Kosmetyka

Urządzenia kosmetyczne w salonie – rozmowa z właścicielką salonu SPAandGO

Coraz więcej osób zainteresowanych jest profesjonalnymi zabiegami, do których przeprowadzenia niezbędne są specjalistyczne urządzenia kosmetyczne. Zabiegi hi–tech na twarz i ciało, wykorzystujące zaawansowane technologie, stają się podstawą usług współczesnej kosmetologii. Zanim wybierzemy się na taki zabieg, warto dowiedzieć się czegoś więcej o sprzęcie, z którym możemy się spotkać. O urządzeniach stosowanych w branży beauty rozmawiamy dziś z właścicielką salonu SPAandGO, kosmetolog Anną Bohdanowicz.

Jakimi zasadami kieruje się Pani przy wyborze sprzętu kosmetycznego do swojego salonu?

Mam na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo oraz efektywność urządzeń.

Bezpieczeństwo to oczywiście podstawa. Dla mnie ma ono trzy wymiary: bezpieczeństwo pacjenta, pracownika oraz moje jako pracodawcy i usługodawcy. Dlatego stawiam na sprawdzone technologie oraz sprzęty już obecne na rynku.  Z dystansem podchodzę do niesprawdzonych jeszcze przez rynek nowości. Postępujemy w salonie w myśl zasady: „primum non nocere” (z łac. „po pierwsze nie szkodzić”), która jest jedną z naczelnych zasad etycznych w medycynie, a dla mnie również w kosmetologii, którą od lat praktykuję. Dlatego przy wyborze biorę pod uwagę tylko urządzenia kosmetyczne od znanych i sprawdzonych producentów, posiadających certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo oferowanych urządzeń.

Czy wybierając sprzęt, zwraca Pani uwagę na wykorzystywaną w nim technologię?

Oczywiście. Technologie wykorzystywane w urządzeniach w moim salonie SPA muszą mieć przede wszystkim potwierdzoną skuteczność w niwelowaniu konkretnego problemu estetycznego skóry. Wybieram urządzenia kosmetyczne, których efektywność została potwierdzona odpowiednimi badaniami klinicznymi. Dodatkowo istotne jest dla mnie, aby pacjenci po skorzystaniu z usług naszego salonu mogli swobodnie wrócić do swoich codziennych zajęć bez konieczności rezygnacji ze swoich planów. Dlatego wybieram urządzenia bezinwazyjne.

Jakie urządzenia kosmetyczne do ciała posiada Pani w ofercie swojego salonu?

W ofercie pielęgnacji ciała stawiam na zabiegi i urządzenia wykorzystujące różne technologie. Od wielu lat numerem 1, cieszącym się największym powodzeniem wśród naszych pacjentek, jest Endermologia. Jest to opatentowana technologia firmy LPG Systems® polegająca na mechanicznej stymulacji tkanek. Za pomocą dogłębnego masażu próżniowego, przy użyciu specjalnie zaprojektowanego systemu rolek, działamy na skórę i znajdujące się pod nią komórki tłuszczowe stymulując proces lipolizy, produkcji kolagenu i elastyny.  Dzięki temu skutecznie wyszczuplamy i ujędrniamy skórę, niwelujemy cellulit. Zabieg jest niezwykle efektywny, bezpieczny i na dodatek przyjemny.

Kolejnym urządzeniem świetnie modelującym sylwetkę jest X-Wave firmy BTL – urządzenie wykorzystujące zjawisko fali uderzeniowej (wykorzystywane również w medycynie). BTL X-Wave jest rewolucyjnym rozwiązaniem zaprojektowanym do bezinwazyjnego ujędrniania skóry. System ten redukuje efekty starzenia się skóry oraz regeneruje i odmładza tkankę miękką. Jest to doskonały sposób na redukcję cellulitu oraz modelowanie sylwetki. Terapia pomaga w formowaniu się nowych włókien kolagenowych i elastyny, poprawiając w ten sposób elastyczność i teksturę skóry oraz hamując proces starzenia. X-WAVE wykorzystywany jest w terapii ujędrniającej, odmładzającej skórę oraz antycellulitowej – doskonale usprawnia metabolizm komórkowy – zmniejsza obrzęki i usuwa uboczne produkty przemiany materii.

Innym urządzeniem, które stosuję w codziennej praktyce, jest Exilis Elite, dające możliwość jednoczesnego zastosowania fal ultradźwiękowych i kontrolowanego nagrzewania tkanki. Daje to doskonałe rezultaty przy zmniejszaniu tkanki tłuszczowej, poprawie napięcia skóry oraz redukcji cellulitu. Zabieg opiera się na innowacyjnej technologii RID (Rozpoznanie Izolacja Dezaktywacja) dzięki zespoleniu terapii ultradźwiękowej z radiofrekwencją. Exilis to przełomowy system, który rozpuszcza tkankę tłuszczową i modeluje sylwetkę. Jest to konkurencyjna metoda dla inwazyjnych zabiegów liposukcji i lipolizy.

Natomiast w urządzeniach przeznaczonych do poprawy kondycji skóry twarzy stawiam na te, które skutecznie oczyszczą skórę oraz utorują drogę wejścia substancjom aktywnym, jak również na urządzenia do naturalnej stymulacji skóry. Mają one na celu przeciwdziałanie starzeniu oraz niwelowanie jego oznak (zmarszczki, spadek napięcia, zmiana owalu twarzy itp.).

Które z urządzeń przeznaczonych do zabiegów na twarz szczególnie Panią zachwyciło w ostatnim czasie?

Zabieg oczyszczania wodorowego za pomocą urządzenia Hydrogen Peel Medika ostatnio cieszy się w moim gabinecie ogromną popularnością. Składa się on z 5 etapów, poprzedzamy go peelingiem chemicznym dobranym do kondycji skóry oraz peelingiem kawitacyjnym. Dodatkowo za pomocą tego samego urządzenia wykonujemy bio-lift skóry, czyli stymulację mięśni twarzy mającą na celu ich wzmocnienie i wygładzenie zmarszczek oraz wymodelowanie owalu twarzy. Na koniec, wykorzystując zjawisko elektroporacji, wykonujemy mezoterapię bezigłową, czyli wprowadzamy substancje aktywne. Prawdziwym hitem jest dla mnie jednak urządzenie oczyszczania wodorowego Medika Hydrogen Peel.  Wykorzystuje ono wodór jako czynnik dogłębnego oczyszczania skóry na poziomie komórkowym, jak również do walki z wolnymi rodnikami, co ma niebagatelne znaczenie w prewencji przedwczesnego starzenia skóry. Zabieg oczyszczania wodorowego zawarte w specjalistycznym serum dostosowanym do potrzeb skóry. Ten wieloetapowy, rozbudowany zabieg powoduje natychmiastową poprawę wyglądu oraz kondycji skóry.

Czy może Pani opowiedzieć o innych urządzeniach, które Pani zdaniem są dla gabinetu bardzo ważne?

Bardzo ważnym jest urządzenie do infuzji tlenowej. DermaOxy opiera swoje działanie na wtłaczaniu preparatów aktywnych do głębokich warstw skóry za pomocą czystego tlenu, jak i terapii czystym tlenem. Mówimy tu o odmładzaniu skóry, nawilżaniu na poziomie komórkowym oraz redukcji zmarszczek. W naszej ofercie zabieg ten zajmuje wysoką pozycję popularności ze względu na jego bezpieczeństwo, również dla kobiet w ciąży oraz karmiących.

Z bardziej zaawansowanych technologii przeznaczonych do walki ze starzeniem skóry, poprawą owalu twarzy, zwiększeniem napięcia oraz stymulacji skóry – numerem 1 jest ponownie urządzenie Exilis Elite. W zabiegach na twarz wykorzystuje ono technologię re-modellingu kolagenu (CRT) za pomocą ultradźwięków i kontrolowanego nagrzewania tkanki. Zabieg jest niezwykle przyjemny, a efektami zabiegów po wykonaniu zalecanej serii nasi pacjenci cieszą się przez wiele miesięcy.

Z prostszych urządzeń, a właściwie akcesoriów do naturalnej stymulacji skóry, mającej na celu zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, stosuję urządzenia kosmetyczne do mikronakłuć (microneedling). Zabiegi z użyciem DermaPenu zwiększają napięcie i zagęszczenie skóry z jednoczesną jej regeneracją dzięki wprowadzonym w głąb skóry substancjom aktywnym, które wzmacniają ją od wewnątrz. Mamy możliwość kontroli głębokości nakłuć skóry, więc możemy wpłynąć na to, jak skóra będzie wyglądała bezpośrednio po zabiegu. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia naszych zabieganych pacjentów.

Ma Pani zatem w salonie duży wybór bezpiecznych i skutecznych technologii.

Tak, to prawda. Taki dobór urządzeń daje mi możliwość oferowania pacjentom terapii skojarzonych opartych na działaniu różnych urządzeń. Zawsze podczas pierwszej wizyty ustalamy program zabiegowy na najbliższe tygodnie, a czasem miesiące, tak aby w pełni zaspokoić potrzeby naszych pacjentów. W programie zabiegowym często łączymy wykorzystanie różnych urządzeń. Jest to najskuteczniejsze działanie w leczeniu defektów skórnych ciała, dające szybkie i długotrwałe rezultaty, a co za tym idzie: zadowolonych i wdzięcznych pacjentów.

Serdecznie zapraszam do SPAandGO wszystkie osoby, które szukają naprawdę efektywnych zabiegów!

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *