Medycyna estetyczna

Lipoliza laserowa – najlepszy sposób na modelowanie ciała i odmłodzenie skóry

Lipoliza jest nowoczesnym zabiegiem w medycynie estetycznej, pozwalającym skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która jest oporna do usunięcia za pomocą diet czy ćwiczeń. Rozróżnia się trzy rodzaje lipolizy: iniekcyjną, ultradźwiękową oraz laserową. Z niniejszego artykułu dowiesz się, na czym polega lipoliza laserowa, jak wygląda oraz ile kosztuje zabieg.

Lipoliza laserowa alternatywą dla liposukcji

Chirurgiczne odsysanie tłuszczu, jakim jest zabieg liposukcji, to dość inwazyjny sposób na wymodelowanie ciała. Znacznie bezpieczniejszym będzie lipoliza laserowa, która nie tylko pozwoli skutecznie i bezpiecznie wymodelować dany obszar ciała, ale również dodatkowo odmłodzi skórę.
Wyjątkowe właściwości, jakie posiada lipoliza laserowa, działają nie tylko na komórki tłuszczowe, lecz także na głębsze warstwy skóry stymulując ją do produkcji kolagenu oraz elastyny. To właśnie dlatego lipoliza laserowa nie tylko modeluje, ale także odmładza skórę. Przekłada się to na jeszcze lepsze efekty zabiegu oraz jest powodem wielu pozytywnych opinii na jego temat.

Warto tutaj nadmienić, że mimo głębokiej penetracji skóry, laser nie uszkadza skóry właściwej ani naczyń krwionośnych. Jest więc bezpieczny i niemalże nieinwazyjny. Ponadto, światło lasera skutecznie obkurcza włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta. W lipolizie iniekcyjnej takich właściwości nie znajdziemy. Dodatkowym atutem przemawiającym za laserową lipolizą jest fakt, że podczas zabiegu usuwa się znacznie więcej tkanki tłuszczowej niż w przypadku lipolizy iniekcyjnej.

Na czym polega lipoliza laserowa?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, ponieważ obszar poddawany zabiegowi musi zostać delikatnie nacięty. Lekarz zwykle wykonuje nacięcie w miejscu załamań skóry, tak by niewielkie blizny były jeszcze mniej widoczne. 2-3 milimetrowe nacięcie służy do wprowadzenia sondy laserowej, przez którą emitowana będzie wiązka światła.

Jej zadaniem jest rozgrzanie oraz rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Rozbite błony komórek tłuszczowych uwalniają trójglicerydy, dzięki czemu komórki zmieniają się w płynną emulsję, która następnie jest usuwana z organizmu. Nadmiar zostaje odessany specjalnym cewnikiem, a niewielkie ilości przetransportowane do wątroby. Tam organizm sam wydali przetransportowany tłuszcz w czasie naturalnych procesów metabolicznych.

Światło lasera wpływa również na włókna kolagenowe, podgrzewając je i obkurczając. Dzięki temu w czasie zabiegu zyskujemy również efekt ściągnięcia oraz napięcia tkanki podskórnej. Dodatkowym atutem jest także wpływ lasera na głębsze warstwy skóry, przez co są one stymulowane do produkcji kolagenu i elastyny, odpowiadających za młody wygląd skóry.

Przed i po zabiegu, co musisz wiedzieć?

Przed przystąpieniem do zabiegu musisz rzucić palenie na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym terminem zabiegu. Ogólnie lipolizie laserowej mogą się poddać tylko osoby w dobrym ogólnym stanie zdrowia, mieszczące się w normach wagowych. Dopuszczalne są oczywiście drobne odchylenia, jednak nie mogą być większe niż 25% prawidłowej wagi pacjenta. W dzień przed zabiegiem musisz wykonać badanie krwi oraz moczu, a na 6 godzin przed lipolizą nie wolno nic jeść i pić. O dokładnych zaleceniach, dowiesz się na wizycie konsultacyjnej.

Natomiast po zabiegu, w przypadku dużych obszarów ciała lekarz może zalecić stosowanie kostiumu uciskowego. Czasami, aby zminimalizować ryzyko infekcji, zaleca się krótkotrwałą terapię antybiotykami.

Opuchlizna oraz zaczerwienienie skóry po zabiegu to naturalny objaw, który zwykle po 10-12 dniach zaniknie. Kiedy dolegliwości ustąpią, zaleca się wykonywanie delikatnych masaży. Należy pamiętać, że po zabiegu niezbędna jest abstynencja fizyczna. Zakaz wykonywania ciężkich ćwiczeń fizycznych obowiązuje przez miesiąc od zabiegu. Ostateczne efekty lipolizy widoczne będą po około 1-2 miesiącach.

Jakie partie ciała obejmuje lipoliza laserowa?

Lipoliza laserowa pozwala modelować kontur twarzy, usuwając oporny tłuszczyk z worków pod oczami, policzków (tak zwane chomiki) czy drugiego podbródka. Jest także nieoceniona w walce z tłuszczykiem na brzuchu oraz w talii. Dzięki usunięciu tkanki tłuszczowej oraz ujędrnieniu skóry w tym obszarze możesz stracić nawet do 8 cm. Kolejnym, problematycznym dla wielu kobiet miejscem są ramiona, a także biodra, uda czy pośladki. Lipoliza laserowa pozwala również usunąć nadmiar tłuszczu z kolan. To doskonały zabieg modelujący również dla mężczyzn, szczególnie polecany przy usuwaniu ginekomastii. Bardzo często lipoliza laserowa wykonywana jest jako dodatkowy zabieg modelujący po chirurgicznym odsysaniu tłuszczu.

Przeciwwskazania do lipolizy laserowej

Lipoliza jest zabiegiem bezpiecznym i niemalże nieinwazyjnym (poza drobnym nacięciem na sondę). Niemniej jednak istnieją poważne przeciwwskazania. Zabiegowi nie mogą się poddać osoby:

  • z chorą wątrobą,
  • z chorobami układu krążenia,
  • z cukrzycą,
  • z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
  • z niewydolnością nerek,
  • z chorą tarczycą,
  • z chorobami skóry,
  • a także kobiety w ciąży.

Lipoliza laserowa cena

Lipoliza laserowa jest to zabieg nowoczesny, dostępny jedynie w dobrych gabinetach medycyny estetycznej. Wymaga wykorzystania niezwykle precyzyjnego i innowacyjnego sprzętu, który nie jest tani. Sam zabieg również nie należy do krótkich, gdyż trwa 1-2 godzin. Nie powinno więc nikogo zdziwić, że i cena jest niemała. Za zabieg lipolizy laserowej możemy zapłacić nawet do 8 000 zł. Dla wielu osób są to ogromne pieniądze. Niemniej jednak zabieg wart jest swojej ceny z uwagi na spektakularne efekty.
Warto pamiętać, że cena za lipolizę laserową będzie zależna nie tylko od gabinetu, ale także od obszaru, który chcemy poddać zabiegowi. Zatem koszty mogą być zdecydowanie niższe.
W niektórych gabinetach patrząc na cennik, widzimy: lipoliza laserowa cena od 2 000 zł, a taki widok wielu napawa już optymizmem. Choć nie ma podanego obszaru, domyślać się możemy, że chodzi o te najmniejsze partie, czyli modelowanie twarzy. Na brzuchu zabieg będzie droższy, w granicach 4 000 – 7 000 zł. Kolana oraz ramiona, to koszt od 2 500 do 3 500 zł.

Lipoliza laserowa opinie

Widoczne wyszczuplenie sylwetki, to zdecydowanie najważniejszy efekt, który uzyskuje się dzięki zabiegowi, jakim jest lipoliza laserowa. Opinie klientek przekonują do wykonania zabiegu. Czytając je, możemy napotkać w głównej mierze na pozytywne emocje, które zapewniają, że zabieg jest bezpieczny i starannie wykonany pod warunkiem, że nie będziemy chcieli na nim oszczędzać. Zadowolone klientki przestrzegają przed oszczędnością.
Jest to zabieg, który co prawda cenę ma zaporową, ale efekty są zdecydowanie warte każdej wydanej złotówki. Dość często wspominanym atutem jest fakt, że lipoliza laserowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a nie ogólnym. Okres rekonwalescencji jest także pozytywnie wspominany. Cenną informacją jest również to, że wszelkie dolegliwości bólowe po zabiegu, można usunąć lekkimi środkami przeciwbólowymi.

Lipoliza laserowa to zdecydowanie jedna z najbardziej nowoczesnych metod usuwania tkanki tłuszczowej. Zapewnia dużą precyzję, jest mało inwazyjna i daje spektakularne efekty. Nie dziwne więc, że mimo tak wysokiej ceny, coraz więcej kobiet decyduje się na wymodelowanie swojego ciała za pomocą lasera.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *