Manicure biologiczny krok po kroku

Manicure biologiczny krok po kroku

Zadbane i zdrowo wyglądające dłonie są bezapelacyjną wizytówką każdej kobiety. Ich wygląd jest ważny, ponieważ siłą rzeczy nieustannie je eksponujemy. Z tego względu wiele pań sięga po jeden z popularnych zabiegów kosmetycznych, jakim jest manicure biologiczny. Jednak czy każdy może skorzystać z zabiegu? Czym wyróżnia się manicure biologiczny i co to jest? Postanowiliśmy stworzyć niewielki poradnik, który będzie odpowiedzią na wiele pytań związanych z biologicznym manicure.

Manicure biologiczny – opis

Manicure biologiczny to zupełnie nieinwazyjny zabieg, który ma na celu oczyszczenie paznokci z wszelkich pozostałości po lakierach. Ponadto, korzystając z zabiegu, możemy skutecznie odsunąć skórki (bez ich wycinania) oraz „zreperować” np. nierówny kształt naszych paznokci. Wszystkie czynności odbywają się z wykorzystaniem drewnianych, szklanych lub plastikowych przyborów. Metalowe pilniki są w tym przypadku wykluczone. Stąd też w niektórych salonach można spotkać się z określeniem tego manicure, jako bezcążkowego. Domeną manicure biologicznego jest zdrowie oraz ochrona naturalnych paznokci. Jednym słowem – to pielęgnacja paznokci na wysokim poziomie, stanowiąca świetną alternatywę dla tradycyjnego manicure.

Komu zaleca się manicure biologiczny?

Manicure biologiczny, podobnie jak inne metody stylizacji paznokci, przeznaczone są dla wszystkich. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących naturalne zabiegi pielęgnacyjne. Manicure biologiczny dedykowany jest jednak w szczególności osobom, które borykają się z tendencją do rozdwajania się paznokci, mają nierówną płytkę paznokcia oraz posiadają suchą i łuszczącą się skórę na dłoniach.

Widok na piłowane paznokcie

Manicure biologiczny doskonale sprawdzi się także u tych, którzy chorują na zaburzenia krzepliwości krwi oraz cukrzycę. Delikatny i subtelny manicure biologiczny zalecany jest również osobom posiadającym cienkie paznokcie i brzydkie dłonie, a tym, którzy mają przesuszoną skórę wokół paznokci.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Manicure biologiczny – na czym polega zabieg?

Zabieg manicure biologiczny skupia się przede wszystkim na pielęgnacji płytki paznokcia oraz wyeliminowaniu skórek. Cechą charakterystyczną zabiegu jest używanie niemetalowych przyrządów. Metalowe cążki nie mają w tym przypadku racji bytu. Nieestetycznie wyglądające skórki są zmiękczane i odsuwane drewnianym patyczkiem, pochodzącym z drzewa pomarańczy. Tak przygotowane paznokcie traktuje się oliwką, która skutecznie je nawilża. Dzięki temu wyglądają zdrowo i schludnie.

Manicure biologiczny krok po kroku

Zabieg manicure biologicznego, podobnie jak inne rodzaje stylizacji paznokci, możemy wykonać samodzielnie w domu. Procedura wykonania jest mniej więcej taka sama. Jednak najlepiej jest udać się w tym celu do gabinetu kosmetycznego, gdzie profesjonalistki zagwarantują nam kompleksową pielęgnację. Koszt zabiegu nie jest duży, ponieważ wynosi ok. 30 zł – 60 zł. Różnica cenowa dotyczy pobocznej usługi, jaką jest pomalowanie paznokci kolorem. Wybierając wizytę w salonie kosmetycznym, na początek czeka nas ankieta, która pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do manicure biologicznego. Po pozytywnej weryfikacji kosmetyczka przechodzi do zabiegu.

Manicure biologiczny rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia płytki paznokci z zalegających na niej resztek, pozostałych po lakierze. Kolejny krok to zmiękczenie skórek za pomocą specjalnego preparatu. W warunkach domowych można po prostu je wymoczyć. Następnie zmiękczone skórki odsuwane są w bardzo delikatny sposób za pomocą drewnianego patyczka. Tak przygotowane paznokcie poddawane są piłowaniu w celu nadania im równomiernego i estetycznego kształtu.

Opracowane w ten sposób paznokcie traktowane są nawilżającą oliwką, która precyzyjnie wmasowywana jest w płytkę oraz w skórę wokół paznokcia. Dzięki tej czynności uzyskuje się efekt tzw. polerki tworzącej lustrzaną powierzchnię na płytce paznokcia. Po wykonanym w ten sposób manicure biologicznym można pokusić się o pomalowanie paznokci na dowolny kolor. Zanim jednak zaaplikujemy lakier, najpierw powinniśmy odtłuścić płytkę i nałożyć odżywkę. Na koniec nakładamy dwie warstwy lakieru. Wykończeniem całego zabiegu pielęgnacyjnego powinno być nakremowanie dłoni. Zabieg manicure biologicznego w gabinecie kosmetycznym trwa średnio około 30 – 40 minut.

Manicure biologiczny – zalety

Największą zaletą manicure biologicznego jest całkowite bezpieczeństwo wykonania zabiegu. Wszystko przez rodzaje przyborów, jakie wykorzystuje się podczas manicure. Delikatnie odsuwane skórki narastają znacznie wolniej. Na dodatek ryzyko zakażenia, które w przypadku tradycyjnego manicure cążkowego jest duże, tutaj ograniczone jest do minimum.
Manicure biologiczny jest doskonałym zabiegiem pielęgnacyjnym, który skutecznie regeneruje, odżywia oraz wzmacnia paznokcie. Dzięki niemu nasze dłonie zyskują zdrowy i piękny wygląd. Pielęgnacja za pomocą manicure biologicznego pozwala również na zmianę kształtu paznokci, czasem nawet bardzo radykalną. Do zalet zalicza się także doskonałe samopoczucie klientki po zabiegu. Wypielęgnowane dłonie sprawiają, że czujemy się zadbane i jednocześnie zrelaksowane.

Widok dłoni z patyczkiem

Jakie są przeciwwskazania do manicure biologicznego?

Nie każdy zabieg, nawet jeśli jest bezinwazyjny, może zostać wykonany u każdej osoby. W przypadku manicure biologicznego występuje kilka zasadniczych przeciwwskazań, których posiadanie dyskwalifikuje do wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania:

  • infekcjach paznokci oraz opuszków palców,
  • grzybicy paznokci,
  • brodawkach paznokciowych,
  • skaleczeniach w okolicy paznokci,
  • drożdżycy paznokci,
  • stanach zapalnych i alergii.

Powyższa instrukcja opisująca, jak wykonać manicure biologiczny krok po kroku z pewnością będzie bardzo pomocna dla tych, którzy zdecydują się samodzielnie wykonać tego typu pielęgnację paznokci w domowym zaciszu. Manicure biologiczny to zabieg, który powinien wykonać każdy. Co więcej, nie jest on przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Coraz częściej korzystają z niego także dbający o wygląd panowie. W końcu pielęgnacja dłoni oraz zadbany wygląd są miarą dzisiejszych czasów. Po wykonaniu pojedynczego zabiegu różnica w wyglądzie dłoni z pewnością będzie zauważalna. Możemy mieć pewność, że uzyskany efekt da gwarancję satysfakcji.

Podobne artykuły