Sprawdź, czym jest mezoterapia bezigłowa. Jakie korzyści przyniesie Twojej skórze?

Sprawdź, czym jest mezoterapia bezigłowa. Jakie korzyści przyniesie Twojej skórze?

Każda skóra potrzebuje intensywnego odżywienia i upiększenia. Upływ czasu, niekorzystne warunki atmosferyczne czy zła pielęgnacja bardzo szybko odciskają na niej swoje piętno. Na szczęście dzisiejsza kosmetologia i medycyna estetyczna oferują szereg różnorodnych zabiegów, które pozwalają na dłużej zachować młody i zdrowy wygląd skóry. Jednym z nich jest mezoterapia bezigłowa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientek gabinetów kosmetycznych. Dlaczego? Otóż ten rodzaj mezoterapii, w przeciwieństwie do innych zabiegów inwazyjnych, pozwala bezboleśnie dostarczyć skórze wszelkich składników odżywczych i pielęgnacyjnych, poprawiając jednocześnie jej strukturę i nadając ładny, zdrowy wygląd.

Mezoterapia bezigłowa co to jest?

Mezoterapia bezigłowa jest stosunkowo nowym zabiegiem, dzięki któremu możemy dostarczyć naszej skórze znacznie więcej składników zawartych w kosmetykach, niż podczas tradycyjnego wcierania ich w skórę. Zabieg polega na oddziaływaniu impulsów elektrycznych na powierzchnię skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej przepuszczalna i lepiej chłonie wszelkie aktywne substancje odżywcze i pielęgnacyjne, które w czasie zabiegu są jej dostarczane. Składniki te działają nie tylko na jej zewnętrzną warstwę, ale docierają znacznie głębiej, regenerując ją i dogłębnie odżywiając.

Mezoterapia bezigłowa jest doskonałą alternatywą dla mezoterapii igłowej, podczas której podobny efekt uzyskuje się poprzez mikronakłucia skóry. Nakłuwanie skóry jednak nie do wszystkich klientek przemawia. U bardziej wrażliwych osób może pojawić się lęk, że zabieg przy użyciu igieł będzie bolesny. W przypadku mezoterapii bezigłowej nie ma takich obaw. Zabieg nie uszkadza skóry i jest całkowicie bezbolesny. Cera zyskuje promienny, ładny wygląd, staje się ujędrniona, wygładzona i rozjaśniona.

Na czym polega zabieg mezoterapii bezigłowej?

Do mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się urządzenia, które działają na zasadzie zjawiska elektroporacji. Oznacza to, że podczas zabiegu wytwarzane są impulsy elektryczne, które docierają w głębsze warstwy skóry, otwierając jej kanały hydrofilowe. Dzięki temu skóra staje się bardziej przepuszczalna, a aktywne substancje użyte podczas zabiegu docierają do jej wnętrza i są przez nią lepiej wykorzystywane. Podczas elektroporacji nie dochodzi do uszkodzenia błon komórkowych ani przerwania ciągłości tkanek, dlatego zabieg jest bardzo bezpieczny.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Czasami podczas mezoterapii wykorzystuje się również ultradźwięki (sonoforeza). Ich zadanie polega na nieznacznym zwiększeniu ciśnienia w tkankach, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych. Na skutek tego kosmetyki i substancje lecznicze jeszcze lepiej przenikają w głąb skóry, a produkty przemiany materii zostają skutecznie wydalone.

Podczas mezoterapii wykorzystuje się koncentraty aktywnych składników (tzw. koktajl), które dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry każdej klientki. Wprowadzone w głębsze warstwy skóry, skutecznie ją pielęgnują.

Mezoterapia bezigłowa – przebieg zabiegu

Mezoterapia bezigłowa poprzedzana jest zwykle dokładnym wywiadem, podczas którego można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, które uniemożliwiałyby jego wykonie. Do zabiegu należy zdjąć wszelkie metalowe ozdoby. Również nasza garderoba nie powinna ich zawierać. Następnie kosmetyczka dezynfekuje skórę, a na ciele klientki umieszcza specjalne elektrody. Do skóry, która ma być poddawana zabiegowi, przykłada się głowicę emitującą prąd. Początkowo jego natężenie jest niewielkie i zostaje zwiększane w trakcie wykonywania zabiegu. Na powierzchni skóry klientka odczuwa delikatne mrowienie, którego siłę reguluje się podczas zabiegu, w taki sposób, aby nie było ono zbyt silne.

Ta część zabiegu ma na celu otwarcie kanalików znajdujących się w błonach komórkowych, co umożliwia wniknięcie do ich wnętrza substancji aktywnych zawartych w koktajlu. Następnie składniki te wprowadza się coraz głębiej, wytwarzając w tkankach podciśnienie, dzięki któremu z ich wnętrza usuwane są toksyny.  W ostatnim etapie zabiegu ciśnienie zostaje wyrównane, a kanaliki zamknięte. Dzięki temu wszystkie dobroczynne składniki pozostają wewnątrz skóry, skutecznie ją odżywiając i regenerując.

Po zabiegu skórę należy regularnie nawilżać przez kilka dni. Wskazana jest również odpowiednia dieta bogata w owoce i warzywa. Warto unikać w tym czasie alkoholu i papierosów, co może niekorzystnie wpływać na stan regenerującej się skóry.

Kiedy warto wykonać mezoterapię bezigłową?

Mezoterapia bezigłowa to zabieg pozwalający przedłużyć młodość naszej skórze. Dlatego wskazany jest głównie dla osób zagrożonych pojawieniem się zmarszczek lub dla tych, u których zmarszczki już się pojawiły. Ten rodzaj mezoterapii wykazuje również doskonałe działanie w przypadku likwidacji przebarwień i plam pigmentacyjnych na skórze czy usuwania bruzdy nosowo – wargowej. Dobre rezultaty osiąga się również w terapii kierowanej przeciwko wypadaniu włosów.

Zabieg można wykonywać na różnych częściach twarzy, dekolcie, szyi, brzuchu, udach, rękach i pośladkach oraz owłosionych partiach ciała. Ponieważ wspomaga odbudowę skóry i przywraca jej jedność i elastyczność, z powodzeniem można go stosować również do walki z cellulitem, bliznami, rozstępami, a nawet do kształtowania sylwetki. Doskonałe efekty widoczne są również podczas zwalczania obrzęków, gdyż zabieg usprawnia krążenie limfatyczne.

Jakie preparaty wykorzystuje się podczas mezoterapii bezigłowej?

Nieodłącznym elementem mezoterapii bezigłowej są preparaty, które wprowadza się pod skórę, a których rolą jest poprawa jej kondycji. Preparaty te często łączy się ze sobą, tworząc odżywczy koktajl. To, jakie składniki zostaną użyte do jego przygotowania, zależy od potrzeb i  stanu naszej skóry. Do zwalczania zmarszczek najczęściej stosuje się wyciągi z wąkroty azjatyckiej. Preparat ten stymuluje produkcję kolagenu w wewnętrznych warstwach skóry, dzięki czemu hamuje procesy starzenia się skóry.

Terapia antycellulitowa opiera się na substancjach na bazie kofeiny, które stymulują spalanie tkanki tłuszczowej. Doskonale sprawdza się tu również wyciąg z nostrzyka żółtego z rutyną, który usprawnia przepustowość naczyń krwionośnych i limfatycznych, dzięki czemu poprawie ulega mikrokrążenie, a wszelkie stany zapalne i obrzęki zostają usunięte.

Minoksydyl to substancja, która wykorzystywana jest w terapii mającej na celu przeciwdziałanie wypadaniu włosów. Substancja ta przedłuża fazę anagenową włosa odpowiedzialną za jego wzrost.

Niektóre składniki mają szersze działanie i wykorzystuje się je do różnych zabiegów. I tak na przykład pirogronian sodu znalazł zastosowanie zarówno jako środek na łysienie, jak i na rozstępy, a nawet w kuracji mającej na celu zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Z kolei krzemionka organiczna stosowana jest jako substancja zwalczająca cellulit oraz wzmacniająca wypadające włosy.

Mezoterapia bezigłowa przeciwwskazania

Pomimo iż mezoterapia bezigłowa zaliczana jest do grupy bardzo bezpiecznych zabiegów, podczas których nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają jej wykonanie. Mezoterapia nie powinna być więc przeprowadzana u osób, które:

  • zmagają się z chorobami nowotworowymi,
  • posiadają guzki niewiadomego pochodzenia,
  • posiadają wszczepiony rozrusznik serca,
  • cierpią na schorzenia żył, epilepsję lub cukrzycę,
  • mają stany zapalne, bakteryjne, grzybicze lub wirusowe skóry,
  • uskarżają się na alergię na wykorzystywane podczas zabiegu substancje,
  • przyjmują leki rozrzedzające krew,
  • cierpią na stany zapalne naczyń krwionośnych.

Z zabiegu nie powinny też korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Mezoterapia bezigłowa efekty

Po zabiegu mezoterapii bezigłowej skóra staje się wyraźnie ujędrniona, zregenerowana i odmłodzona. Poprawia się również poziom jej nawilżenia i napięcia. Wygładzeniu ulegają zmarszczki, a wszelkie blizny i rozstępy stają się mniej widoczne. Także przebarwienia skóry i zmiany pigmentacyjne zmniejszają się, a skóra zyskuje piękny jednolity koloryt. I na koniec dobra wiadomość dla pań zmagających się z cellulitem. Mezoterapia bezigłowa to doskonale narzędzie w walce ze „skórką pomarańczową” na różnych obszarach ciała.

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby uzyskać zadowalający efekt?

Mezoterapia bezigłowa, jak wiele innych zabiegów, powinna być przeprowadzana w postaci serii zabiegów, choć często efekty widoczne są już po pierwszym. Najlepsze rezultaty jednak osiąga się po wykonaniu 5 – 8 zabiegów. Pomiędzy nimi powinna być określona przerwa, która ustalana jest indywidualnie, w zależności od stanu skóry klientki.

Koszt wykonania pojedynczego zabiegu wynosi od 100 do 350 zł w zależności od partii ciała, która poddawana jest kuracji.

Mezoterapia bezigłowa to wysoce skuteczny zabieg, którego pierwsze efekty możemy zobaczyć od razu po wyjściu z salonu kosmetycznego. Piękna, zdrowa i zadbana skóra warta jest zachodu, dlatego nie można o niej zapominać, zwłaszcza po lecie, kiedy szczególnie wymaga pielęgnacji i odrobiny wsparcia. Dlatego już dziś zafunduj jej mezoterapię bezigłową. Na pewno nie pożałujesz.

Podobne artykuły