Makijaż permanentny ust – naturalna pigmentacja

Makijaż permanentny ust – naturalna pigmentacja

Kusi Cię makijaż permanentny ust, ale boisz się sztucznego efektu? A może po prostu szukasz informacji “z pierwszej ręki”, aby przed podjęciem decyzji dowiedzieć się jak najwięcej? Mamy dla Ciebie wiedzę wprost od eksperta – właścicielki salonu Ladida – Sztuka upiększania twarzy z Legionowa.

Podkreślić naturalne piękno – to dewiza, którą kieruję się w swojej pracy. Wiadome jest, że każda z nas jest inna. Inaczej również postrzegamy paletę barw – dla jednej z moich klientek naturalnym, delikatnym kolorem będzie pudrowy róż, a dla drugiej malinowa czerwień. Właśnie dlatego podczas makijażu permanentnego ust szczególnie ważne jest indywidualne podejście i dobranie wszystkich elementów idealnie do naturalnej urody każdej klientki.

Rola makijażu permanentnego ust

Czasy ust mocno podkreślonych makijażem permanentnym już dawno minęły. Teraz przede wszystkim stawiamy na naturalny, świeży i lekki makijaż, który doda nam uroku – i to właśnie staram się proponować swoim klientkom. Podczas zabiegu pigmentacji można poprawić kształt, delikatnie skorygować małą asymetrię, nadać piękny, dopasowany kolor, a nawet optycznie powiększyć usta – dobierając odpowiednią technikę oraz kolor pigmentu.

Idealny makijaż permanentny daje nam wiele korzyści – może także odmłodzić! U wielu osób naturalny kształt naszych ust zanika z wiekiem, w wyniku zmian związanych z produkcją melaniny i migracją naturalnie występujących pigmentów. W rezultacie powstaje efekt tzw. „rozmycia” – kontur ust zatraca się, staje się nieregularny. Podobną sytuację mamy w wyniku często występujących opryszczek, które dosłownie „zjadają” nasz kontur.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

W obu tych przypadkach makijaż permanentny ust jest najlepszym ratunkiem. Odbudowując braki i dobrze dobierając odcień – do złudzenia podobny do naszego naturalnego koloru czerwieni wargowej – jesteśmy w stanie odzyskać swoje piękne usta i nadać im pełny kształt! I to bez przerysowanych efektów.

naturalna pigmentacja

W jakich ustach Ci do twarzy, czyli jaki makijaż wybrać dla siebie

Najważniejszym elementem makijażu permanentnego ust jest konsultacja – to od niej zawsze rozpoczynamy wizytę. W jej trakcie dobieramy kolor oraz technikę pigmentacji, wykonujemy zdjęcia przed zabiegowe oraz rysunek wstępny, obrazujący zarys konturu oraz docelowy kształt ust. W pigmentacji mamy do wyboru różne techniki pracy, które dobieramy tak, aby efekt był „szyty na miarę”. Dziś skupię się jednak na technikach dających delikatne pigmentacje.

Pierwszą z takich metod jest „aquarell lips”, polegająca na wykonaniu ust bezkonturowych i (przede wszystkim) lekkim przyprószeniu kolorem czerwieni wargowej. Ze względu na lekkość pigmentacji w tej technice, niezależnie od tego, jakiego koloru użyjemy – efekt zawsze będzie bardzo subtelny.

Kolejna metoda to konturowanie z lekkim wypełnieniem, co oznacza pigmentację ust tylko w konturze i blisko pod nim. To właśnie na tę technikę najczęściej decydują się panie u mnie w gabinecie – jest ona bowiem bardzo delikatna, a jednocześnie widoczna.

Małymi krokami do idealnego efektu

Często spotykam się z sytuacją, że bojąc się przesadnego efektu, klientka w pierwszej kolejności decyduje się na delikatną pigmentację, natomiast na korekcie prosi o nasycenie koloru. Nie ma w tym nic złego! Na obowiązkowej korekcie zawsze możemy nasycić kolor tak, aby efekt był nieco intensywniejszy.

Prawdę mówiąc lubię pracować w ten sposób – małymi kroczkami, pomiędzy którymi klientka ma czas na przyzwyczajenie się do nowego looku. Tym bardziej, że na efekt końcowy zawsze trzeba poczekać – od razu po pigmentacji usta są lekko opuchnięte, a kolor bardzo nasycony, dlatego dopiero po pewnym czasie widać faktyczny efekt zabiegu. Jest to naturalne zjawisko.

naturalna pigmentacja ust

Po jakim czasie widać efekt pigmentacji ust?

Na uzyskanie oczekiwanych rezultatów zabiegowych musimy poczekać nawet do około miesiąca po zabiegu. Przez pierwszy tydzień usta przechodzą proces gojenia się, skóra łuszczy się i odpada, a z nią część nałożonego pigmentu. Po tygodniu, gdy minie złuszczanie, w naszej skórze zachodzi proces tzw. osadzania się pigmentu – który z upływem dni stanie się bardziej nasycony. Po ok. 1,5 miesiąca należy zjawić się na zabieg poprawkowy, który w mojej ocenie jest zawsze konieczny w celu nasycenia koloru oraz wyrównaniu braków w pigmentacji.

Najważniejszym dla mnie aspektem jest określenie oczekiwań mojej klientki względem wykonanego makijażu. Określenie potrzeb oraz jaki efekt docelowy zadowoli nas obie jest dla mnie priorytetem przed rozpoczęciem pracy. Lekkie podkreślenie walorów I nasycenie naturalnych kolorów to prawdziwa magia makijażu permanentnego.

Pamiętaj, doświadczona linergistka posiada wachlarz rozwiązań, dzięki którym makijaż permanentny ust pozwala wydobyć z Ciebie naturalne piękno!

Podobne artykuły