InspiracjeKosmetyka

Piercing – czy nadal jest modny?

Jeszcze dziesięć lat temu kolczyki były na topie – każda dziewczyna marzyła, żeby je mieć. O ile ta biżuteria pojawiła się już na uszach naszych babek, to wersje w pępku, czy brwi od zawsze budziły kontrowersje. Aktualnie trend na przekłuwanie ciała ucichł, co jednak nie zniechęca pań. Wiele osób nadal decyduje się na piercing – czy jest to już passè?

Początku piercingu

Historia przekłuwania ciała sięga starożytności. Stosowano go m.in. w Egipcie i Rzymie, gdzie kolczyki były świadectwem wysokiej pozycji społecznej. W czasach współczesnych moda na piercing zaczęła się w latach 70. w Los Angeles i trwa do dziś, choć w nieco okrojonej formie. Najpopularniejsze jest przekłuwanie uszu, które raczej nie budzi oburzenia – poddaje się mu nawet małe dzieci. Wiele osób decyduje się również na kolczyk w pępku, nosie, czy języku. Od niedawna powodzeniem cieszy się także piercing intymny, który ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników.

Obecnie przekłuwanie ciała nie cieszy się już takim zainteresowaniem, jak jeszcze kilka lat temu. Najbardziej popularne jest wśród młodzieży, która chce w ten sposób zaznaczyć swój nastoletni bunt. Wśród dorosłych jest on o wiele mniej popularny. Nie można jednak powiedzieć, że zabieg ten jest całkowicie niemodny – zawsze znajdą się osoby, które się na niego zdecydują. Po prostu lata największej świetności ma już za sobą. Zanim więc zdecydujesz się na ten krok, dobrze go przemyśl.

Jeśli zdecydowałaś się piercing, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przygotowaliśmy kilka istotnych punktów dla osób, które przygotowują się do wykonania piercingu.

Wybór salonu

Zdecyduj się na renomowany salon, posiadający wielu zadowolonych klientów. Sprawdzony salon piercingu znajdziesz dzięki opiniom na Moment.pl. Jest to bardzo ważna kwestia dla Twojego zdrowia i życia. Jeśli narzędzia do zabiegu będą brudne, to łatwo może dojść do zakażenia. W ten sposób możesz zarazić się nawet śmiertelną chorobą! Nie warto więc ryzykować i wybrać dobrego specjalistę, który zna się na rzeczy.

Przeciwwskazania

Zanim przystąpisz do zabiegu, dowiedz się koniecznie, czy istnieją przeciwwskazania dla piercingu. Bezwzględnie z niego zrezygnuj, jeśli masz problemy z krzepliwością krwi, stany zapalne w okolicy miejsca przeznaczonego do przekłucia, alergię na metale, czy cukrzycę. Warto więc najpierw udać się do lekarza i wykluczyć wszelkie negatywne konsekwencje.

Dezynfekcja kolczyków

Po zabiegu dokonuj regularnie odkażania kolczyków, a przekłute miejsce dezynfekuj. Pamiętaj też o biżuterii na zmianę – tylko to pozwoli ci zachować wszystkie względy higieniczne. To wyjątkowo ważne dla zachowania zdrowia.

Odpowiednia biżuteria to podstawa

Na rynku mamy ogromny wybór biżuterii do piercingu. Niestety, nie zawsze ta najładniejsza, jest dla nas najlepsza. Tanie kolczyki, wyprodukowane ze zwykłych metali, z czasem robią się brzydkie, a przede wszystkim mogą spowodować swędzenie i papranie się dziurki. Wtedy nadają się już tylko do wyrzucenia, a tobie pozostaje problem z podrażnioną ranką. Zawsze decyduj się na kolczyki ze stali nierdzewnej, a najlepiej srebra lub platyny. Będziesz miała pewność, że nie stanie się nic złego. Zapytaj osoby, wykonującej usługę piercingu, z jakiego materiału został wykonany kolczyk.

Bezbolesny piercing 

Wiele prestiżowych salonów oferuje miejscowe znieczulenie miejsca, w którym wykonywany będzie piercing. O ile przy zabiegu przekłuwania uszu nie będzie to potrzebne, to już przy przekuwaniu pępka czy miejsc intymnych, znieczulenie na pewno sprawi, że poczujesz się komfortowo, a zabieg nie będzie nieprzyjemnym przeżyciem.

Poza wyborem miejsca na ciele, w którym chcesz wykonać piercing, pamiętaj, że najważniejszy jest wybór zaufanego salonu, w którym przestrzegane są zasady higiena, a biżuteria wykonania w najwyższej jakości materiałów. Jeśli szukasz sprawdzonego salonu piercingu w Warszawie, czy innym mieście w Polsce, skorzystaj z Moment.pl.

Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *