Paznokcie

Manicure hybrydowy z ombre krok po kroku [VIDEO]

Manicure hybrydowy z ombre krok po kroku

Manicure hybrydowy jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów na paznokcie. Prawidłowo wykonana usługa pozwoli cieszyć się efektem aż przez kilka tygodni. W filmie z cyklu pt. “Zabiegi krok po kroku” Bogusława Herda z Salonu “Bogusława Herda Permanentny Make-Up” prezentuje, jak wykonywana jest hybryda z popularnym ombre i ręcznym zdobieniem.

Manicure hybrydowy z ombre – krok po kroku

W artykule pt. „Manicure hybrydowy – piękne paznokcie bez odprysków” szczegółowo opisano kto powinien wybrać manicure hybrydowy, a także jego wady i zalety. W tym tekście dowiesz się więcej o etapach wykonania zabiegu.

Manicure hybrydowy – etapy wykonania

Dezynfekcja dłoni

Pierwszym i najważniejszym punktem jest dezynfekcja dłoni. Pozbywamy się w ten sposób wszelkich bakterii, zanieczyszczeń, czy zarazków. Skutecznym płynem jest popularny Octanisept, dostępny w każdej aptece i coraz częściej goszczący w naszych domach. Zwracajmy również uwagę na to, aby osoba wykonująca zabieg miała zdezynfekowane dłonie oraz nosiła jednorazowe rękawiczki przez cały czas wykonywania zabiegu.

Usuwanie skórek

Drugim krokiem jest usuwanie skórek. Zanim przejdziemy do tej czynności, zmywamy stary lakier. Osoba wykonująca czynność usuwania skórek powinna robić to z wielką precyzją. Jeden nieprzemyślany ruch i przerwanie ciągłości skóry gotowe. Aby ten krok poszedł nam sprawnie polecamy najpierw delikatnie odsunąć skórki metalowym kopytkiem lub drewnianym patyczkiem. Zwróć uwagę, czy stylistka korzysta z jednorazowych narzędzi (powinny być wyjmowane przy tobie).

Opiłowanie paznokci i nadanie im kształtu

Opiłowanie paznokci polega na skróceniu płytki paznokcia do optymalnej długości i nadaniu jej oczekiwanego kształtu. Każda kobieta ma inną płytkę i należy to uwzględnić opracowując paznokieć. Nie bez znaczenia jest dobór odpowiedniego pilniczka. Powinien być delikatny, papierowy, nadający się nawet dla delikatnych i łamliwych paznokci. A co najważniejsze w gabinecie kosmetycznym – pilniczek musi być jednorazowy.

Odtłuszczanie

Odtłuszczenie to ważny krok, dzięki niemu pozbywamy się drobinek i pyłków. I upewniamy się, że odtłuszczona płytka utrzyma hybrydę na dłużej.  

Aplikacja bazy

Baza jest nakładana na całą, odtłuszczoną płytkę paznokcia. Kładziemy cienką warstwę i uważamy aby nie zalać skórek. Może to powodować nieprzyjemne sklejenie. Pokrywamy bazą wszystkie paznokcie i utwardzamy w lampie. 

Nakładanie lakieru hybrydowego

Precyzyjnie i z dużą dokładnością pokrywamy wybranym lakierem powierzchnię paznokci, po czym utwardzamy lakier w lampie.

Efekt ombre

Nakładanie kolorów ombre gąbką. Gąbeczkę maczamy w wybranych kolorach hybrydowym i pokrywamy nimi paznokieć uzyskując efekt ombre.

Aplikacja pyłku

Pokrywamy paznokcie dry topem i aplikujemy pyłek na płytkę specjalnym aplikatorem.

Wykonanie ręcznych zdobień

Wykonanie zdobień. W tym kroku jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Ważne, aby wzorek współgrał z manicure.

Aplikacja topu

Ponownie aplikujemy top. Skórki pokrywamy oliwką z witaminami, wcieramy w dłonie odżywczy balsam nawilżający.

Profesjonalnie wykonany manicure hybrydowy utrzyma się paznokciach nawet 6 tygodni, jednak ze względu na odrost powinno się go wykonywać co 3-4 tygodnie. Wybierając salon manicure, należy zwrócić uwagę na czystość, używane produkty, higienę pracy (rękawiczki, narzędzia i pilniki powinny być zawsze odpakowane przy klientce) i pozytywną atmosferę. W końcu do salonu wybieramy się, aby znaleźć moment dla siebie.

Paznokcie hybrydowe - zabieg w salonie kosmetycznym

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *