FryzjerKosmetykaMedycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Najlepsze salony kosmetyczne i fryzjerskie w Warszawie Moment.pl

Nadmierna utrata włosów czy łysienie zwykle wywołuje niepokój. Dotyczy to nie tylko mężczyzn, ale także kobiet. Jeżeli zawiodły tradycyjne metody, najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Dowiedz się więcej o tym zabiegu.

Czym jest mezoterapia igłowa skóry głowy?

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest zabiegiem leczniczym, polegającym na wstrzykiwaniu w skórę głowy substancji odżywczych. Mają one właściwości wzmacniające, regenerujące, nawilżające, pobudzające porost włosów i hamujące ich wypadanie.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – wskazania

Mezoterapię igłową skóry głowy stosuje się przede wszystkim w leczeniu łysienia androgenowego, plackowatego i rozlanego. To także świetne rozwiązanie, dla osób, które borykają się ze wzmożoną utratą włosów, spowodowaną problemami hormonalnymi, nadmiernym promieniowaniem słonecznym, długotrwałym stresem, ciążą, laktacją, słabym krążeniem, niewłaściwym odżywianiem się, czy ekstremalnym przesuszeniem skóry głowy. Do wypadania włosów mogą doprowadzić także inne czynniki, wśród których wymienić można m.in.: anemię, czy palenie papierosów. Jeżeli suplementy diety, zmiana sposobu odżywiania i stosowanie odżywek do skóry głowy, okazały się nieskuteczne, warto rozważyć mezoterapię na wypadanie włosów.

Mezoterapia igłowa skóry głowy przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa to zabieg, który przerywa ciągłość skóry, a zatem nie każdy może się jemu poddać. Przeciwwskazaniami do mezoterapii igłowej skóry głowy to:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • stany ropne skóry, infekcje, stany zapalne,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (ryzyko wykrwawienia się),
 • hemofilia,
 • choroby nowotworowe,
 • cukrzyca,
 • alergia na składniki preparatu,
 • miesiączka,
 • spożywanie alkoholu bezpośrednio przed zabiegiem,
 • wirusowe zapalenie wątroby,
 • choroby autoimmunologiczne (m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina układowa, stwardnienie rozsiane, hashimoto, gościec stawowy).

W przypadku wątpliwości, co do możliwości przeprowadzenia zabiegu, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który będzie wykonywał zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy.

Mezoterapia igłowa skóry głowy krok po kroku

Przed wykonaniem zabiegu, kosmetolog lub lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem wywiad. Ważnym elementem wywiadu jest podanie wszystkich informacji na temat swojego stanu zdrowia, chorób oraz przyjmowanych leków. Jeżeli specjalista uzna, że nie ma żadnych przeciwwskazań, należy podpisać zgodę na wykonanie zabiegu. Jest to istotne, ponieważ niektórzy pacjenci świadomie ukrywają swoje schorzenia tylko po to, aby móc poddać się mezoterapii. Na podstawie wywiadu, kosmetolog dobiera rodzaj koktajlu, w skład którego najczęściej wchodzą: witaminy, minerały, substancje odżywcze, czy też leki przeciwzapalne. Do mezoterapii igłowej skóry głowy wykorzystuje się igły lub specjalny pistolet, za pomocą którego specjalista nakłuwa skórę głowy co 1,5-3 cm. Dzięki temu substancje odżywcze mają szansę dotrzeć do głębszych warstw skóry. Zabieg kończy się masażem skóry głowy, który ułatwia równomierne rozprowadzenie koktajlu. Skutki uboczne mezoterapii to przede wszystkim zasinienia, niewielki obrzęk i zaczerwienienie skóry głowy.

Mezoterapia igłowa skóry głowy nie jest bolesna, ale może towarzyszyć jej delikatny dyskomfort, który jest związany z indywidualnym poziomem wrażliwości pacjenta. W ciągu doby od wykonania zabiegu nie powinno się myć włosów, korzystać z sauny, basenu i solarium. Bądź na bieżąco i poznaj również zabieg mikrodermabrazji diamentowej.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – efekty

Efekty mezoterapii igłowej skóry głowy zauważalne są już po pierwszym zabiegu – włosy przestają wypadać, są pobudzone do wzrostu, a skóra jest nawilżona. Aby kuracja była skuteczna, należy ją powtarzać w seriach – przez pierwsze dwa miesiące zabieg przeprowadza się raz na 1-2 tygodnie. Następnie przez okres 3-6 miesięcy, można go wykonywać raz na miesiąc.

Nadmiernie wypadające włosy to Twój problem? Wypróbuj mezoterapię igłową skóry głowy. Pamiętaj, aby oddawać się w ręce tylko profesjonalistów w najlepszych salonach medycyny estetycznej w Twoim mieście. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *