Medycyna estetyczna

Laser frakcyjny CO2: odmładzanie twarzy, usuwanie zmarszczek i blizn

Laser frakcyjny CO2: odmładzanie twarzy, usuwanie zmarszczek i blizn

Wykorzystanie laser frakcyjnego CO2 to metoda wygładzania zmarszczek, a także pozbywania się blizn czy rozstępów. Jest to metoda ceniona za szybkie i trwałe efekty. Poznasz szczegóły zabiegu laserem frakcyjnym CO2 ablacyjnym i nieablacyjnym i sprawdź, jakich efektów można się spodziewać.

Laser frakcyjny na zmarszczki

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest skuteczną metodą pozbywania się oznak starzenia skóry. Można go stosować na twarz i ciało. Laser frakcyjny CO2 jest z powodzeniem stosowany w usuwaniu wiotkości skóry (głębokie zmarszczki) oraz spłycaniu i zmniejszaniu rozszerzonych porów. Jednak najbardziej spektakularne i najszybsze efekty laser frakcyjny CO2 przynosi w usuwaniu drobnych zmarszczek wokół ust i oczu. Lifting laserem frakcyjnym CO2, polegający na usunięciu zmarszczek wokół oczu, zyskał nawet osobną nazwę. Właśnie to jest ten słynny Madonna Lift.

Laser frakcyjny na blizny, rozstępy i przebarwienia

Laser frakcyjny CO2 jest również nieocenioną pomocą w walce z niedoskonałościami skóry. Z jego pomocą łatwo są usuwane blizny (potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe), rozstępy (także po ciąży i odchudzaniu), jak również plamy starcze i przebarwienia (wyrównanie kolorytu skóry). To ciekawa alternatywa dla zabiegów z wykorzystaniem nici PDO czy botoksu

Laser frakcyjny CO2: działanie i skuteczność

W odróżnieniu do innych technik laserowych, laser frakcyjny CO2 nie oddziałuje na miejsce zabiegu jedną skupioną wiązką. Zamiast tego tworzony jest swoisty „laserowy spray”. Wiele bardzo cienkich wiązek laserowych działa na skórę. Dlatego pomiędzy miejscami, na które aplikowany jest laser frakcyjny CO2, pozostają maleńkie obszary nienaruszonej skóry.  I właśnie dzięki temu regeneracja po zabiegu jest tak szybka.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • terapie retinoidami,
  • stany zapalne skóry,
  • cukrzyca,
  • nowotwory skóry;
  • skóra opalona, nawet samoopalaczem
  • niedawne peelingi,
  • choroby tkanki łącznej,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • obniżona odporność.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zamierzone efekty?

Zwykle są to 2 do 4 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Czy zabieg laserem boli?

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – maść EMLA lub iniekcja środka znieczulającego.

Laser frakcyjny ablacyjny i nieablacyjny

Dużo mówi się ostatnio o podziale na lasery frakcyjne CO2 ablacyjne oraz lasery CO2 nieablacyjne. Chodzi wyłącznie o to, czy po zabiegu laserem następuje tzw. ablacja, czyli złuszczenie naskórka, czy nie.

Jak nietrudno się domyślić, gdy złuszczenie naskórka (ablacja) wystąpi, efekt zabiegu jest nieco intensywniejszy; jednak pełna regeneracja może trwać nieco dłużej. W przypadku laserów nieablacyjnych efekt jest bardziej subtelny, regeneracja po zabiegu szybsza, ale wymagana jest większa liczba powtórzeń zabiegu dla osiągnięcia spodziewanego efektu. Dlatego większym zainteresowaniem cieszy się zabieg laserem CO2 ablacyjnym.

Cena jednego zabiegu to przedział od 300 do 1200 zł zł za jeden zabieg, oczywiście często korzystniejsza oferta to zakup pakietu zabiegów. Ważne, aby zabieg tak specjalistyczny wykonywać w sprawdzonym salonie medycyny estetycznej, a przed zabiegiem udać się na konsultację.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *