Fryzjer

Jak układać włosy do ramion?

Włosy do ramion - jak je układać?

Włosy do ramion to fryzura, która dodaje kobiecości i nadaje się na wiele okazji. Włosy półdługie można nosić rozpuszczone lub związane na co dzień i misternie uczesane na wielkie uroczystości. Można je efektownie ułożyć nawet w kilka minut. Oto kilka wskazówek, które pomogą w przygotowaniu ciekawych fryzur do ramion.

Włosy do ramion to stylizacja, w której najlepiej będą wyglądały przede wszystkim osoby o nieco zaokrąglonej lub kwadratowej twarzy. Uczesanie świetnie prezentuje się zarówno przy włosach prostych, jak i kręconych oraz falowanych. To również dobry sposób na to, aby poprawić kondycję zniszczonych pasm i dodać im nieco blasku – odpowiednie uczesanie z włosów półdługich dodaje fryzurze objętości i energii.

Najpopularniejsze fryzury do ramion

  • Włosy do ramion – lob – lekkie, nieuporządkowane fale to bardzo modny trend w tym sezonie. Dobrze, jeśli włosy wyglądają tak, jakby wysuszyły je słońce i wiatr. Artystyczny nieład jest tu naprawdę pożądany. Co ważne, jest to fryzura, które nie wymaga spędzania długich godzin przed lustrem. Wystarczy lekko ułożyć włosy, utrwalić je i już można wyjść do pracy albo na towarzyskie spotkanie.
  • Włosy do ramion – bob – to kultowe uczesanie do ramion jest naprawdę ponadczasowe. Ma kilka odmian, w których włosy mogą być przycięte prosto, postrzępione lub układać się warstwami. To stylizacja, która świetnie pasuje osobom o podłużnej twarzy. Jej poranna stylizacja wymaga nieco wprawy. Włosy powinny być proste, pełne objętości i utrwalone.
  • Włosy do ramion – undercut – fryzura z podgolonymi bokami to stylizacja, która wybierają nie tylko buntownicze nastolatki. Dobrze sprawdza się nawet u poważnych bizneswoman. W wersji do ramion dłuższe włosy mogą być ułożone w fale, wyprostowane lub przycięte asymetrycznie.
  • Włosy do ramion – asymetryczne – Ostre cięcie prezentuje się naprawdę efektownie i podkreśla indywidualizm. Trzeba jednak zaznaczyć, że wymaga starannej pielęgnacji i układania, tak aby każde pasmo było na swoim miejscu.

Efektywne fryzury z włosów do ramion – upięcia

  • Koński ogon – To najprostsze uczesanie z włosów półdługich, którego przygotowanie zajmuje tylko chwilę. Włosy wystarczy wygładzić i związać gumką. Można zrobić niskiego lub wysokiego kucyka.
  • Warkocz – Z włosów do ramion najlepiej zrobić warkocz dobierany, który zapobiegnie wypadaniu krótszych pasm. Można również spróbować urozmaicić rozpuszczoną fryzurę do ramion niewielkim warkoczem z boku lub warkoczykiem ze splecionych bocznych partii włosów, który będzie stanowił rodzaj opaski.
  • Fantazyjne upięcie – Taka fryzura świetnie nadaje się na specjalne okazje. Pasma należy upiąć w maleńkie koczki, tuż przy sobie, tak aby razem utworzyły efektowną, misterną kompozycję. Stylizację tego typu najlepiej przygotowywać na pofalowanych lub kręconych włosach – wtedy będą się lepiej układały.
  • Elegancki kok – Układanie włosów półdługich należy rozpocząć od zebrania wszystkich pasm. Następnie najlepiej ułożyć je w wysoki kok. Można również zaczesać je w elegancką plecionkę znajdującą się tuż nad karkiem.
  • Korona – Dobierany warkocz okalający głowę prezentuje się naprawdę elegancko. Z włosów półdługich najlepiej uczesać go w wersji dobieranej, która zostanie dodatkowo wzmocniona wsuwkami.

Jak ułożyć włosy do ramion z grzywką?

Włosy do ramion z grzywką na bok, prostą lub asymetryczną prezentują się naprawdę dobrze. Grzywka stanowi dodatkową ramę dla twarzy i dodaje nieco romantyzmu. Jeśli zastanawiasz się, jak ułożyć włosy do ramion z grzywką, to odpowiedź jest naprawdę prosta. Możesz wykorzystać większość klasycznych upięć. Świetnie będą wyglądały stylizacje z kitką, warkoczami lub kokiem. Niestety, dość trudne może być ułożenie ich koronę.

Trzeba zaznaczyć, że włosy półdługie z grzywką wymagają nieco więcej zachodu niż klasyczne fryzury do ramion Grzywkę, jeszcze przed wyjściem z domu, trzeba odpowiednio ułożyć, wyprostować i utrwalić. Można jej również dodać objętości, zaczesując na szczotkę.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon fryzjerski w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *