Medycyna estetyczna

Jakie efekty daje powiększanie ust kwasem hialuronowym? Sprawdź, zanim poddasz się zabiegowi

Pełne, duże i gładkie usta są marzeniem wielu kobiet. Niestety czasami natura skąpi nam swoich dobrodziejstw, a upływający czas odciska na naszych ustach swoje piętno. Wąskie, asymetryczne wargi nie dodają urody. Mało tego, czasami są powodem kompleksów i spadku poczucia własnej wartości. Dlatego wiele kobiet zmagających się  z tego typu problemem decyduje się na powiększanie ust. Zabieg nie tylko pozwala uwydatnić ich kształt, ale również poprawia koloryt i nadaje właściwą formę. Sprawdź, jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać.

Dlaczego kobiety decydują się na powiększanie ust?

Usta od zawsze były symbolem kobiecości i seksapilu. Wydatne, jędrne, ładnie wybarwione przyciągają wzrok. Dlatego podczas wykonywania codziennego makijażu, kobiety starają się za pomocą różnych trików i odpowiednich kosmetyków wyeksponować tę część swojej twarzy. Niestety makijaż ust nie jest zbyt trwały i szybko znika, zazwyczaj po wypiciu pierwszej filiżanki kawy. Poza tym nie pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów.

Nic więc dziwnego, że wiele pań chcących poprawić ten element swojej urody, decyduje się na powiększanie ust kwasem hialuronowym. Zabieg przeprowadzany jest w większości gabinetów kosmetycznych. Dzięki niemu  można powiększyć zbyt wąskie wargi, skorygować ich kształt, nawilżyć i uelastycznić skórę.

Drugim powodem powiększania ust jest walka z oznakami starzenia się. Wiadomo bowiem, że z wiekiem skóra na całym ciele pokrywa się zmarszczkami. Dotyczy to również ust i ich okolic. Oznaką starzenia ust jest słabo napięta, pomarszczona skóra, opadające kąciki oraz blady kolor warg, wynikający z zaniku naturalnej czerwieni wargowej. Dzięki powiększeniu usta zyskują ładny koloryt, ich kontur staje się bardziej wyrazisty i symetryczny, a wszelkie zmarszczki zostają wygładzone. Jednym słowem powiększanie ust zapewnia im wszystko to, co mieć powinny, a więc kształt, objętość, gładkość i zmysłowość.

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja produkowana naturalnie przez ludzki organizm. Ma zdolność wiązania i magazynowania wody w swoich cząsteczkach, dzięki czemu pozytywnie wpływa na poziom nawilżenia naszej skóry. Jednak z wiekiem jego produkcja maleje, co przekłada się na stan i wygląd naszego naskórka. Słabo nawilżona skóra staje się wiotka, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się zmarszczki. Sytuacja ta ma miejsce również w obrębie ust, które tracą swoją jędrność i ładny wygląd.

Naukowcy odkryli, że naturalnie produkowany kwas hialuronowy może pełnić funkcję doskonałego wypełniacza tych miejsc, w których pojawiają się jego ubytki. W związku z tym z powodzeniem zaczęto stosować tę substancję w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek i korygowania kształtu i wyglądu ust.

Już pojedynczy zabieg powiększania ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przynosi niesamowite efekty. Usta stają się pełne, gładkie, nawilżone i kuszące. Ich barwa jest naturalna i bardziej wyrazista.

Kwas hialuronowy, z uwagi na to, że wytwarzany jest przez ludzki organizm, zyskał miano bardzo bezpiecznego wypełniacza. Nie wywołuje on reakcji alergicznych w takim stopniu, jak to może mieć miejsce przy użyciu innych substancji. Warto jednak zaznaczyć, że kwas hialuronowy nie usuwa oznak starzenia, a jedynie je maskuje. Dlatego zabiegi z jego udziałem trzeba regularnie powtarzać, aby utrzymać zadowalający rezultat, gdyż substancja ta jest naturalnie wchłaniana przez organizm.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przygotowanie i przebieg zabiegu

Powiększanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego powinno być poprzedzone wywiadem, na podstawie którego lekarz kwalifikuje lub dyskwalifikuje pacjentkę do zabiegu. Warto wówczas przygotować się na pytania dotyczące przyjmowanych leków, przebytych chorób czy ewentualnych alergii. Podczas wywiadu należy również omówić oczekiwany efekt zabiegu, określić wielkość i pożądany kształt ust.

Przed zabiegiem przez 3 dni nie wolno przyjmować leków przeciwzapalnych ani aspiryny. W dniu zabiegu nie powinno się wykonywać ćwiczeń fizycznych ani korzystać z sauny czy solariom. Na zabieg idziemy bez makijażu ust.

Powiększanie ust bezpośrednio poprzedzone jest podaniem znieczulenia w postaci kremu znieczulającego. Jeśli zachodzi konieczność, aplikuje się silniejszy preparat służący do znieczuleń stomatologicznych. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest przy użyciu strzykawki i cieniutkiej igły, poprzez kilku lub kilkunastokrotne nakłucia ust. Jeśli istnieje taka potrzeba, preparat można wstrzyknąć również w kąciki ust, aby poprawić ich kształt. Cały zabieg trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu pożądanej ilości kwasu lekarz rozmasowuje usta, nadając im właściwy kształt i dobrze rozprowadzając substancję, aby nie utworzyły się grudki.

Po ostrzyknięciu ust, w ich okolicy może pojawić się opuchlizna, zasinienie skóry lub niewielki krwiak. Wszystko to jednak mija po 2 – 3 dniach.

Czy wypełnienie ust jest bolesne?

Powiększanie ust nie jest zupełnie bezbolesnym zabiegiem, bo jak wiemy, polega on na nakłuwaniu ust igłą.  Jednak odczuwanie bólu jest tak naprawdę kwestią indywidualną. To, co dla jednych będzie bolesne, dla innych takie nie musi być. Warto zaznaczyć, że próg bólu uzależniony jest od cyklu miesięcznego. Przed menstruacją zwykle jesteśmy bardziej wrażliwe na jego odczuwanie, dlatego na zabieg lepiej umawiać się w pierwszej fazie cyklu.

Zabiegi powiększania ust zawsze wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Zwykle miejsca, które mają być ostrzyknięte, smaruje się kremem przeciwbólowym, dzięki temu ukłucia nie będą tak odczuwalne. Wiele ampułek z kwasem hialuronowym wzbogaconych jest o lidokainę – substancję znieczulającą. Dzięki temu odczuwania bólu jest dużo mniejsze. Czasami nawet nie trzeba stosować dodatkowego znieczulenia ust.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu trzeba unikać nadmiernego rozciągania ust i ograniczyć mimikę. Przez kolejne 3 dni należy zrezygnować z eksponowania skóry na promienie słoneczne i ciepło (sauna, solarium). Niewskazane są również wizyty u stomatologa i korzystanie z siłowni. Po 3 dniach możemy w pełni cieszyć się efektami zabiegu. Po miesiącu należy się zgłosić na wizytę kontrolną.

Gładkie i jędrne usta będą zdobiły naszą twarz przez około pół roku. Jest to szacunkowo podany czas działania preparatu, gdyż tak naprawdę uzależniony jest on od naszych indywidualnych predyspozycji i stylu życia. Lekarze twierdzą, że po każdym kolejnym zabiegu, efekt utrzymuje się dłużej, gdyż kwas hialuronowy jest wolniej wchłaniany przez organizm.

Pamiętajmy jednak, aby nie nadużywać zabiegu powiększania ust. W przeciwnym razie może dojść do powstania zwłóknień i nadmiaru błon śluzowych, w wyniku czego usta staną się obwisłe. Zbyt duża ilość kwasu może również doprowadzić do rozciągnięcia skóry. Dlatego pamiętajmy, żeby zachować w tej kwestii umiar.

Kiedy nie należy poddawać się zabiegowi powiększania ust?

Z powiększania ust powinny zrezygnować te panie, które:

  • posiadają opryszczkę lub inne stany zapalne skóry,
  • cierpią na schorzenia układu immunologicznego,
  • są w trakcie kuracji antybiotykowej,
  • ich organizm wykazuje cechy nadwrażliwości na kwas hialuronowy,
  • są w ciąży lub karmią piersią.

Powiększanie ust cena

Koszt powiększania ust przy użyciu kwasu hialuronowego uzależniony jest od ilości preparatu, jaki zostanie wstrzyknięty. Cena 1 ml kwasu wynosi od 700 do nawet 1300 zł. Czasami do uzyskania zadowalającego efektu wystarczy 1 ampułka o pojemności 1ml (lub mniej), a niekiedy potrzeba jest użyć  więcej preparatu.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym daje niesamowite rezultaty. Od dziś możemy z dumą prezentować nasze usta, bez obaw o uszczypliwe uwagi. Gładkie, wydatne, symetryczne i naturalnie zabarwione wargi dodadzą nam uroku i pewności siebie. Od dziś możesz poczuć się pięknie i wyjątkowo.

Źródło:

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *