Medycyna estetyczna

Jak poprawić owal twarzy? Najskuteczniejsze zabiegi przywracające twarzy młody wygląd

Kontur twarzy zmienia się wraz z wiekiem. Już po 35 roku życia możemy zaobserwować utratę jędrności skóry na policzkach. Z czasem skóra zaczyna stawać się coraz bardziej wiotka i obwisła. Wówczas pojawiają się charakterystyczne chomiki na twarzy, które nadają jej smutny wyraz. Początkowo na poprawę stanu  skóry wpływają kosmetyki ujędrniające, jednak z czasem to już nie wystarcza. Na szczęście skuteczna poprawa owalu twarzy może nastąpić na skutek różnorodnych zabiegów odmładzających, które oferują gabinety medycyny estetycznej. Sprawdźmy więc, na jaki zabieg warto się zdecydować.

Dlaczego owal naszej twarzy się zmienia?

Wraz z upływem lat maleje ilość tkanki tłuszczowej na naszej twarzy, co przyczynia się do zmiany jej owalu. Na skutek tego procesu zmieniają się proporcje twarzy. Skóra pozbawiona jędrności i sprężystości zaczyna zwisać. Środek ciężkości twarzy przesuwa się w dół, w konsekwencji czego tworzy się drugi podbródek i nieestetyczne chomiki.  Bruzdy nosowo wargowe stają się coraz bardziej widoczne, a kąciki ust wędrują w dół. W rezultacie twarz wydaje się być smutna i przygnębiona.

Kształt młodej twarzy przypomina odwrócony trójkąt, którego podstawę tworzy linia znajdująca się na czole na wysokości oczu, a wierzchołek stanowi broda. Z biegiem lat proporcje te się odwracają, a dolna część twarzy na skutek zaniku tłuszczu i opadnięcia skóry, staje się szersza niż jej góra.

Do pewnego czasu owal twarzy można korygować przy pomocy kosmetyków, które ujędrniają i napinają skórę. Z czasem jednak potrzebne są skuteczniejsze metody na poprawę owalu twarzy. Najlepszy efekt odmładzający osiągniemy dzięki zabiegom medycyny estetycznej, których skuteczność jest naprawdę wysoka. Specjalista oceniając stan i jakość skóry, dobierze właściwy zabieg, dzięki któremu nasza twarz odzyska utracone proporcje.

Poprawa owalu twarzy za pomocą kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja, którą naturalnie wytwarza nasz organizm. W młodym wieku jego synteza jest na wysokim poziomie, co utrzymuje skórę w doskonałej kondycji. Z czasem produkcja kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, co objawia się powstawaniem zmarszczek i utratą jędrności skóry, która staje się wiotka i zaczyna nieestetycznie obwisać.

Doskonałą metodą na przywrócenie skórze jędrności, a tym samym poprawę jej konturu, jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Substancja ta zostaje wstrzyknięta pod skórę przy użyciu cienkiej igły. Przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona specjalną maścią, aby złagodzić dyskomfort, który pojawia się podczas nakłuwania skóry. Ostrzyknięta kwasem twarz nabiera objętości i ładnego, młodego wyglądu. Rezultat w postaci ujędrnionej i napiętej skóry utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od stanu skóry oraz tego, jaki preparat wykorzystano do zabiegu.

Jak zlikwidować chomiki na twarzy dzięki peptydom?

Peptydy są związkami organicznymi, które tworzą się w czasie syntezy białek. W zależności od budowy komórkowej mają one zdolność pozytywnego oddziaływania na skórę. Dzięki badaniom naukowym opracowano metodę uzyskiwania peptydów, które mają różne właściwości. Jedne posiadają zdolność wnikania w skórę i pobudzania fibroblastów do wytwarzania włókien podporowych, mających za zadanie zapewnić jej sprężystość i elastyczność. Inne z kolei wykazują zdolność  transportowania dobroczynnych składników, które zawarte są w kosmetykach. Jeszcze inne powodują rozluźnianie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych na twarzy. W zależności więc od efektu, jaki chcemy uzyskać, dobiera się rodzaj substancji, którą stosuje się podczas terapii.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z wykorzystaniem peptydów jest Zastrzyk Energii. Do jego wykonania stosuje się kosmetyki, w których składzie znajduje się między innymi tripeptyd, odpowiedzialny za pobudzenie procesu produkcji kolagenu. Przed zabiegiem kosmetolog usuwa makijaż i dogłębnie oczyszcza skórę peelingiem z użyciem kwasu migdałowego. Następnym krokiem jest nałożenie serum, którego składnikiem jest właśnie tripeptyd. Później na twarzy klientki, ze szczególnym uwzględnieniem jej dolnych części, wykonywany jest masaż kremem energetyzującym. Zabieg kończy się nałożeniem specjalnej termoaktywnej maseczki, której zadaniem jest usprawnienie przenikania w głąb skóry składników aktywnych zawartych w nałożonych kosmetykach.

Termoplastyka  – zabieg poprawiający kontur twarzy

Podczas termoplastyki wykorzystywane są fale radiowe, za pomocą których wykonywany jest lifting twarzy, dekoltu, szyi lub dłoni. Zabieg bazuje na emitowanym pod wpływem fali radiowej cieple endogennym. Ciepło to ogrzewa tkanki, dzięki czemu włókna kolagenowe kurczą się i napinają. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i napięta, zmarszczki wygładzone, a owal twarzy wyraźnie podniesiony. Dzięki termoplastyce możemy pozbyć się również blizn potrądzikowych.

Nici liftingujące na poprawę owalu twarzy

Lifting twarzy przy użyciu nici to doskonała alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego. W szybki i bezpieczny sposób podnoszą i wzmacniają skórę, poprawiając jej napięcie i korygując owal twarzy. Do najbezpieczniejszych i najczęściej stosowanych nici należą nici hialuronowe, które wchłaniają się i rozpuszczają po 12 – 18 miesiącach, oraz nici PDO, których trwałość jest mniejsza i wynosi ok. 9 miesięcy.

Podczas zabiegu nici liftingujące wprowadza się pod skórę w określone miejsca za pomocą cienkiej igły. Następnie igła zostaje usunięta, a nić pozostaje na swoim miejscu. W zależności od potrzeb wprowadza się różną ilość nici, które tworzą podskórną siatkę i stanowią swego rodzaju stelaż dla skóry. W efekcie zostaje ona wygładzona i napięta, a rysy twarzy skorygowane.

Nici liftingujące pobudzają również produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest widocznie ujędrniona i nawilżona. Pomimo że rozpuszczają się po kilku czy kilkunastu miesiącach, efekt napiętej skóry utrzymuje się przez około 2 lata.

„Wampirzy lifting”, czyli korygowanie rysów twarzy za pomocą osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z krwi pacjenta. Jest to zupełnie naturalna metoda, polecana szczególnie alergikom i osobom uczulonym na inne produkty, wykorzystywane podczas zabiegów modelowania kształtu twarzy. Osocze pobudza komórki macierzyste do aktywności i stymuluje produkcję kolagenu.

Zabieg przeprowadza się przy użyciu cieniutkiej igły, przy pomocy której wprowadza się osocze. Substancja ta wstrzykiwana jest pod skórę  w wybrane obszary twarzy, które wymagają korekty. Aby uzyskać lepszy efekt napiętej i wygładzonej skóry, należy poddać się minimum 4 zabiegom.

Jak poprawić owal twarzy przy użyciu lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny to urządzenie służące do szybkiego i niezwykle skutecznego korygowania owalu twarzy. Dzięki urządzeniu możemy zapewnić skórze głębokie złuszczenie, w wyniku czego zostaje ona odnowiona i zregenerowana. Laser daje również możliwość pobudzenia procesu tworzenia kolagenu oraz napięcia skóry. Następuje to dzięki zabiegowi polegającemu na wykonywaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry bez uszkodzeń naskórka. Wykonuje się go przy użyciu specjalnych głowic lasera, które przenikają w głąb skóry, dzięki czemu staje się ona ujędrniona i napięta.

Skóra poddana zabiegowi jest zaczerwieniona i lekko piecze, dlatego należy o nią szczególnie dbać. Nie wolno eksponować jej na słońcu, natomiast konieczne jest jej dokładne nawilżanie i natłuszczanie. Efekty w postaci poprawy owalu twarzy następują stopniowo. Najlepiej widoczne są po 1 – 2 miesiącach od zabiegu.

Makijaż korygujący kontur twarzy

Korygowanie owalu twarzy możemy wykonać również samodzielnie, bez pomocy zabiegów medycyny estetycznej. Okazuje się, że doskonałe efekty otrzymamy, dzięki umiejętnie wykonanemu makijażowi. Chodzi w nim o to, aby ukryć mankamenty urody, a wyeksponować zalety. Żeby skorygować rysy twarzy, należy wykonać odpowiednie konturowanie, czyli przyciemnienie jednych obszarów i rozjaśnienie innych. Do tego celu potrzebne nam będą dwa podkłady – jeden o ton jaśniejszy od naturalnej karnacji, drugi o ton ciemniejszy.

Podczas wykonywania makijażu korygującego owal twarzy, kieruj się nadrzędną zasadą, która mówi, że to, co należy ukryć – przyciemniamy, a to, co chcemy wyeksponować – rozjaśniamy. Podkład w ciemniejszym odcieniu nakładamy więc na boczne i dolne części twarzy, natomiast jaśniejszy na jej środkową część. Ważne jest aby kosmetyki dokładnie rozetrzeć, w taki sposób, aby nie były widoczne przejścia pomiędzy jednym a drugim kolorem.

Poprawa owalu twarzy wcale nie jest skomplikowana. Najlepsze efekty uzyskamy dzięki zabiegom, które naprawdę potrafią odmłodzić naszą twarz o dobrych kilka lat. Różnorodne techniki korygowania i odmładzania naszej buzi dają ogromne możliwości. Pamiętajmy tylko, aby z rozwagą wybierać gabinet, w którym poddamy się zabiegowi.  Bo w dużej mierze to wprawa i umiejętności osoby wykonującej zabieg dają gwarancję sukcesu. Te panie, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, również mają możliwość co nieco ukryć, dzięki odpowiedniemu makijażowi. A więc nie przywiązujmy się do naszych chomików na twarzy, tylko podejmijmy z nimi walkę.

Źródło

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *