KosmetykaMedycyna estetyczna

Kwas hialuronowy – fakty i mity

Najlepsze salony kosmetyczne Moment.pl

Szukasz naturalnego sposobu na przedłużenie młodości skóry? Możesz to zrobić z pomocą naturalnego dla organizmu kwasu hialuronowego. To związek higroskopijny, odpowiadający za nawilżenie skóry, a jego ilość w skórze maleje wraz z wiekiem. Poznaj fakty i  mity na temat kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy

Bolesne zabiegi, nienaturalny wygląd, pogorszenia stanu skóry -to kilka z błędnych przekonań związanych z kwasem hialuronowy. Jeśli zastosowana jest odpowiednia ilość substancji, zabieg nie powoduje sztucznego wyglądu. Coraz częściej zamiast igieł używa się kaniul, a stan skóry po zabiegu poprawia się i to znacząco.

Kwas hialuronowy – zastosowanie

Kwas hialuronowy używany jest w kosmetyce przede wszystkim w celu wypełniania zmarszczek, modelowania ust i owalu twarzy, korekty nosa oraz wypełniania blizn potrądzikowych. Związek ten ma również szerokie zastosowanie w medycynie. Jest stosowany w chorobach kości i stawów, w leczeniu zespołu suchego oka, a także działa wspomagająco przy zwalczaniu stanów zapalnych.

Kwas hialuronowy – jakie pełni funkcje w organizmie?

Kwas hialuronowy w naszym organizmie jest odpowiedzialny za wiązanie wody, a co za tym idzie dba o nawilżenie skóry. Występuje nie tylko w skórze, ale również w torebkach stawowych. Dodatkowo odpowiada za ochronę przed działaniem wolnych rodników i bierze udział w procesie gojenia ran i leczeniu stanów zapalnych.

Kwas hialuronowy – pozyskiwanie

Kiedyś kwas hialuronowy pozyskiwano głównie z tkanek zwierzęcych, teraz jednak stosuje się bezpieczniejsze metody, które nie powodują reakcji alergicznych. Obecnie podstawowym źródłem kwasu hialuronowego są szczepy bakterii z rodzaju Streptococcus equi,  a otrzymywany jest dzięki fermentacji mikrobiologicznej.

Kwas hialuronowy – najpopularniejsze zabiegi

Kwas hialuronowy stosowany jest w zabiegach wypełniania blizn potrądzikowych, zmarszczek czy modelowania nosa, twarzy, wypełnianiu ust. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również w zabiegach nawilżających i ujędrniających.

Przeciwwskazania do użycia kwasu hialuronowego

  • ciąża i karmienie piersią,
  • infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe bądź grzybicze),
  • choroby autoimmunologiczne,
  • stan podwyższonej temperatury ciała,
  • wystąpienie reakcji alergicznej w wyniku poprzedniego zabiegu z wypełniaczem,
  • stosowanie wypełniacza z zawartością kwasu polimlekowego w przeciągu pięciu lat.

Kwasu hialuronowego skutki uboczne

Substancja nie powoduje zaczerwienienia skóry, podrażnienia czy pieczenia ze względu na jej naturalny charakter. Możliwy skutek uboczny to obrzęk, który zniknie po około dwóch dniach. Aby kwas hialuronowy mógł odpowiednio działać, po zabiegu należy pić duże ilości wody. Nie należy opalać się ani korzystać z sauny przez okres dwóch tygodni od zabiegu.

Większość z nas preferuje rozwiązania kosmetyczne przy użyciu naturalnych substancji. Dlatego kwas hialuronowy jest tak cenioną i skuteczną substancją w medycynie i kosmetyce. Wejdź na Moment.pl, znajdź salony kosmetyczne w Twoim mieście, odwiedź jeden z nich i umów się na wizytę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *