabiegowi nie mogą się jednak poddać osoby ze stanami zapalnymi skóry, cierpiące na epilepsję, nowotwory, infekcje bakteryjne oraz wirusowe. Nie jest to zabieg również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Koszt zabiegu ultradźwiękami wynosi około 900 złotych, a dla pożądanych efektów należy wykonać od 3 do 6 serii co tydzień.

Liposukcja laserowa

To także doskonały zabieg wyszczuplający. Jest to bezpieczniejsza wersja chirurgicznego odsysania tłuszczu. Mało inwazyjny zabieg, wymagający jedynie niewielkiego (2 mm) nacięcia na skórze w celu wprowadzenia sondy laserowej. W czasie zabiegu dochodzi do podgrzania oraz rozpuszczenia tkanki tłuszczowej, której nadmiar zostaje odessany, a reszta przetransportowana do wątroby i wydalona z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Efekty widoczne są niemalże od razu, a okres rekonwalescencji trwa zaledwie 3 doby. Cena niestety nie jest mała, bo laserowa liposukcja kosztuje od 3 do nawet 5 tysięcy złotych. Nie jest wskazana dla osób z padaczką, chorobami autoimmunologicznymi, chorobami wątroby, nerek, tarczycy oraz u osób cierpiących na cukrzycę i zaburzenia krzepliwości krwi.

Zabiegi na ciało pozwolą pozbyć się nieestetycznych defektów, nadadzą jędrności i wyszczuplą sylwetkę. Dzięki nim możesz w nieinwazyjny sposób udoskonalić swoją figurę i cieszyć się wspaniałą i zdrową skórą.

Źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozst%C4%99py
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit
https://pl.wikipedia.org/wiki/Drena%C5%BC_limfatyczny

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *