Jak wybrać dobre tabletki na cellulit?

Jak wybrać dobre tabletki na cellulit?

Cellulit to problem powszechny, z którym zmaga się ponad 80% kobiet w różnym wieku i z różną wagą. Zarówno w sklepach, jak i aptekach znajdziemy mnóstwo preparatów zwalczających pomarańczową skórkę (kremy antycellulitowe, tabletki na cellulit). Salony kosmetyczne oferują również specjalne zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnej technologii laserowej, które pomagają  w walce z defektem. Dzisiaj analizujemy leki na cellulit. Jak wybrać, na co zwrócić uwagę i jak wybrać dobre tabletki na cellulit?

Leki na cellulit

Tabletki na cellulit zalewają rynek farmaceutyczny. Znajdziemy je już nie tylko w aptekach, ale również na drogeryjnych półkach. W internecie nie brakuje ofert i rozmaitych specyfików wspomagających walkę z cellulitem. Wybór jest tak ogromny, że ciężko zdecydować, które tabletki na cellulit będą dla nas odpowiednie.

Aby prawidłowo dobrać skuteczne leki na cellulit, należy sugerować się przede wszystkim ich składem. W głównej mierze takie preparaty w swoim składzie zawierają wyciągi roślinne, np. z pokrzywy, zielonej herbaty, czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Kolejnym równie ważnym wyznacznikiem jest ich zadanie. Wszystkie mają pomóc w walce z cellulitem, to jednak zależnie od rodzaju tabletek, będą one różnie działać. Dlatego tabletki na cellulit dzieli się na rodzaje i zadania.

Leki na cellulit w zasadzie powinny przyspieszyć metabolizm komórkowy, aby wzmocnić procesy lipolizy, czyli rozkładania tłuszczów do takiej postaci, w której mogą być usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Są jednak i takie tabletki na cellulit, których zadaniem jest poprawa mikrocyrkulacji krwi oraz limfy, aby usunąć zalegające toksyny z organizmu oraz prawidłowo rozłożyć komórki tłuszczowe. Jest jednak jeszcze trzeci rodzaj, chodzi o tzw. cellulit wodny. Tabletki mają za zadanie eliminować wodę z organizmu wraz z toksynami, które w niej zalegają.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Z jakim rodzajem problemu się zmagasz?

Zależnie od rodzaju tabletek i celu ich działania, skład będzie się różnił. Dlatego, aby dobrze dobrać tabletki na cellulit, należy przede wszystkim wiedzieć, z jakim rodzajem cellulitu mamy do czynienia.

Cellulit tłuszczowy

Ten rodzaj cellulitu powstaje wówczas, gdy w komórkach zbierają się kwasy tłuszczowe, które zaczynają gromadzić się pod skórą, przypominając małe grudki. Cellulit tłuszczowy pojawia się zwykle na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Zdarza się jednak, że występuje również na łydkach i pod kolanami. Ten rodzaj pomarańczowej skórki wiąże się z wagą ciała, gdyż pojawia się głównie u osób otyłych, których waga nagle wzrosła. Cellulit tłuszczowy nie jest zbyt bolesny w dotyku. Uwidacznia się po niewielkim nacisku na skórę. Zauważalne są wówczas na niej nierówności, wgłębienia i wybrzuszenia. Wpływ na pojawienie się cellulitu tłuszczowego ma niewątpliwie dieta oraz tryb życia. Aby wygrać walkę z nieestetycznym defektem, należy przede wszystkim zrezygnować z fast-foodów i ograniczyć spożywanie tłuszczów oraz cukrów. Należy spożywać duże ilości wody oraz zadbać o regularną aktywność fizyczną. Wspomóc walkę mogą również leki na cellulit. W dalszej części artykułu podpowiemy, jakie należy wybrać tabletki na cellulit tłuszczowy.

Cellulit cyrkulacyjny

Tworzy się powoli i jest niezwykle trudny do usunięcia. Ten rodzaj cellulitu podczas dotykania jest bardzo bolesny. Aby rozpoznać cellulit cyrkulacyjny, wystarczy dotknąć skóry, a wyczujesz na niej bardzo twarde, zbite i bolesne grudki. Cellulit cyrkulacyjny pojawia się zazwyczaj na udach oraz nad kolanami. Powodem jego powstawania są zesztywniałe włókna kolagenowe, które otaczają tkankę tłuszczową. Nie pozwalają one na prawidłowe ukrwienie, a co za tym idzie również natlenienie komórek. W efekcie powstają bolesne i nieestetyczne grudki. Aby zwalczyć cellulit cyrkulacyjny, należy rozpocząć kurację od redukcji produktów wysoko glikemicznych (węglowodany). W ich miejsce należy wprowadzić świeże warzywa i owoce. Spożywanie produktów z dużą ilością cukru również jest niewskazane. Należy wybierać produkty bogate w cynk (np. owoce morza). W tej długiej i ciężkiej walce wspomóc mogą nas specjalne tabletki na cellulit cyrkulacyjny oraz regularna aktywność fizyczna.

Cellulit wodny

W przeciwieństwie do tłuszczowego, cellulit wodny to zwykle problem kobiet szczupłych. Pojawia się w przypadku problemów z krążeniem krwi i limfy w tkance łącznej. Zbyt miękka tkanka łączna pozwala na przenikanie limfie do komórek tłuszczowych, a wraz z nią przenikają również toksyny. Taki spacer limfy sprawia, że pozostawia ona toksyny w komórkach, które napełniają się i powiększają swoją objętość. Zbite grupy tworzą wówczas widoczne pod skórą grudki, które przy ściśnięciu mogą być lekko bolesne. Cellulit wodny dotyka zwykle uda, ale może pojawić się również na łydkach czy nawet w okolicy kostek lub od wewnętrznej strony ramion. Niezrównoważona dieta może powodować występowanie cellulitu wodnego. Wpływ na jego powstawanie mają także hormony. Kobiety dotknięte problemem skarżą się na uczucie opuchnięcia, szczególnie w ostatnich dniach przed rozpoczęciem cyklu menstruacyjnego. Dlatego osoby, które mają cellulit wodny tabletki powinny dobrać odpowiednio do rodzaju problemu.

Jak dobrać leki na cellulit?

Walka z cellulitem wymaga cierpliwości i zaangażowania. Jeśli wiesz już, z jakim rodzajem cellulitu się zmagasz, łatwiej będzie dobrać tabletkę, która szybciej przyniesie skuteczne rezultaty. Tabletki na cellulit dzielimy na te, których celem jest spalanie tkanki tłuszczowej, pobudzenie cyrkulacji krwi oraz zwalczanie cellulitu wodnego. Sprawdź, jaki powinien być skład poszczególnych leków, aby wybrać dobre tabletki na cellulit.

Tabletki na cellulit tłuszczowy

Takie leki na cellulit w swoim składzie najczęściej zawierają wyciąg z morszczynu. Jego zadaniem jest stymulacja przemiany materii oraz ułatwienie spalania tkanki tłuszczowej. Tabletki na cellulit tłuszczowy zwykle zawierają również w swoim składzie olej rybi, który jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Pobudzają one metabolizm i odpowiadają, za utrzymanie prawidłowego poziomu tłuszczów w organizmie. Na liście warto, żeby była również zielona herbata. Przyspiesza ona proces redukcji komórek tłuszczowych oraz zapobiega utracie jędrności skóry.

Tabletki na cellulit cyrkulacyjny

Leki na cellulit cyrkulacyjny zwykle zawierają olej z ogórecznika. Cenny jest zawarty w nim kwas gamma linolenowy, który wpływa na prawidłową cyrkulację krwi, przez co dostarcza komórkom w skórze odpowiednią ilość tlenu. Kwas gamma linolenowy pomaga również oczyszczać organizm z toksyn. Kolejnym ważnym składnikiem będzie wyciąg z wąkrotki azjatyckiej. Jej zadaniem jest wspomaganie krążenia krwi i limfy, co zapobiega zaleganiu w organizmie komórek tłuszczowych oraz poprawia ogólną kondycję włókien kolagenowych, zapobiegając ich rozwarstwianiu. Tabletki na cellulit cyrkulacyjny powinny zawierać również wyciąg z nasion winogron, który jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy chroniących komórki przed działaniem wolnych rodników. Wpływa on również na poprawę krążenia podskórnego oraz zmniejsza opuchliznę, która jest efektem problemów z retencją płynów w organizmie.

Tabletki na cellulit wodny

Jeśli sięgasz po leki na cellulit wodny tabletki powinny zawierać w swoim składzie m.in. opuncję figową oraz mniszek pospolity. Ich właściwości moczopędne pomogą usunąć z organizmu nadmiar płynów oraz zawartych w nim toksyn. Dobrze, żeby miały również wyciąg z pokrzywy, który wspomoże eliminację wody oraz zbędnych produktów przemiany materii. Tabletki na cellulit wodny są często wzbogacane o kwas hialuronowy, który wiąże wodę w komórkach skóry i nawilża naskórek. To zaś sprawia, że jest on gładki, a tym samym mniej podatny na pojawianie się cellulitu wodnego. Leki na cellulit wodny to także algi morskie, które są źródłem aminokwasów, witamin i składników mineralnych. Regenerują skórę dotkniętą problemem pomarańczowej skórki.

Wiemy, co powinny zawierać dobre tabletki na cellulit i jak dobrać odpowiednie leki do rodzaju problemu. Należy jednak pamiętać, że same leki na cellulit nie przyniosą spektakularnych efektów. Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu szybciej, warto podjąć kompleksową terapię antycellulitową, która polega nie tylko na walce od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Prawidłowa dieta, aktywny tryb życia i odpowiednia pielęgnacja skóry z pewnością przyniosą szybkie efekty. Salony kosmetyczne oferują różne zabiegi antycellulitowe, które wzmocnią siłę działania leków. Warto zasięgnąć informacji o rodzajach zabiegów oraz ich skuteczności, aby jeszcze precyzyjniej uderzyć w problem.

Podobne artykuły