KosmetykaMedycyna estetyczna

Skuteczne sposoby na cellulit

Najlepsze salony kosmetyczne Moment.pl

Figura gotowa na sezon bikini to marzenie wielu z nas. Kluczem do sukcesu nie jest idealna sylwetka jak z okładki magazynu, ale kondycja skóry na udach, biodrach czy brzuchu. Cellulit, a zwłaszcza cellulit wodny jest zmorą wielu kobiet i sprawia, że nie sięgamy po lekkie i krótkie ubrania. Iwona Świokła z salonu Ogrody Spa podpowiada, jak można rozprawić się z cellulitem.

Wiele pań próbuje walczyć z cellulitem domowymi sposobami: masażerami, kremami, a nawet próbują owijania się folią. Niestety, mimo wielu starań, nie przynosi to upragnionego rezultatu. Cellulit występujący na udach i pośladkach jest uporczywy do zwalczenia w domowych warunkach. Przyczyny cellulitu są różne, ale na szczęście istnieją sprawdzone i szybkie sposoby, które są przystępne cenowo dla każdej z nas. Są to profesjonalne zabiegi antycellulitowe takie jak: Icoone, Endermologia, Liposhock, Body Mix, Karboksyterapia itp. Jaki więc zabieg wybrać? Który będzie najlepszy właśnie dla Ciebie?

Icoone i Endermologia

Icoone lub Endermologię polecam wszystkim, ponieważ zabiegi te działają wszechstronnie na całe ciało. Szczególnie pomagają w I i II fazie cellulitu, kiedy mamy do czynienia z obrzękami i tzw. skórką pomarańczową. Zabiegi te poprawiają zaburzone krążenie krwi i limfy, usuwają toksyny i nadmiar wody. Specjalna głowica, dzięki podciśnieniu, rozszerza i rozluźnia tkanki, które są jednocześnie masowane przez rolki. Miejsca objęte cellulitem zaczynają się zmieniać, niezwykle poprawia się jakość skóry, zmniejsza się obwód ciała, skóra staje się sprężysta i niezwykle gładka bez żadnych nierówności. Zabiegi te są przyjemne i relaksujące.

Zabieg Liposhock

Innym zabiegiem jest Liposhock. Stosujemy go, kiedy cellulit jest bardziej zaawansowany, tzn. kiedy pojawiły się zbite grudki cellulitu, guzki i przerosty, bolesne przy większym ucisku. Miejsca te dodatkowo są blade i zimne, pozbawione należytego ukrwienia. Tkanka jest włóknista wewnątrz i bardzo nierówna na zewnątrz. Najczęściej taki stan atakuje poszczególne partie nóg, a najbardziej uda. Mamy wtedy do czynienia z III i IV stopniem cellulitu. Najlepiej działają tutaj ultradźwięki w postaci tzw. fali uderzeniowej, która rozbija włókna kolagenowe i grudki oraz ultradźwięki niskiej częstotliwości, redukujące tkankę tłuszczową. Zabiegi Liposhock nie tylko rozluźniają zbitą tkankę cellulitu i tłuszczu, ale powodują jednocześnie tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Wpływa to niezwykle korzystnie na skórę, która szybko się regeneruje. Zlikwidowane zostają wszystkie nierówności ciała. Dla uzyskania lepszych efektów zabiegi Liposhock łączymy z Icoone lub Endermologią, które dodatkowo przyspieszają procesy regeneracyjne i zmniejszają cellulit. Ciało staje się idealnie jędrne.

Najlepszy fryzjer najlepsza kosmetyczka Moment.pl

Zabieg BodyMix

Zabieg BodyMix jest najlepszy dla osób mających problem zarówno z cellulitem, jak i luźną skórą np. na wewnętrznej stronie ud, nad kolanami, na pośladkach. Problem ten pojawia się zazwyczaj u osób na diecie, albo po redukcji wagi. Luźna skóra marszczy się, delikatnie zwisa wraz z pozostałościami tkanki tłuszczowej. Skóra pozbawiona “rusztowania” w postaci tłuszczu i słabo odżywiona po diecie, traci sprężystość i nie przylega do ciała tak, jak kiedyś. Należy z nią postępować bardzo ostrożnie, aby jej nie rozciągać, tylko ją ujędrnić. BodyMix jest tutaj idealnym zabiegiem, ponieważ wykorzystuje lekkie podciśnienie i falę radiową, która działa rozgrzewająco. Pod wpływem odpowiedniej temperatury włókna kolagenowe zawarte w skórze skracają się, stają się na nowo sprężyste i jędrne. Jest to bardzo szybko widoczne, właściwie od razu po zabiegu. Ciało staje się zwarte i smukłe. Jednocześnie fala radiowa zmniejsza tkankę tłuszczową, a podciśnienie i masaż wykonywany jednocześnie na zabiegu działa niezwykle stymulująco i zmniejsza cellulit.

Karboksyterapia

Zabiegiem, który ostatnio staje się bardzo popularny jest karboksyterapia, która świetnie działa na wszystkie rodzaje cellulitu. Podczas tego zabiegu do tkanki podskórnej dostarczamy dwutlenek węgla, powodując zwiększone zapotrzebowanie na tlen danego miejsca zabiegowego. Organizm reagując na daną sytuację dotlenia i odżywia dany obszar. Efekty są spektakularne, gdyż skóra dotychczas odpowiednio odżywiona staje się coraz bardziej wygładzona, sprężysta, rozświetlona i zdrowa. Nasze doświadczenie wykonanych ponad 12 tysięcy zabiegów Endermologii i Icoone pozwala stwierdzić jednoznacznie, że połączenie ich z karboksyterapią jest na razie jedną z najbardziej skutecznych terapii antycellulitowych.

Najlepsze i najszybsze rezultaty uzyskujemy przy łączeniu różnych zabiegów. Działamy wtedy na tkankę na różnych jej poziomach i różnymi technologiami. Zabiegi zawsze dobierane są indywidualnie. Warto pamiętać, że wraz ze stopniem zaawansowania cellulitu, pojawiają się także dodatkowe problemy, takie jak: luźna skóra na wewnętrznej stronie ud czy zbita tkanka na bryczesach. Aby pozbyć się niedoskonałości należy wykonać serię zabiegów, a potem zastosować zabiegi przypominające. Warto z nich korzystać, ponieważ ciało przez cały czas jest regenerowane i utrzymywane w świetnej kondycji.

Bardzo ważne jest, aby podczas trwania serii zabiegów antycellulitowych, przestrzegać się zaleceń tj., stosować dietę, pić większą ilość wody ok. 2l dziennie, zrezygnować ze słodyczy, kawy, papierosów i alkoholu oraz zwiększyć wysiłek fizyczny. Wszystko to poprawi nie tylko nasze ciało, ale przede wszystkim samopoczucie i zdrowie. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *