Fryzjer

Jak układać włosy do ramion?

Włosy do ramion - jak je układać?

Włosy do ramion to fryzura, która dodaje kobiecości i nadaje się na wiele okazji. Włosy półdługie można nosić rozpuszczone lub związane na co dzień i misternie uczesane na wielkie uroczystości. Można je efektownie ułożyć nawet w kilka minut. Oto kilka wskazówek, które pomogą w przygotowaniu ciekawych fryzur do ramion.

Włosy do ramion to stylizacja, w której najlepiej będą wyglądały przede wszystkim osoby o nieco zaokrąglonej lub kwadratowej twarzy. Uczesanie świetnie prezentuje się zarówno przy włosach prostych, jak i kręconych oraz falowanych. To również dobry sposób na to, aby poprawić kondycję zniszczonych pasm i dodać im nieco blasku – odpowiednie uczesanie z włosów półdługich dodaje fryzurze objętości i energii.

Najpopularniejsze fryzury do ramion

  • Włosy do ramion – lob – lekkie, nieuporządkowane fale to bardzo modny trend w tym sezonie. Dobrze, jeśli włosy wyglądają tak, jakby wysuszyły je słońce i wiatr. Artystyczny nieład jest tu naprawdę pożądany. Co ważne, jest to fryzura, które nie wymaga spędzania długich godzin przed lustrem. Wystarczy lekko ułożyć włosy, utrwalić je i już można wyjść do pracy albo na towarzyskie spotkanie.
  • Włosy do ramion – bob – to kultowe uczesanie do ramion jest naprawdę ponadczasowe. Ma kilka odmian, w których włosy mogą być przycięte prosto, postrzępione lub układać się warstwami. To stylizacja, która świetnie pasuje osobom o podłużnej twarzy. Jej poranna stylizacja wymaga nieco wprawy. Włosy powinny być proste, pełne objętości i utrwalone.
  • Włosy do ramion – undercut – fryzura z podgolonymi bokami to stylizacja, która wybierają nie tylko buntownicze nastolatki. Dobrze sprawdza się nawet u poważnych bizneswoman. W wersji do ramion dłuższe włosy mogą być ułożone w fale, wyprostowane lub przycięte asymetrycznie.
  • Włosy do ramion – asymetryczne – Ostre cięcie prezentuje się naprawdę efektownie i podkreśla indywidualizm. Trzeba jednak zaznaczyć, że wymaga starannej pielęgnacji i układania, tak aby każde pasmo było na swoim miejscu.

 

Efektywne fryzury z włosów do ramion – upięcia

  • Koński ogon – To najprostsze uczesanie z włosów półdługich, którego przygotowanie zajmuje tylko chwilę. Włosy wystarczy wygładzić i związać gumką. Można zrobić niskiego lub wysokiego kucyka.
  • Warkocz – Z włosów do ramion najlepiej zrobić warkocz dobierany, który zapobiegnie wypadaniu krótszych pasm. Można również spróbować urozmaicić rozpuszczoną fryzurę do ramion niewielkim warkoczem z boku lub warkoczykiem ze splecionych bocznych partii włosów, który będzie stanowił rodzaj opaski.
  • Fantazyjne upięcie – Taka fryzura świetnie nadaje się na specjalne okazje. Pasma należy upiąć w maleńkie koczki, tuż przy sobie, tak aby razem utworzyły efektowną, misterną kompozycję. Stylizację tego typu najlepiej przygotowywać na pofalowanych lub kręconych włosach – wtedy będą się lepiej układały.
  • Elegancki kok – Układanie włosów półdługich należy rozpocząć od zebrania wszystkich pasm. Następnie najlepiej ułożyć je w wysoki kok. Można również zaczesać je w elegancką plecionkę znajdującą się tuż nad karkiem.
  • Korona – Dobierany warkocz okalający głowę prezentuje się naprawdę elegancko. Z włosów półdługich najlepiej uczesać go w wersji dobieranej, która zostanie dodatkowo wzmocniona wsuwkami.

 

Jak ułożyć włosy do ramion z grzywką?

Włosy do ramion z grzywką na bok, prostą lub asymetryczną prezentują się naprawdę dobrze. Grzywka stanowi dodatkową ramę dla twarzy i dodaje nieco romantyzmu. Jeśli zastanawiasz się, jak ułożyć włosy do ramion z grzywką, to odpowiedź jest naprawdę prosta. Możesz wykorzystać większość klasycznych upięć. Świetnie będą wyglądały stylizacje z kitką, warkoczami lub kokiem. Niestety, dość trudne może być ułożenie ich koronę.

Trzeba zaznaczyć, że włosy półdługie z grzywką wymagają nieco więcej zachodu niż klasyczne fryzury do ramion Grzywkę, jeszcze przed wyjściem z domu, trzeba odpowiednio ułożyć, wyprostować i utrwalić. Można jej również dodać objętości, zaczesując na szczotkę.

 

Poznaj sposoby na włosy do ramion

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *