SPA i masaż

Masaż tajski

Wszystko co powinnaś wiedzieć o masażu tajskim

Niektóre informacje o masażu tajskim są zadziwiające, jednak większość z nich to nie plotki. Masaż tajski wykonuje się w ubraniu, a w swej ojczyźnie nazywa się nuat phaen boran, czyli starożytny klasyczny masaż. Dowiedz się co jest niezwykłego w tej technice masażu oraz w czym może Ci on pomóc.

Gabinety odnowy biologicznej oferują coraz więcej zabiegów relaksacyjnych i masaży. Warto wiedzieć jaki masaż wybrać udając się do SPA, czy gabinetu masażu. W profesjonalnych salonach z całą pewnością spotkasz się z intensywnym masażem gorącymi kamieniami. Twoją uwagę powinien również zwrócić skuteczny w walce z cellulitem drenaż limfatyczny. Coraz większą popularnością cieszy się masaż tajski, należący do tzw. grupy masaży głębokich.

Jak wygląda tradycyjny masaż tajski?

Ubranie potrzebne do masażu tajskiego jest zwykle dostępne w salonie i nie trzeba mieć własnego. Zazwyczaj jest to 2-częściowy kostium, złożony z luźnych spodni i koszulki, wykonanych z lekkiej bawełny.

Masaż tajski krok po kroku

Tradycyjny masaż tajski jest wykonywany nie tylko przy użyciu dłoni, ale także łokci, przedramion i stóp. Osoba masowana jest ustawiana w różnych pozycjach. Przebieg masażu to sekwencje przeróżnych technik uciskowych i rozciągających. Wyróżnia się ok. 80 podstawowych typów masażu tajskiego, z których najpopularniejszymi są masaż olejkowy, stemplami ziołowymi, refleksologia oraz oczywiście klasyczny masaż tajski całego ciała.

Ile trwa masaż tajski?

Czas trwania masażu tajskiego zależy przede wszystkim od tego, czy wybieramy masaż całościowy, czy częściowy. Wykonanie wszystkich sekwencji klasycznego masażu tajskiego całego ciała powinno trwać powyżej 2 godzin, choć oczywiście wiele salonów proponuje krótsze warianty. Pełen masaż tajski w swojej najbardziej klasycznej formie obejmuje nawet takie obszary ciała, jak palce dłoni oraz stóp i uszy.

Efekty masażu tajskiego

Efektami masażu tajskiego są głębokie odprężenie psychiczne i fizyczne, uwolnienie od napięcia mięśniowego, relaks. Masaż tajski jest z powodzeniem stosowany do uwalniania od bólu mięśni i stawów, wspomagająco w psychoterapii, a także w walce z bezsennością.

Inne odmiany masażu tajskiego

Oprócz tradycyjnego, klasycznego masażu tajskiego, w wielu salonach otrzymasz do wyboru inne warianty, inspirowane tajskimi technikami. Szczególnie często spotyka się tajski masaż dla sportowców, tajski masaż wyszczuplający i masaże tajskie przeznaczone dla osób starszych.

Cena masażu tajskiego

2-godzinny klasyczny masaż tajski kosztuje średnio w okolicach 200 zł. Krótsze warianty są zwykle tańsze.

Opinie o masażu tajskim

Zawsze przed wyborem miejsca na masaż tajski sprawdź opinie o salonie. Dowiedz się, jakie kwalifikacje ma osoba wykonująca masaż. Ważne jest także to, czy w salonie panuje atmosfera sprzyjająca relaksowi i czy możesz liczyć na aromatyczną herbatę, oraz czy na miejscu zapewniany jest odpowiedni strój.

Poznaj egzotyczny masaż tajski

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *