Peeling z soli kuchennej, morskiej i himalajskiej – najlepsze przepisy

Zdradzamy przepisy na peeling solny

Dzisiaj większość z nas szuka naturalnych sposobów, by zadbać o piękną skórę. Nie trzeba wydawać fortuny, by zyskać gładkość i jędrność oraz pozbyć się cellulitu. Wystarczy posiąść wiedzę na temat właściwości kosmetycznych składników, które każda z nas ma w kuchennej szafce. Peeling z soli będzie dzisiaj naszym gościem specjalnym, gdyż jest jednym z najskuteczniejszych i zarazem najtańszych zabiegów pielęgnacyjnych. Do peelingu solnego nada się sól morska, sól himalajska oraz sól Epsom. Produkty te wykazują świetne właściwości kosmetyczne, między innymi oczyszczają, koją oraz łagodzą podrażnienia. Peeling solny jest więc niezastąpiony w prawidłowej pielęgnacji. Sprawdź, jak stosować oraz jak przygotować peelingi solne.

Dlaczego akurat peeling z soli? Jaką sól wybrać?

Sól bogata jest w minerały, które wykazują zbawienny wpływ na skórę. Zatem peeling solny nie tylko usunie martwy naskórek i oczyści, ale także pobudzi ją do odnowy, zwiększy krążenie, odmłodzi i odżywi. Warto jednak pamiętać, że rodzaj soli wykorzystanej do peelingu, ma znaczenie.

W zasadzie można użyć zwykłej soli kuchennej, niemniej jednak taka sól to jedynie chlorek sodu. Zatem zaletą będzie tylko złuszczenie martwego naskórka. Sięgając po inne rodzaje, które poza chlorkiem sodu mają również składniki mineralne, możemy dodatkowo odżywić skórę, co przełoży się na jej lepsze jej nawilżenie.

Widok soli

Peeling z soli morskiej doskonale oczyści oraz nada ukojenie cerze. Wykazuje również właściwości antyseptyczne oraz antybakteryjne. Stosowany regularnie pozwoli zmniejszyć stan zapalny, ból wywołany chorobą skóry czy świąd. Wystarczy zmieszać sól morską z niewielką ilością oliwy z oliwek, olejkiem różanym lub olejem z migdałów, aby nadać twarzy nowe życie. Sól morska powstaje wskutek odparowania wody morskiej, przez co zyskuje jej zdrowotne właściwości. Doskonale nadaje się nie tylko do przygotowania peelingu solnego, ale także do kąpieli.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Również sól Epsom sprawdza się doskonale w kosmetyce. Dzięki zawartych w niej minerałom działa zbawiennie na naszą skórę. Sól Epson to przede wszystkim ogromne bogactwo magnezu, który odpowiada za zmniejszenie stanu zapalnego skóry. Znajdziemy w niej również siarczany, które pomagają wypłukać toksyny.

W czasie zabiegu peeling solny doskonale odblokowuje pory i oczyszcza. Gdy nie wykonujesz peelingów regularnie, martwy naskórek zaczyna się odkładać, tworząc nieestetyczną, twardą powłokę. Permanentnie utrzymująca się tzw. gęsia skórka, wrastające włoski czy szary odcień skóry, to właśnie efekty braku złuszczania martwego naskórka. Po wykonaniu peelingu, Twoja skóra odzyskuje zdrowy, różowy koloryt, staje się niebywale gładka, miękka i jędrna. Regularne masaże peelingiem solnym pobudzają krążenie, a to zaś przekłada się na produkcję nowych komórek. Peeling z soli pomaga zmniejszyć przebarwienia, sprawia, że skóra jest naprężona, gładka i ma równy koloryt.

Peeling z soli morskiej

Sól morska to bogate źródło magnezu, wapnia, potasu, sody, chloru czy siarczanów. To także bogactwo drobnych organizmów morskich, które dbają o to, aby dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. Jej mikrocząsteczki w dużym stopniu wnikają w głąb skóry sprawiając, że pobudza się jej krążenie oraz zachodzą procesy regeneracji.

Najlepsza jest sól z morza martwego, gdyż zawiera takie składniki jak krzem, brom, żelazo, glin, potas czy jod. Dzięki nim świetnie zmiękczysz naskórek. Można ją stosować jako delikatny peeling solny lub do kąpieli solnych np. nóg (aby zmiękczyć twardą skórę na piętach czy palcach).

Peeling z soli himalajskiej

Sól himalajska ma delikatnie różowy kolor i przez wielu uważana jest za najlepszą i najzdrowszą sól na świecie. Wszystko za sprawą źródła pochodzenia. Wydobywana jest bowiem z najczystszego złoża soli, gdzie przez tysiące lat nie docierały żadne zanieczyszczenia.

To prawdziwe bogactwo pierwiastków. Sól himalajska ma 84 różne minerały, to zdecydowanie największa ilość. Wszystkie minerały zawarte w soli himalajskiej są w formie koloidalnej, czyli są to maleńkie cząsteczki, które wykazują doskonałe właściwości przenikania w głąb skóry. Dzięki temu peeling z soli himalajskiej doskonale odżywi i wspomoże odnowienie naskórka.

Spożywanie soli himalajskiej sprawia, że człowiek uzupełnia swój organizm o wszelkie niedobory pierwiastków, a także wspomaga usuwanie toksyn. Te właściwości widać również przy stosowaniu soli na skórę. Peeling solny doskonale oczyści pory skóry, dzięki czemu stanie się ona dogłębnie oczyszczona i jedwabiście gładka.

Przepisy na domowy peeling solny – wybierz swój ulubiony!

Przygotowanie peelingu z soli jest czynnością dziecinnie prostą. Podobnie jak wykonanie zabiegu. Zatem do dzieła!

Przepis na peeling z soli morskiej i owoców

Potrzebujemy:

  • 1 owoc mango (dojrzały),
  • 1 marakuja (opcjonalnie),
  • 1/3 szklanki oleju ze słodkich migdałów,
  • 2 szklanki drobnej soli morskiej.

Obrane i oddzielone od pestek owoce dokładnie zmiksuj na jednolitą masę. Dodaj do nich olej z migdałów oraz sól i dokładnie wymieszaj. Gotowy peeling nakładaj na skórę, delikatnie masując okrężnymi ruchami. Peeling wykonuj przez kilka minut, a po tym czasie zmyj preparat ze skóry letnią wodą i osusz ją ręcznikiem.

Doskonałym dopełnieniem tego egzotycznego zabiegu, będzie nałożenie na skórę balsamu o zapachu owoców tropikalnych.

Widok kobiecych pleców

Cytrynowy peeling z soli morskiej

Potrzebujemy:

  • 1 łyżkę startej skórki z cytryny,
  • 1/2 szklanki oliwy z oliwek,
  • 1/2 szklanki soli morskiej (drobnej).

Sól morską, oliwę oraz skórkę z cytryny dokładnie wymieszaj na jednolitą masę. Peeling nakładaj na zwilżoną skórę ciała i delikatnie masuj, wykonując okrężne ruchy. Kolana, łokcie czy pośladki masuj dłużej. To miejsca, gdzie skóra ma więcej martwego naskórka. Po zakończeniu zabiegu spłucz ciało letnią wodą, osusz i nałóż balsam. Skóra po zabiegu będzie jedwabiście gładka, rozjaśniona i ponętna w dotyku. Oliwa z oliwek nada jej idealnego nawilżenia.

Miętowy peeling z soli himalajskiej i soli Epsom

Potrzebujemy:

  • 1 szklankę soli himalajskiej (drobnej),
  • 1 szklankę soli Epsom,
  • 1/3 szklankę oleju z pestek winogron,
  • 8 kropel olejku z mięty pieprzowej.

Obie sole umieść w misce, a następnie dodaj do nich olej z pestek winogron i dokładnie wymieszaj. Na koniec wpuść kilka kropel olejku miętowego i jeszcze raz dokładnie wymieszaj. Wykonując peeling pilnuj, żeby nie dostał się do oczu ani na skórę twarzy. Nakładaj go więc jedynie na wilgotne ciało, delikatnie masując przez kilka minut. Olejek miętowy silnie pachnie, przez co mógłby podrażnić zarówno oczy, jak i delikatną skórę twarzy. Po zakończeniu zabiegu spłucz ciało letnią wodą, osusz i spryskaj mgiełką. Skóra będzie oczyszczona, nawilżona, a olejek miętowy nada jej świeżości i orzeźwienia.

Kokosowy peeling solny z soli Epsom

Potrzebujemy:

  • 1 szklankę soli Epsom,
  • 2 szklanki oleju kokosowego,
  • około 8 kropli olejku eterycznego o ulubionym zapachu.

Olej kokosowy powinien być miękki, ale nie należy rozpuszczać go całkowicie. Do miski z olejem dodaj sól oraz kilka kropel olejku eterycznego. Całość dokładnie wymieszaj i nakładaj na zwilżone ciało. Masuj okrężnymi ruchami przez kilka minut, następnie zmyj kosmetyk i osusz skórę ręcznikiem. Peeling za sprawą oleju kokosowego doskonale nawilży skórę, dlatego nie będziesz musiała już sięgać po żaden balsam do ciała.

Peeling solny sprawdzi się doskonale do złuszczania martwego naskórka, przyniesie relaks i ukojenie po ciężkim dniu, a także wspomoże walkę z cellulitem. Sól doskonale usunie toksyny, które nagromadziły się na skórze, wzmocni ją oraz wyrówna wszelkie nierówności tkanki. Regularne stosowanie sprawi, że skóra będzie wyglądać młodziej i stanie się jedwabiście gładka. Peeling z soli zapewni także unormowanie gospodarki wodnej. Co więcej, stosowanie go na udach, brzuchu czy pośladkach pozwoli usunąć rozstępy. Peeling solny zmniejszy ryzyko wystąpienia wyprysków oraz wrastających włosków na nogach.

Źródło:

  • https://kobieco.pl/peeling-z-soli-i-jego-magiczne-wlasciwosci/

Podobne artykuły