Czym jest rekonstrukcja brwi i jak wygląda zabieg? Poznaj najlepsze metody na uzupełnianie i zagęszczanie brwi

Czym jest rekonstrukcja brwi i jak wygląda zabieg?

Brwi stanowią niewątpliwą ozdobę naszej twarzy. Ładnie wypielęgnowane, gęste, równe włoski są marzeniem każdej z nas. Ale jak wiadomo, natura jest często bezwzględna i skąpi nam swoich darów.  Dlatego większość z nas ładne brwi musi sobie wypracować. Wiele kobiet zmaga się z problemem rzadkich, nierównych brwi, które zamiast dodawać urody, szpecą. Na szczęście od niedawna w gabinetach kosmetycznych pojawił się zabieg o nazwie „rekonstrukcja brwi”. Na czym dokładnie polega i kiedy warto się  na niego zdecydować? Czy zagęszczanie i uzupełnianie brwi rozwiąże nasz problem? Te i wiele innych wątpliwości rozwiejemy w dalszej części artykułu.

Rekonstrukcja brwi – co to za zabieg?

Przyczyn złego stanu brwi może być kilka. Bardzo często ich wygląd uwarunkowany jest genetycznie. Również przebyte choroby i przyjmowane leki pogarszają ich stan. Włoski wypadają, przerzedzają się i tworzą się puste przestrzenie, które wyglądają niezbyt estetycznie.

Nieładne brwi mogą być również efektem naszych działań. Nieumiejętnie przeprowadzona depilacja to bardzo częsta przyczyna ich oszpecenia. Skutkiem tego są najczęściej niesymetryczne czy zbyt cienkie brwi. Czasami procesu tego nie da się cofnąć. Źle usunięte włoski mogą nie odrosnąć. I co wtedy?

Ratunkiem na tego typu problem jest rekonstrukcja brwi. Zabieg powinien być przeprowadzony w gabinecie kosmetycznym, ponieważ wymaga doświadczenia i niezwykłej precyzji. W czasie rekonstrukcji możemy zagęścić nasze rzadkie brwi i uzupełnić brakujące włoski w taki sposób, aby zakryć puste przestrzenie.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Doświadczona kosmetyczka w fachowy sposób dopasuje kształt brwi do owalu naszej twarzy tak, aby całość wyglądała naturalnie.

Na czym polega rekonstrukcja brwi?

Rekonstrukcja brwi polega na uzupełnieniu i zagęszczeniu brwi oraz nadaniu im pożądanego kształtu. Kosmetyczka dobiera właściwą metodę, aby ich wygląd był naturalny. Ważne jest, żeby zabieg wykonywany był przez doświadczoną osobę. Nieumiejętnie wykonana rekonstrukcja brwi może osłabić naturalne włoski lub oszpecić naszą twarz.

Przed zabiegiem kosmetyczka nakreśla pożądany kształt brwi i przystępuje do ich uzupełniania w miejscach, gdzie jest to potrzebne. Jeśli nasze brwi są zbyt rzadkie, wówczas uzupełnia ich objętość. Uzupełnianie i zagęszczanie brwi przeprowadzane jest za pomocą dwóch metod: buildingu i sculptingu. Obydwie metody oparte są na zupełnie różnych technikach, ale przynoszą spektakularne efekty. Poniżej opisujemy, na czym dokładnie polegają.

Uzupełnianie brwi i zagęszczanie – metody

Rekonstrukcja brwi metodą włoskową (building)

Ta metoda regeneracji brwi polega na doklejaniu do brwi klientki sztucznych włosków, które wyglądają bardzo naturalnie. Dzięki zabiegowi brwi nabierają objętości i regularnych kształtów. Są również delikatnie przyciemnione, ale nie przerysowane. A wszystko po to, aby nadać łukom brwiowym wyrazistości i ładnego kształtu.

Uzupełnianie brwi – sculpting

Uzupełnianie brwi tą metodą polega na dorysowaniu za pomocą bardzo cienkiego drucika brakujących włosków. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnej farby, która po wyschnięciu utrzyma się nawet do 4 tygodni. Domalowywanie brwi wymaga niezwykłej precyzji. Doświadczona linergistka wykona to w taki sposób, że nowe brwi będą wyglądały jak prawdziwe i skutecznie zakryją puste przestrzenie. Metodę tę poleca się tym paniom, które mają ubytki w brwiach, np. brak im początków i zakończenia.

Jak długo utrzymuje się efekt zrekonstruowanych brwi

To, jak długo utrzyma się efekt zabiegu, w dużej mierze zależy od nas samych. Chcąc przedłużyć żywotność nowym brwiom, należy przestrzegać kilku zasad. Wówczas można liczyć, że będą one zdobiły naszą twarz do 4 tygodni. A oto te zasady:

  • należy unikać pocierania i dotykania brwi,
  • nie należy spać na brzuchu,
  • nie wolno malować ani wykonywać demakijażu na zrekonstruowanych brwiach,
  • należy unikać tłustych kremów w okolicach brwi,
  • do 2 dni po zabiegu nie można poddawać brwi działaniu wody i wilgoci.

Zalety rekonstrukcji brwi

Rekonstrukcja brwi niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim uwalnia nas od codziennego obowiązku ukrywania pod makijażem niedoskonałości brwi. Dzięki temu oszczędzamy czas i sporo nerwów. Wiadomo bowiem, że samodzielne ich uzupełnianie jest dość kłopotliwe i nie każda kobieta radzi sobie z tym dobrze. Poza tym kosmetyki nie zdziałają tego, co daje regeneracja.

Rekonstrukcja brwi jest zabiegiem zupełnie bezinwazyjnym, dlatego polecana jest tym paniom, dla których własne bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu. Nie dochodzi tu do przerwania ciągłości tkanek, więc ryzyko zakażenia jest zminimalizowane. Co więcej, do zabiegu nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, można go wykonać prawie w każdej chwili. Mówimy „prawie”, ponieważ istnieje kilka przeciwwskazań, których występowanie wyklucza wykonanie rekonstrukcji. Poniżej je przedstawiamy.

Kiedy nie należy wykonywać rekonstrukcji brwi?

Z zabiegu należy zrezygnować w następujących przypadkach:

  • gdy zmagamy się z trądzikiem lub wysypką,
  • gdy w okolicach brwi pojawiły się stany zapalne skóry,
  • gdy posiadamy łuszczącą się lub podrażnioną skórę,
  • gdy jesteśmy bezpośrednio po mikrodermabrazji,
  • gdy wykonywałyśmy peelingi chemiczne.

Rekonstrukcja brwi – dla kogo polecany jest zabieg?

Zabieg rekonstrukcji brwi polecany jest dla tych osób, które pragną uwydatnić, uzupełnić i wymodelować brwi, aby wyglądały one jak najbardziej naturalnie. Rekomenduje się go szczególnie paniom po chemioterapii, które utraciły naturalne brwi i chcą przywrócić ich zarys.

Wiadomo, że są również inne techniki korygowania  (henna, microblading), jednak nie każda kobieta może je zastosować. Wówczas najlepszym wyjściem jest rekonstrukcja. Zabieg jest dużo trwalszy od henny, a mniej trwały od makijażu permanentnego. Henna czasami może uczulać, a poza tym farbuje tylko istniejące włoski. Rekonstrukcja pozwala nie tylko przyciemnić, ale zagęścić i uzupełnić braki.

Rekonstrukcja brwi – test przed microbladingiem

Kobiety często zastanawiają się nad wykonaniem makijażu permanentnego. Jednak rezygnują z niego z obawy o jego nienaturalny rezultat lub niepewność ostatecznego efektu. A jak wiadomo, tego typu makijażu nie pozbędziemy się tak szybko. Czasami potrzeba na to 2 – 3 lat. Dlatego rekonstrukcja brwi za pomocą sculptingu będzie w tym wypadku idealnym testem. Użyta do zabiegu farba zmyje się po 2 – 4 tygodniach, a wykonana próba pokaże, czy zaplanowany kształt i kolor brwi pasuje do naszej twarzy.

Uzupełnianie i zagęszczanie brwi – cena zabiegu

Koszt zabiegu zależny jest od techniki wykonania. Jeśli zagęszczamy brwi przy użyciu tylko jednej metody, zapłacimy za niego ok. 80 zł. W przypadku zastosowania obydwu technik jednocześnie cena może wzrosnąć nawet do 250 zł.

Rekonstrukcja brwi to doskonałe wyjście z sytuacji, kiedy nasze brwi z jakiegoś powodu nie wyglądają dobrze. Precyzyjnie wykonany zabieg pozwoli zapomnieć na jakiś czas o nieestetycznym problemie. Dzięki temu nasza twarz nabierze wyrazistości, a my pewności siebie.

Źródło:

Podobne artykuły