KosmetykaPaznokcie

Manicure hybrydowy – piękne paznokcie bez odprysków

Najlepsze salony kosmetyczne Moment.pl

Mocne paznokcie i efekt trwałego koloru nawet przez kilka tygodni – taki rezultat możemy osiągnąć za pomocą manicure hybrydowego. Oto wszystko, co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na popularną “hybrydę”.

Manicure hybrydowy to alternatywa dla odpryskujących i nietrwałych lakierów. Zabieg jest podobny do malowania płytki tradycyjnym lakierem, z tą różnicą, że efekt utrzymuje się na paznokciach znacznie dłużej. Wybrany kolor będzie błyszczący i soczysty. A to wszystko bez ścierania i odprysków. Manicure hybrydowy jest pochodną popularnego żelu, a na płytce paznokciowej utrzymuje się od 2 do nawet 6 tygodni.

Dla kogo są paznokcie hybrydowe?

Hybryda to rozwiązanie przede wszystkim dla zabieganych kobiet, które pragną mieć perfekcyjny manicure, a jednocześnie chcą oszczędzić czas, poświęcony na codzienne malowanie paznokci. Ponadto, przy profesjonalnym podejściu, zabieg wzmocni płytkę i sprawi, że będzie mniej podatna na uszkodzenia.

Manicure hybrydowy – przeciwwskazania

  • grzybica,
  • drożdżyca,
  • kruche i łamliwe paznokcie,
  • bardzo zniszczone paznokcie.

Zalety i wady lakieru hybrydowego

Twarde, błyszczące paznokcie oraz intensywny kolor to niezaprzeczalne zalety hybryd. Efekt bez odprysków utrzyma się kilka tygodni tygodni. Jeżeli zabieg będziemy wykonywać regularnie, bez problemu uda nam się zapuścić naturalne paznokcie do upragnionej długości.

Wśród wielu zalet, odnajdziemy również wady paznokci hybrydowych. Jedną z nich jest nieestetyczny odrost, który zależy od indywidualnego wzrostu paznokcia, jednak może pojawić się już po upływie pierwszego tygodnia. Kolejną wadą hybryd jest paradoksalnie ich trwałość. Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy nie powinien odpryskiwać, ale w przypadku styczności z ostrym narzędziem, niewielki kawałek może się ukruszyć. Jeżeli zdarzy się to na nowym manicure, mamy dwa wyjścia – zdjąć lakier i nałożyć go ponownie albo zaakceptować odprysk do następnej wizyty w salonie kosmetycznym.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Metoda staje się coraz bardziej popularna jako zabieg do samodzielnego wykonywania w domu. Niestety, bez odpowiedniego przeszkolenia, można wyrządzić paznokciom więcej szkody niż pożytku. O ile nakładanie hybrydy na zdrowe paznokcie nie stanowi większego problemu, ryzyko najczęściej zaczyna się podczas jej zdejmowania. Można wówczas dramatycznie zniszczyć płytkę. Lepiej zaufać profesjonaliście.

Zabieg zawsze zaczyna się od przygotowania płytki. Najpierw należy umyć dłonie, oczyścić paznokcie, nadając im odpowiedni kształt oraz usunąć skórki. Aby hybryda miała lepszą przyczepność, warto delikatnie spiłować płytkę paznokcia. Ostatnim krokiem przed nałożeniem lakieru jest dokładne odtłuszczenie płytki. Następnie przechodzi się do nakładania warstw, a każdą z nich należy utwardzić w świetle lampy UV. Pierwszą jest żelowa baza, która ochroni płytkę, jednocześnie przygotowując grunt pod kolor. Następnie nakłada się kilka warstw lakieru. Ostatnim krokiem jest nałożenie nabłyszczacza. Po 2-3 tygodniach, lakier należy usunąć specjalnym płynem, na bazie acetonu lub frezarką .

Manicure hybrydowy – wzory

Nie ma możliwości, aby ten rodzaj manicure mógł nam się znudzić. Mnogość wzorów i kolorów zachęca do nieustannego eksperymentowania. Zaczynając od naturalnych odcieni nude czy klasycznej czerwieni, poprzez soczyste kolory tęczy, aż po zwariowane rysunki, z zatopionymi cyrkoniami. Na topie są także paznokcie ombre, maty czy naklejane ozdoby.  

Manicure hybrydowy czy manicure żelowy?

Obie metody są często ze sobą porównywane, a każda z nich znajdzie swoje zwolenniczki. Paznokcie hybrydowe to efekt nałożenia kilku warstw lakieru, utwardzonych światłem lampy UV. Z kolei, manicure żelowy daje możliwość modelowania paznokcia. Pierwsza metoda sprawdza się u posiadaczek naturalnie ładnych paznokci. Druga będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, które nie są zadowolone z długości lub kształtu płytki.

Piękny manicure to jedynie kwestia wyboru metody i koloru. Jeżeli zdecydowałaś się na manicure hybrydowy, skorzystaj z Moment.pl, aby znaleźć najlepszy salon kosmetyczny w Twoim mieście. Przygotowaliśmy również zestawienie rodzajów manicure dostępnych w salonach kosmetycznych. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon manicure w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *