Kosmetyka

Jak wybrać odpowiednie solarium?

Dowiedz się jak wybrać odpowiednie solarium

Piękna, brązowa opalenizna nadal jest na topie. Latem jednak nie mamy zbyt dużo czasu, aby leżeć plackiem i się opalać, a poza sezonem o tak mocnym słońcu można co najwyżej pomarzyć. Wtedy świetnym rozwiązaniem wydaje się solarium, w którym po kilku minutach można uzyskać upragniony kolor skóry. Jednak jak wybrać najlepsze solarium?

Zasady korzystania z solarium

Przed wizytą w solarium należy zawsze pamiętać, że promienie UVA i UVB mogą wywołać ogromne szkody na naszej skórze. Należy się więc odpowiednio zabezpieczyć przed ich negatywnym działaniem. Jeśli zaczynasz chodzić na solarium, to opalaj się góra pięć minut, inaczej doprowadzisz do oparzenia. Potem zrób sobie kilkudniową przerwę. Pamiętaj o używaniu specjalnych kremów do opalania. Przed zabiegiem zmyj makijaż i ściągnij wszelką biżuterię. Nie korzystaj wtedy z dezodorantów i perfum, bo może się to skończyć reakcją alergiczną. Pamiętaj też o negatywnych skutkach korzystania z solarium.

Solarium leżące

Jest to tradycyjne solarium, z łóżkami wyposażonymi w lampy UV. Niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń jest to, że możemy się położyć i całkowicie odprężyć. Do minusów tego rozwiązania można zaliczyć większą produkcję potu przez organizm, co wynika ze stykania się ciała z powierzchnią łóżka. Z reguły miejsca, w których najmocniej się stykamy (pośladki, łopatki) są słabiej opalone. Po macoszemu są także traktowane boki ciała. Mimo, że po każdym użyciu urządzenia są dezynfekowane, to nie zmienia faktu, że codziennie jest na nich pełno potu i bakterii. Zawsze istnieje ryzyko zakażenia się jakąś chorobą skórną.

Solarium stojące

Zbudowane podobnie, jak leżące, tyle, że przyjmuje postać, tzw. tuby. Posiada także specjalne rurki, które można złapać, aby opalić się równomiernie również na bokach ciała. Podstawową różnicą w stosunku do tradycyjnych rozwiązań jest fakt, że nigdzie nie stykamy się ciałem z urządzeniem. Znacznie podnosi to więc walory higieniczne. W kabinach stojących znajdują się z reguły platformy wibracyjne, dzięki którym można ujędrnić ciało i zrzucić zbędne kilogramy. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby dowolnie się obracać.

Solarium natryskowe

Podobnie, jak poprzednie, opiera się na pozycji stojącej, nie stosuje się jednak do niego lamp UV. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza dla skóry opcja opalania. Z zamontowanych dysz na ciało rozpylany jest samoopalacz. Podczas zabiegu koniecznie na włosach trzeba mieć czepek. Efekt utrzymuje się mniej więcej dziesięć dni. Właściwie każdy może z niego skorzystać, nawet kobiety w ciąży. Jest to świetne rozwiązanie dla osób z wyjątkowo wrażliwą i jasną karnacją.

Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, zdecyduj się, na jakim efekcie Ci zależy. Opalanie natryskowe jest niestety nietrwałe, wtedy więc lepiej zdecydować się na lampy UV. Zawsze jednak zwracaj uwagę na solarium, do którego chcesz się udać. Czy urządzenia, które stosuje są w miarę nowe? Osoba pracująca w solarium potrafi Ci udzielić rzeczowych informacji? I co najważniejsze, czy to miejsce posiada niezbędne certyfikaty? A kiedy tylko możesz, to opalaj się na słońcu – to najzdrowsza i najtańsza opcja.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
Znajdź najlepszy salon kosmetyczny w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *