Day SPAMasaż

Chcesz pozbyć się cellulitu? Pomoże Ci w tym masaż bańką chińską!

Każda z nas chce wyglądać dobrze i czuć się atrakcyjnie. Jednak w wielu przypadkach czar pryska, gdy jesteśmy zmuszone odsłonić partię ciała, na której widoczny jest nieestetycznie wyglądający cellulit. Niestety jest to powszechny problem, z którym walczy bardzo wiele kobiet, katując się dietami i ćwiczeniami. W rezultacie często okazuje się to nieskuteczne bądź zbyt długotrwałe. Dlatego coraz więcej pań wybiera drogę na skróty w postaci antycellulitowych zabiegów kosmetycznych. Szpecącego nasze ciało problemu, skutecznie pozbędziemy się także, wykonując słynne bańki chińskie na cellulit. Czym jest ta metoda? Czy stosując bańki chińskie efekty są zadowalające? Jak wygląda masaż? Czy obejmują go jakieś przeciwwskazania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dalszej części artykułu.

Czym właściwie jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit to przypadłość, która dotyka większość kobiet (aż 80%!). Tworzy się poprzez nierównomierne rozmieszczenie się tkanki tłuszczowej, zalegających w organizmie produktów przemiany materii oraz wody. W wyniku takiego układu pojawia się podskórny obrzęk, który powoduje zaburzenie prawidłowego funkcjonowania sąsiednich tkanek oraz przepływu płynów ustrojowych (limfy) i krwi. W efekcie na powierzchni skóry pojawia się bardzo specyficzna struktura, którą można upodobnić do skórki pomarańczy (widoczne zgrubienia i fałdy na powierzchni skóry).

Na ogół cellulit określany jest jako defekt kosmetyczny na ciele kobiety, który pojawia się najczęściej na brzuchu, udach i pośladkach. Bardzo często mylony jest z cellulitisem, który z kolei oznacza bakteryjne zapalenie tkanki łącznej. Skąd bierze się cellulit? Powstanie tego „defektu” gwarantują nam bowiem m.in. brak lub mała ilość ruchu w ciągu dnia, praca za biurkiem, niewłaściwa dieta, palenie papierosów, noszenie bardzo obcisłych spodni oraz zaburzenia hormonalne.

Co to są bańki chińskie i w jakim celu się ich używa?

Popularne bańki chińskie to odmiana baniek próżniowych inaczej nazywanych – zimnymi. Cechą charakterystyczną baniek jest okrągły kształt oraz zaokrąglone brzegi. Dzięki temu bańki są w stanie z łatwością zassać się na skórze. Najbardziej powszechne są gumowe bańki (zestaw 4 szt. za ok. 20 – 30 zł), choć spotkać można także bańki bambusowe i szklane. Produkt przeznaczony do użytku domowego możemy nabyć w każdej aptece. Dawniej bańki wykorzystywano wyłącznie w lecznictwie, natomiast dziś ich wachlarz zastosowań jest znacznie szerszy.

Bańki chińskie znajdują zastosowanie zarówno w kosmetologii, jak i we wspomnianym wyżej lecznictwie. Prócz skutecznego zwalczania cellulitu, doskonale sprawdzają się także w:

– eliminowaniu rozstępów,
– modelowaniu sylwetki,
– odżywianiu tkanek i poprawie krążenia,
– mięśniowych bólach kręgosłupa,
– dolegliwościach płucnych,
– problemach związanych z ukrwieniem.

Masaż bańką chińską możemy wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. Pamiętajmy jednak, że podczas samodzielnego wykonywania masażu bańką chińską niezwykle ważna jest technika, która bezpośrednio przekłada się na jakość uzyskanego efektu.

Bańska chińska na cellulit – jak wygląda masaż?

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że samodzielne wykonanie masażu nie będzie tak efektowne, jak w salonie kosmetycznym. Dlatego, jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy efekt, warto skorzystać z zabiegu wykonanego przez profesjonalistów, którzy prawidłową technikę masażu bańką chińską mają opanowaną do perfekcji. Uwaga! Zwykle za pierwszym razem masaż bańką chińską jest bardzo bolesny. Poniżej zamieszczany opis antycellulitowego zabiegu krok po kroku.

Krok 1

W pierwszej kolejności konieczne jest oczyszczenie i odpowiednie natłuszczenie skóry, na której ma zostać wykonany zabieg bańką chińską. W tym celu najczęściej stosuje się specjalistyczną oliwkę, która sprawi, że gumowe bańki z łatwością będą przesuwały się po skórze.

Krok 2

Po przygotowaniu skóry należy wybrać odpowiednią wielkość bańki, której rozmiar musi być dopasowany do dłoni. Zabieg początkowo jest bolesny, dlatego wielkość baniek powinno się zwiększać stopniowo.

Krok 3

Kiedy rozmiar zostanie wybrany, należy przejść do aplikowania bańki na skórę. Czynność ta polega na wyciśnięciu powietrza z bańki za pomocą kciuków, a następnie przyłożeniu jej do skóry. W ten sposób we wnętrzu gumowej bańki wytwarza się podciśnienie, które skutkuje zassaniem fałdu skóry w miejscu przyłożenia bańki.

Krok 4

Kolejny krok to masowanie. Na tym etapie po zassaniu skóry należy podłużnymi ruchami przesuwać bańkę w przód i w tył. Jak najbardziej dozwolone są także okrężne ruchy. Ważne jest jednak, aby były one wykonywane zawsze w kierunku węzłów chłonnych! Masowanie jednym pociągnięciem trwa maksymalnie 3 minuty. Wyznacznikiem konieczności zakończenia masażu jest pojawienie się zasinienia na skórze.

Krok 5

Po zakończonym masażu należy odessać bańkę, poprzez włożenie do niej opuszka palca. Dzięki temu powietrze przedostanie się do środka, a bańka samoczynnie „odklei” się od skóry. Zabieg powinien skończyć się delikatnym kilkuminutowym masażem ręcznym.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest m.in. od stopnia zaawansowania cellulitu. Zwykle trwa ok. godzinę. Antycellulitowy masaż bańką chińską zdecydowanie poprawia ukrwienie skóry, rozszerza naczynia krwionośne, dotlenia skórę oraz poprawia przepływ krwi i limfy, dzięki czemu produkty przemiany materii zostają wydalane z organizmu, a nie zatrzymywane pod skórą. Najlepszy efekt, a więc całkowity brak wstrętnego cellulitu, możemy osiągnąć po odbyciu całej serii zabiegów (ok. 10 – 12). Każdy masaż powinien być natomiast wykonywany co 2 – 3 dni. W salonie kosmetycznym za jednorazowy masaż bańką chińską trzeba zapłacić około 170 zł.

Masaż bańką chińską efekty

Bańka chińska na cellulit to świetne rozwiązanie, które w prosty sposób pozwala pozbyć się pomarańczowej skórki.  Efekty widoczne są już po kilku zabiegach. Zdecydowanej poprawie ulega mikrokrążenie oraz ogólny stan skóry. Rozbita tkanka tłuszczowa nie tworzy już nie miłych dla oczu zgrubień na skórze, a zawarte w organizmie toksyny, zostają skutecznie wydalone.

Skóra po zabiegu jest wyraźnie gładka i ujędrniona. Masaż bańką chińską stosuje się zarówno w zwalczaniu cellulitu, jak i modelowaniu sylwetki oraz ujędrnieniu skóry. Umiejętnie przeprowadzony zabieg sprawia, że miejsce na ciele, które niegdyś pokryte było cellulitem, po masażu staje się jędrne i wyszczuplone. W związku z tym nie ma się co dziwić, że kobiety pokochały niesamowite działanie baniek chińskich.

Bańki chińskie na cellulit – dla kogo zabieg nie jest wskazany?

Niestety ten cudowny masaż bańką chińską posiada bardzo wiele przeciwwskazań. Zdecydowanie odradzany jest m.in. w przypadku:

– ciąży,
– menstruacji,
– posiadania żylaków,
– chorób zakaźnych i nowotworowych,
– wystąpienia gorączki,
– posiadania cery naczynkowej,
– posiadania chorób i wad serca,
– padaczki,
– zmian troficznych skóry,
– przerwania ciągłości naskórka,
– stwardnienia rozsianego i hemofilii,
– osiągnięcia wieku 80 lat itd.

Czy bańki chińskie na cellulit mają jakieś wady?

Masaż z wykorzystaniem baniek chińskich niestety ma też swoje wady. Decydując się na samodzielny zabieg w domu, musimy być przygotowane na to, że na naszej skórze powstaną siniaki. Wprawdzie po kilku dniach znikną, jednak niewykluczone, że znów mogą się pojawić. Kolejna rzecz to ból, który często towarzyszy zabiegowi. Zwłaszcza za pierwszym razem. Dlatego tak ważna jest siła zasysania oraz rozmiar bańki chińskiej. Im mniej zasysamy skórę, używając małej bańki, tym ból jest słabiej odczuwalny. Na początek najlepiej jest korzystać z małych baniek, które stopniowo (wraz z nabieraniem wprawy) możemy wymieniać na większe.

Musimy pamiętać, że bańki chińskie na cellulit w żaden sposób nie zwalniają nas z aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie, codzienny ruch powinien być nieodłączną częścią naszej „kuracji” zwalczającej cellulit. Wszelkie formy aktywności fizycznej to przecież niezawodny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej! Regularny masaż bańką chińską oraz aktywny styl życia sprawią, że będziemy mogły cieszyć się gładką i zdrowo wyglądającą skórą, pozbawioną szpecącego cellulitu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet masażu w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *