Zabiegi z kwasem laktobionowym na zaczerwienienia i podrażnienia

Zabiegi z kwasem laktobionowym

Problemy z podrażnieniami i zaczerwienieniami na skórze sprawiają, że ciężko jest nam dobrać odpowiednią pielęgnację. Wiele stosowanych przez nas produktów powoduje reakcje alergiczne. Jednym ze sposobów na poprawę jej wyglądu i stanu jest kuracja kwasem laktobionowym.

Jakie są właściwości kwasu laktobionowego?

Kwas ten działa tak samo, jak glikolowy i inne tego typu hydroksykwasy – złuszcza naskórek i odbudowuje włókna kolagenowe, jednak ma jedną podstawową różnicę – nie wywołuje podrażnień i uczucia świądu, więc jest bezpieczny dla skóry wrażliwej. Ma przede wszystkim właściwości regenerujące, przeciwzapalne, przyspiesza gojenie, a także odmładza.

Komu zalecany jest kwas laktobionowy?

Może być stosowany do każdego rodzaju skóry, jednak stosuje się go głównie przy problemach takich jak:

  • trądzik różowaty,
  • trądzik pospolity,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • skóra dojrzała,
  • przebarwienia.

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb naszej skóry. Zazwyczaj jest to jednak seria około 6-8 zabiegów raz w tygodniu.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Efekty stosowania kwasu laktobionowego

Po kuracji nasza skóra jest oczyszczona, nawilżona, zmniejszają się podrażnienia, przebarwienia, rumień, pobudzane są jej procesy regeneracji. Przynosi ona ukojenie zwłaszcza osobom cierpiącym na łojotokowe zapalenie skóry oraz mającym problem ze zmianami trądzikowymi. Kwas laktobionowy stymuluje procesy odnowy komórkowej, produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu zapobiega starzeniu się i powstawaniu zmarszczek.

Dużą zaletą stosowania preparatów z kwasem laktobionowym jest to, że można je stosować podczas kuracji retinoidami i sterydami, ponieważ zmniejszają skutki uboczne tych leków. Można je łączyć z zabiegami, takimi jak peelingi chemiczne, laseroterapia, fotoodmładzanie, mikrodermabrazja czy mezoterapia. Kwas laktobionowy może być ratunkiem dla wrażliwej skóry, dlatego jeśli taką mamy, warto go wypróbować!

Podobne artykuły