DepilacjaKosmetyka

Zabiegi kosmetyczne na zimę

Zabiegi idealne na zimę

Które zabiegi warto zrobić zimą, a które latem? Są zabiegi, które można wykonywać wyłącznie zimą: od jesieni do wiosny. Prześledź zabiegi, na które warto wybrać się do salonu kosmetycznego, gdy za oknem pada śnieg.

Zamów kartę podarunkową na Moment.pl Zamów kartę podarunkową na Moment.pl

Nasza cera i ciało potrzebują odpowiednio dobranej pielęgnacji, dostosowanej do każdej pory roku. Zima to idealny czas na wykonanie w salonie kosmetycznym wszelkich zabiegów głęboko złuszczających i mogących wywołać nadwrażliwość na światło słoneczne. 

Mikrodermabrazja idealnym zabiegiem na zimę

Sztandarowym „zabiegiem zimowym” jest mikrodermabrazja diamentowa. Zabieg ten jest bardzo popularny przez większość roku, ponieważ charakteryzuje się szerokim spektrum działania. Polega na starciu warstwy martwego naskórka aż do głębszych warstw skóry przy użyciu specjalnej głowicy. Może to być zabieg przy użyciu specjalistycznej głowicy diamentowej (wówczas mamy do czynienia z mikrodermabrazją diamentową) albo aparatu, który pod dużym ciśnieniem wyrzuca maleńkie kryształki wodorotlenku glinu (taka mikrodermabrazji nosi miano mikrodermabrazji korundowej). Bez względu na wybór metody, efekt jest podobny. Cera zostaje bardzo głęboko oczyszczona, a wszelkie niedoskonałości usunięte razem z warstwą martwego naskórka.

Efekt po mikrodermabrazji

Bez względu na wybór metody, efekt jest podobny. Cera zostaje bardzo głęboko oczyszczona, a wszelkie niedoskonałości usunięte razem z warstwą martwego naskórka.Skóra po takim oczyszczeniu jest przez pewien czas pozbawiona naturalnej ochrony, dlatego najbezpieczniej wykonywać go właśnie zimą, gdy nie istnieje ryzyko poparzeń słonecznych. Warto rozważyć wykonanie serii zabiegów właśnie w miesiącach zimowych.

Peelingi kwasowe czyli złuszczanie na jesień

Peelingi kwasami AHA, BHA to także zabiegi typowo zimowe. Kwasy AHA to kwasy naturalnie występujące w przyrodzie, np. kwas migdałowy, mlekowy, jabłkowy, glikolowy, czy cytrynowy. Do kwasów BHA należy kwas salicylowy, obecny w sposób naturalny w korze wierzby.

Czym jest peeling kwasowy?

Peeling kwasowy jest zabiegiem złuszczającym naskórek i intensywnie pobudzającym skórę do regeneracji. Ma działania odświeżające, wyrównujące koloryt skóry i odmładzające. Każdy zabieg kwasowy ma także mocne działanie antybakteryjne.

Peelingi kwasowe są zabiegami na zimę

Peelingi nie wiążą się ze złuszczeniem starego naskórka. Kwasy mogą powodować czasową nadwrażliwość skóry na światło słoneczne. Wyjątkiem są kwasy z grupy PHA. To najnowsza generacja kwasów, stosowanych w kosmetyce. Kwasy PHA działają delikatniej i nie wnikają w skórę tak głęboko, jak kwasy AHA i BHA. Nie powodują także nadwrażliwości na słońce, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane przez cały rok.

Jak usuwać niedoskonałości – blizny, przebarwienia i rozstępy?

Okres od późnej jesieni do wczesnej wiosny jest odpowiedni na wykonanie zabiegów usuwania blizn i innych defektów skórnych. Jedną z najskuteczniejszych metod (ale nie jedyną) jest oczywiście laser. Bez względu na to jaką metodę wybierzesz, musisz uwzględnić czas, który jest potrzebny na zagojenie się miejsca zabiegu. Przebywanie na słońcu bezpośrednio po wykonaniu zabiegu usuwania blizn, znamion, czy rozstępów może prowadzić do bardzo poważnych komplikacji. Dlatego zrób ten zabieg zimą i zapomnij na jakiś czas o solarium.

Depilacja laserowa zimą

Zwykle o depilacji laserowej przypominamy sobie latem – szczególnie, gdy mamy już zaplanowany urlop. Niestety wówczas słońce zdążyło już nas zazwyczaj „złapać” – mamy lekką opaleniznę, a włoski zrobiły się jaśniejsze.Warto pamiętać, że laser najskuteczniej zadziała na włosy ciemne, nie rozjaśnione działaniem słońca. Zawarty w nich ciemny pigment pozwala laserowi skuteczniej działać i doprowadzić do pozbycia się zbędnego owłosienia szybciej. Jeżeli zdecydujesz się na depilację laserową zimą, trzeba będzie przeprowadzić mniej sesji depilowania danej partii, niż w przypadku wykonywania laserowej depilacji latem. Spędzisz mniej czasu w salonie, a w portfelu zostanie więcej gotówki.

Jak chronić skórę przed wiatrem?

Gdy wykonujesz zabiegi głęboko złuszczające, pamiętaj o szczególnych środkach ochronnych podczas silnych mrozów oraz występowania mocnych podmuchów zimnego wiatru. To, że nie musisz szczególnie obawiać się słońca nie oznacza, że możesz sobie pozwolić na nieostrożność wobec innych czynników. Chroń skórę podczas wychodzenia z salonu urody i w razie potrzeby zabezpiecz skórę kremem ochronnym lub innym, rekomendowanym przez kosmetyczkę preparatem.

Zima to doskonały czas na wykonywanie wszelkich zabiegów w salonie kosmetycznym. Wykorzystaj go dobrze!

W Moment.pl sprawdzisz, w których salonach najlepiej wykonać zimowe zabiegi.

[Głosów: 1   Average: 5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *