KosmetykaMedycyna estetyczna

Jaki zabieg kosmetyczny odmłodzi Cię o parę lat?

Dowiedz się jak odebrać kilka lat swojej cerze?

Twoja skóra wygląda staro i brak jej nawilżenia? Chcesz ją odżywić, ale żadne kosmetyki nie pomagają? Jest na to sposób! Wybierz się do dobrej kosmetyczki i poproś o przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu. Jakiego? Zapraszamy do lektury.

Na czym polega sonoforeza?

Zabieg sonoforezy jest w Polsce dość popularny i można się mu poddać w wielu salonach kosmetycznych. Na czym polega? Kuracja przypomina masaż skóry – za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe wprowadza się do niej substancje odżywcze i nawilżające. W zależności od powierzchni ciała, trwa od 5 do 30 minut.

Odmładzająca siła ultradźwięków

Ultradźwięki mają szerokie oddziaływanie na skórę. Wyróżnia się m.in. działanie mechaniczne, które polega na wprawianiu w drganie cząstek w tkankach – następuje naprzemienne rozciąganie i ściskanie komórek. Towarzyszy temu zjawisko kawitacji, czyli powstawania mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Ultradźwięki powodują ich powiększanie, a następnie pęknięcie, czemu towarzyszy uwolnienie wolnych rodników. Działanie fizykochemiczne natomiast opiera się na poprawie pH powierzchni skóry, a także wchłaniania składników odżywczych oraz zabijaniu bakterii. Dodatkowo w tkankach powstaje ciepło, które wzmaga produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny.

Etapy sonoforezy

Jak wygląda zabieg? Najpierw dokładnie oczyszcza się skórę. Na jej powierzchni rozprowadza się zawartość ampułki ze składnikami odżywczymi przy pomocy urządzenia do sonoforezy. Sam zabieg należy do przyjemnych i nie kosztuje zbyt wiele. Przeciętnie to koszt około 50-60 zł. Dla lepszych efektów można zastosować kurację złożoną z 6-12 zabiegów. Twoja skóra zostanie natychmiast odmłodzona i odżywiona, nabierze pięknego blasku, a procesy starzenia zatrzymane. Ta nowatorska metoda Cię zachwyci!

Kto powinien skorzystać z sonoforezy

Sonoforeza dedykowana jest dla każdego, kto chce odżywić i zregenerować skórę. Wskazaniami do zabiegu jest:

 • skóra naczyniowa,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • trądzik,
 • zmarszczki,
 • cera przetłuszczająca się, a także odwodniona,
 • wszelkie przebarwienia,
 • cellulit i rozstępy.

Istnieją także przeciwwskazania dla stosowania ultradźwięków. Podstawowym jest oczywiście ciąża. Z zabiegu musisz zrezygnować także w przypadku:

 • chorób serca,
 • padaczki,
 • stwardnienia rozsianego,
 • nowotworów,
 • zapalenia żył,
 • ostrych stanów zapalnych,
 • posiadania rozrusznika serca.

Co ciekawe, także menstruacja uniemożliwia przeprowadzenie kuracji. Warto o tym pamiętać.

Efekty sonoforezy

Ultradźwięki sprawiają, że bledną wszelkie przebarwienia i plamy, a skóra staje się wyraźnie odmłodzona. Sonoforeza ma także znaczny wpływ na poprawę struktury blizn. Dodatkowo usuwa wszelkie zanieczyszczenia z porów skóry. Znikają zmarszczki, a mięśnie twarzy stają się ujędrnione. Ma ogromny wpływ na rozbijanie cząsteczek tłuszczu, co ma duże znaczenie w walce z cellulitem.

Zabieg sonoforezy jest całkowicie bezpieczny dla organizmu – nie ma się czego obawiać. Ultradźwięki powodują jedynie pozytywne efekty, co potwierdzają badania kliniczne. Oczywiście, z uwzględnieniem przeciwwskazań. Jeśli więc marzysz o pięknej, zdrowej cerze, a także jędrnej skórze na ciele, sonforeza jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że nie kosztuje wiele. Warto więc ją wypróbować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *