Fryzjer

Modne stylizacje męskich fryzur

Jakie fryzury będa modne w tym sezonie?

Namów mężczyznę, by dał fryzjerowi nieco więcej wskazówek, niż „na krótko”. Poznaj modne fryzury męskie i brody. W 2018 roku pomału odchodzą w zapomnienie modne w zeszłym sezonie „męskie koczki”. Prym wiodą klasyczne fryzury retro. Wciąż szalenie modne są brody.

Fryzury retro – najmodniejszy trend we fryzurach męskich w 2018 roku

Mężczyźni coraz chętniej odwiedzają SPA, gabinety odnowy. Lubią też wybrać się do dobrego barbera. W 2018 roku facet zada szyku z klasyczną fryzurą retro – nieco więcej włosów na czubku głowy oraz krótko ścięte boki i obszar nad karkiem. Długość włosów na bokach i z tyłu może stopniowo się zwiększać ku górze.

Męskie fryzury na 2018 rok

Na szczęście wielu mężczyzn wie jak pielęgnować swoją skórę i włosy. Drugi wariant jeszcze bardziej udowadnia, że historyczne fryzury męskie wracają na salony, a dokładnie do salonów fryzjerskich. Dobrym przykładem jest „cięcie na Peaky Blinders„. Taka fryzura będzie szalenie modnym wyborem na 2018 rok. A przecież we wspomnianym serialu dokładnie odwzorowano fryzury, jakie nosili mężczyźni w latach 20. XX wieku.

Nie wychodź z domu bez brody – wciąż silny trend w modzie męskiej w 2018 roku

Trend lumbersexual (czyli po polsku drwaloseksualny) nadal utrzymuje się w 2018 roku. Modny mężczyzna pożegnał się z maszynką do golenia i zamienił ją na trymer. Coraz popularniejsze są pomady do wąsów i inne specjalistyczne kosmetyki do zarostu: olejki i balsamy do brody oraz woski i specjalistyczne szampony. Także salony fryzjerskie, specjalizujące się w stylizacji brody, czyli babrer shopy, wyrastają jak grzyby po deszczu. Facet może mieć zakola, a nawet wcale nie mieć włosów na głowie. Do momentu kiedy ma brodę, albo chociaż 3-dniowy zarost, wygląda modnie.

Jaki powinien być męski zarost?

Ważne, by zarost pasował do twarzy. Jeżeli mężczyzna nie ma zbyt mocnego zarostu, to nie ma też większego sensu, by zapuszczał długą brodę. Zamiast tego powinien się zadowolić lekkim, dwudniowym zarostem lub krótką brodą.

Jak dbać o bujny zarost?

Naturalna skłonność do wyrastania gęstego zarostu pozwala na mocniejsze zapuszczenie brody. A jeżeli facet ma czas i chęci, by zadbać o wypielęgnowaną, napomadowaną i pachnącą aromatycznym olejkiem brodę, może sobie w 2018 roku pozwolić na jeszcze więcej. I wcale nie będzie wyglądał jak zaniedbany drwal, czy zabawny Rumcajs. Dobrze wiemy, że mężczyzna może się prezentować elegancko z długą brodą. Jeśli nadal nie masz swojego ulubionego fryzjera, czy barbera sprawdź opinie o najbliższych salonach w internecie i umów się na konsultację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Znajdź zaufanego barbera w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *