SPA i masaż

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega?

Rezerwacja online w salonach masażu - Moment.pl

W ofercie większości gabinetów spa, ale także i salonów kosmetycznych znaleźć można masaż gorącymi kamieniami. Renata Zielezińska zgłębia zalety i właściwości zabiegu, aby dowiedzieć się, dlaczego cieszy się tak dużą popularnością.

Filozofia masażu gorącymi kamieniami

Techniki masażu gorącymi kamieniami są znane na całym świecie od wieków. Wykorzystuje się w nich kamienie bazaltowe powstałe z lawy wulkanicznej, które charakteryzują się zdolnością pochłaniania i oddawania ciepła. Masaż gorącymi kamieniami jest oparty na chińskiej filozofii, według której przez pewne ośrodki znajdujące się w naszym ciele przepływa energia. Ośrodki te zwane czakrami to punkty energetyczne, które gorące kamienie wzmacniają i poprawiają przepływ energii w organizmie.  

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

To rodzaj masażu, który można dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Relaksuje, odpręża i przywraca równowagę. Masaż gorącymi kamieniami wyróżnia się wielotorowym działaniem na cały organizm. Oddziałuje na skórę, mięśnie, układ krwionośny i limfatyczny. Uspokaja i minimalizuje stres, rozluźnia. Dodatkowo łączy w sobie różnorodne techniki terapeutyczne takie jak: masaż klasyczny i limfatyczny, aromaterapię i termoterapię.

Dla kogo przeznaczony jest masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych czy żyjących w ciągłym stresie. Ten rodzaj masażu powinny również wybrać osoby, które odczuwają zmęczenie psychofizyczne oraz wzmożone napięcie mięśni.

Masaż gorącymi kamieniami przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonania masażu gorącymi kamieniami wymienia się:

  • niewydolność serca,
  • zaburzenia czucia,
  • nowotwory,
  • stany gorączkowe,
  • ciąża,
  • zaburzenia psychiczne.

Masaż gorącymi kamieniami krok po kroku

Przed przystąpieniem do masażu terapeuta rozgrzewa kamienie w wodzie. Następnie na ciało osoby masowanej zaaplikowana zostaje oliwka, która przygotuje naskórek i ułatwi poślizg kamieniom. Następnie szybkimi ruchami wykonywany jest masaż przy pomocy gorących kamieni. Na koniec zabiegu kamienie zostają rozłożone na ciele pacjenta na kilkanaście minut. Dowiedz się także dlaczego warto się wybrać do SPA.

Właściwości masażu gorącymi kamieniami.

Masaż gorącymi kamieniami oddziałuje na cały organizm. Nie tylko poprawia jędrność, elastyczność i ukrwienie skóry, ale także poprawia krążenie krwi oraz limfy, a w efekcie dotlenia skórę. Doskonale sprawdza się w trakcie kuracji antycellulitowych, ale także regeneruje mięśnie po urazach. Głęboko odpręża i poprawia metabolizm.

Sama miałam przyjemność skorzystać z masażu gorącymi kamieniami, ponieważ uwielbiam zabiegi wellness. Wielotorowe działanie na skórę i organizm, ale także na umysł sprawia, że pewnie wkrótce znów skorzystam z tego masażu.

Jeśli nie wiesz, gdzie w Twojej okolicy możesz wybrać się na relaksacyjny masaż gorącymi kamieniami, znajdź najlepsze SPA z Moment.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepsze SPA w Twoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *