Paznokcie

Manicure tytanowy – alternatywa dla hybrydy

Najlepsza kosmetyczka Moment.pl

Paznokcie tytanowe są naturalne, lśniące, mocne i… soczyście kolorowe. Sprawdź, o czym warto wiedzieć, decydując się na pokrycie paznokci tytanem.

Paznokcie tytanowe to dobre rozwiązanie dla kruchych, łamliwych i słabych paznokci. Co więcej, podobnie jak w przypadku popularnego manicure hybrydowego, tutaj również można zaszaleć z kolorami. Paznokcie wyglądają naturalnie, ale przede wszystkim utrzymują się na paznokciach nawet 6-7 tygodni.

Tak jak w przypadku manicure akrylowego, za pomocą manicure tytanowego można przedłużać paznokcie. Z wyglądu będą jednak przypominać hybrydę niż akryl, ponieważ paznokcie nie zwiększą znacząco swojej grubości.

Na czym polega manicure tytanowy i czym różni się od hybrydy?

Manicure tytanowy to nowoczesna metoda manicure, wzmacniająca płytkę paznokci, której efekty podobne są do manicure hybrydowego. Różnica polega na tym, że zamiast lampy UV, do utwardzania używa się specjalnego pyłu. Pokryte lepkim lakierem paznokcie wystarczy kilkukrotnie zanurzyć w kolorowym proszku tytanowym, a następnie zabezpieczyć lakierem i utwardzaczem. Metoda jest więc naturalna, bezpieczna i trwała.

Wskazania i przeciwwskazania

Pierwszym wskazaniem jest chęć posiadania eleganckich, zadbanych paznokci, bez odpryskującego lakieru na dłużej. Drugim argumentem jest zdrowie, ponieważ manicure tytanowy zamiast niszczyć, wzmacnia i odżywia płytkę. To dobry wybór dla osób ze zniszczonymi paznokciami. Ponadto, można go stosować na nierównomierną płytkę, ponieważ doskonale ją wygładzi. Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.  W grupie przeciwwskazań znajdują się m.in.: grzybica i drożdżyca skóry lub paznokci, alergia na używane preparaty, choroby wirusowe oraz stany ropne.

Manicure tytanowy – krok po kroku

Należy zacząć od umycia rąk i dezynfekcji. Następnie kosmetyczka przygotuje dłonie – w razie konieczności wycina skórki i następnie delikatnie zmatowi płytkę paznokci, odtłuszcza ją, przygotowując do nałożenia żelu. Następnie dłonie zanurzane są w pojemniczku z wybranym kolorem proszku tytanowego. Delikatny puder równomiernie pokryje płytkę paznokcia. Po wyschnięciu, czynność należy powtórzyć kilkukrotnie. Przedostatnim elementem jest nałożenie topu, czyli lakieru nawierzchniowego. Jako ostatni, nakłada się płyn utwardzający. Po tak wykonanym manicure, paznokcie będą natychmiast suche, więc nie ma obawy przed uszkodzeniem.

Jakich efektów można się spodziewać?

Manicure tytanowy jest naturalny i bezpieczny. Do jego wykonania stosuje się preparaty, zawierające substancje odżywcze, takie jak witaminy: A, E, B5, D oraz wapń. Posiadaczki zniszczonych paznokci dodatkowo zyskają więc naturalne wzmocnienie płytki. Na trwałe rezultaty trzeba będzie jednak poczekać nawet do kilku miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu, paznokcie będą suche, twarde i błyszczące. Manicure tytanowy powinien wytrzymać na paznokciach nawet do 6-7 tygodni!

Gdy odrost zacznie być uciążliwy, manicure można albo uzupełnić, albo usunąć na kilka sposobów – przy użyciu frezarki, za pomocą zmywacza z acetonem lub usuwając pilnikiem. Przy każdej z tych metod trzeba wyjątkowo uważać, aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Najlepiej zaufać w tej kwestii doświadczonej kosmetyczce.

Jeżeli chcesz mieć olśniewające i wzmocnione tytanem paznokcie, znajdź najlepszy salon manicure w Twoim mieście, sprawdź cenę i zarezerwuj wizytę już dziś.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon manicure w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *